12
2018
2018. január 12.  |  23:52
Az Alba bírta jobban a végét

A Falco az első támadásából négy támadó lepattanót is szerzett, Váradi palánkos triplájával indult a meccs. Két perc után 2-7 volt az állás, de aztán pillanatok alatt fordított a bajnok (9-7). Jó meccs volt, fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Talán némi meglepetésre, sokkal jobban lepattanóztak a vendégek, akik azonban 19-15-nél megtorpantak, így Szekulovics kérte ki a meccs első idejét. Az első negyed Váradi közelijével zárult (20-19).

Norfleet büntetőivel, tempójával és triplájával újra a sárga-feketéknél volt az előny (20-26). Perl dobását már leszállóágban ütötte el Horton, így 9-0-s szériát futottak a vasiak, 20-28-nál Dzunics rendelte magához övéit. Govens triplájával már kétszámjegyűvé vált a különbség. Az Alba azonban ezúttal sem adta fel: Keller, Kovács és Simpson is betalált kintről, utóbbi ráadásul kétszer is (32-35). Lóránt büntetőivel már újra a fehér mezesek vezettek. Nem álltak le a csapatok a pontgyártással, egyik oldalon sem a védekezés dominált. A félidőben 45-45 állt az eredményjelzőn, a lepattanócsata pedig 12-23 volt.

Perl indította a második játékrészt, a kontrából Keller válaszolt. Továbbra is a támadójáték dominált mindkét oldalon. Nem változott a játék képe, egyik csapat sem tudta leszakítani magáról a másikat. A harmadik negyed végén Szekulovics kapott technikait reklamálásért, 67-64-től indult a záró felvonás.

Rögtön egy sikeres Simpson büntetővel. Megint három támadó lepattanót szerzett egy támadás során a Falco, melynek a vége egy Norfleet tripla lett. Egy percen belül Keller és Simpson is beköszönt a két sarokból, 74-70-nél időt kért Szekulovics. Sikerült rendeznie a sorokat, 8-0-val fordítottak a vendégek, Váradi triplája után Dzunics hívta magához övéit. Kevesebb, mint három perc volt hátra, amikor 76-80-nál ismét Dzunics mutatta fel a T-betűt. Govens húzta vissza a mezénél fogva Kellert, sportszerűtlen hibája után a válogatott csapatkapitánya mindkét büntetőjét bedobta, majd Simpson zsákolt hatalmasat. Govens büntetőire Simpson reagált, majd Hill és újra Simpson volt eredményes, ráadásul utóbbi kintről. 87-82-nél időt kért a Falco. A vége büntetőpárbaj lett, innen már