15
2018
Női Amatőr bajnokság
2018. január 15.  |  22:06
Múlt heti veresége után javított, s magabiztos győzelmet aratott a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportban a Nyíregyháza, a fehérben pedig az Ajka. A zöld csoportban nyert a három éllovas, a Szeged otthon, a BKG és a Vasas pedig idegenben. A pasarétiek a szomszédos Városmajorba átugorva kiegyenlített első félidő után több, mint 50 pontos verést mértek az MTK-ra.

Piros csoport:

Nyíregyházi Kosársuli - Kiss Lenke KS 86-66

Az első félidőben a Hidas Réka (15/3 pont, 5 lepattanó)-Cziránku Bernadett (12 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Bíró Petra (11 pont, 10 lepattanó) trió vezette hazaiak közel 20 pontos előnyt szereztek. Tegyük rögtön hozzá, az erősen tartalékos szabolcsiaknál az előbb felsorolt játékosok mellett 3 kosaras hölgy is 9 pontig jutott. Szünet után Szabó Enikő (16/6 pont, 7 lepattanó), Opitz Petra (14 pont, 9 lepattanó) Mészáros Anett (12/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) és Nagy Andrea (10 pont, 7 lepattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz) vezetésével már kiegyenlítetté tették a játékot a fővárosiak, de biztos hazai siker született.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - ELTE Fortis 66-47

A Halász Zsófia (15 pont, 4 eladott labda) és Arad Zsófia (14 pont, 16 lepattanó, 5 szerzett, 3 elaodott labda, 4 gólpassz) vezette diósgyőri fiatalok 11 pontos előnyt szereztek az első szakaszban. A két középső negyedben Hizsnyik Dóra (12 pont, 3 lepattanó, 7 eladott labda) és Galli Hirling Borbála (8 pon,t, 11 lepattanó) jóvoltából kiegyenlítetté tették a játékot a fővárosiak, de a záró negyedben biztossá tették győzelmüket a hazaiak.

Kecskeméti KC - Szolnoki MÁV SE 82-56

A Farkas Petra (23/3 pont, 12 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz)-Burján Laura (13/9 pont)-Rácz Kata (13/9 pont, 3 lepattanó) trió vezetésével minden negyedet megnyerve győzött a Kecskemét, de csak a záró szakaszban tudta fölényessé tenni a sikerét. A Szolnokot három negyeden át elsősorban Bozsó Katica (13/6 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) és Baczuk Virág (13 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda) tartotta versenyben.

Fehér csoport:

Szombathelyi Egyetem - Ajka Cserpes Trudi 60-80

Három negyeden át partiban volt a főleg triplákkal operáló, Simon Cintia (21/18 pont - 26 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) és Szabó Haklits Zsuzsanna (9/3 pont - 17 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) vezette Szombathely a vendég ajkaiakkal. Érdekesség, hogy a hazaiak több triplát dontak kosárra (41), mint duplát (34). A lepattanózást 64-36-ra nyerő ajkaiak Csikász Anna (18 pont, 6 lepattanó), a tripla-dupla közelében járó Balsay Rita (16 pont, 19 lepattanó, 8 gólpassz), Balsay Anna (15/3 pont - 19 mezőnykísérlet - 12 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Fabini Anna (14 pont - 20 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 3 szerzett labda) a záró szakaszban tették biztossá sikerüket.

Tatai SE - MAFC 86-72

A páros negyedekben fölényben játszva a tripla-duplától egyetlen gólpasszal elmaradó, az összecsapást 48-as teljesítményindexszel záró Takács Emese (26/6 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda, 9 gólpassz), Lendér Lilla (16/6 pont, 5 lepattanó), valamint Kiss Judit (16/6 pont . 19 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és a sokoldalúan, hasznosan játszó Gusztafik Lilla (15/3 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 gólpassz) vezette Tata egy színvonalas mérkőzésen győzte le a lepattanózást 53-36-ra nyerő, jól küzdő MAFC-ot. A fővárosiaktól Fülep Csilla 18/6 ponttal és 5 eladott labdával, Abaházy Anna 37-es teljesítményindexet elérve 15 ponttal, 20 lepattanóval, 5 gólpasszal és 2 blokkal, Horváth Enikő 13/6 ponttal, 3-3 eladott labdával és gólpasszal, Tarnai Kata pedig 11/9 ponttal, 44 elapttanóval és eladott labdával emeledett ki. A pattanózást simán nyerő MAFC vereségében közrejátszott, hogy a vendégek az eladott labdák tekintetében is jócskán felülmúlták (23-7) a tatai együttest.

Tatabánya - UNI Győr 65-52

Simon Anikó (16 pont, 9 lepattanó) vezérletével az első negyedet még megnyerték a győri fiatalok, de a második 10 szakasztól átvette az irányítást a Tatabánya, amely elsősorban Kulcsár Bianka (13 pont, 3 lepattanó), Csáktornyai Fanni (10 pont - 13 mezőnykísérlet - 7 lepattanó) és Sipos Boglárka (10 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) eredményességére építve fordított és győzött.

Zöld csoport:

Dávid Kornél KA - BKG DSE Szigetszentmiklós 52-66

Két tapasztalt játékosa, Fekete Csilla (12/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Orsó Viktória (12 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével a fehárvári együttes 7 ponttal megnyerte az első negyedet, de a második szakasz egyértelműen a Shirian Fatime (14 pont, 11 lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz)- Doktor Anna (12/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett, 5 eladott labda)-Bodnár Fanni (11 pont - 13 mezőnykísérlet) trió vezette BKG együtteséé volt, amely fordtott, s szünet után már nem is adta ki kezéből a vezetést.

Szeged KE - PEAC-Pécs Pingvinek 70-57

A két középső negyedben nyomasztó fölényben játszva, e két szakaszt összeadva 43-19-re nyerő Szeged Radócz Fanni (24/6 pont, 12 lepattanó, 4 eladott labda), a szintén dupla-duplát elérő Vári Zita (18 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Kőházi Fanni (13 pont, 5 lepattanó, 8 eladott labda) vezérletével az igen sok - szám szerint 28 - eladott labda ellenére is biztos győzelmet aratott, köszönhetően többek között az 51-27-re megnyert lepattanózásnak. A pécsi fiatalok a záró szakaszban a Szűcs Réka (19/3 pont, 3 szerzett ladba, 4 gólpassz)-Kovács Kitti (17 pont, 5 lepattanó) duó vezérletével kozmetikáztak vereségükön.

Baja - PINKK SE 55-65

A remek dobóformát kifogó Raus Vivien (28/21 pont - 7/11 tripla - 12 lepattanó)-Zsilinszky Lilla (24 pont, 10 leoattanó) kettős eredményessége révén szünetig tízen túli, azaz 11 pontos előnyt szerzett a PINKK. Az időnként egyszemélyes Ferencz Andrea (31/12 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda) vezette Baja - amelyben időnként Hilcz Alexa (15/15 pont) nőtt fel a feladathoz - a második félidőben felzárkózott, 2 perccel a befejezés előtt 5 pontra, de a riválisánál jelentősen gyengébb triplamutató (10/42, 23.8% ill. 8/23, 34,8% és a 49-35-re elveszített lepattanó harc miatt fordtani nem tudott.

MTK - Vasas 66-120

Az első félidőben remekül helytállt, s abszolút partiban volt a Vasas fiataljaival a már az élvonalban is bizonyító Zólyomi Karina (29 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) vezette MTK. Zólyomi mellé azonban érdemben csak Gróf Tímea (10 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) tudott időnként felnőni. Szünet után már nagyon egyoldalú volt a játék, fokozatosan került egyre nagyobb fölénybe a "több lábon álló" Vasas, amely Mérész Beatrix (34 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Heljics Sara (26 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Tóth Franka (15/3 pont, 7 lepattanó) és Tóth Dorina (14/6 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) vezérletével hengerelt szünet után.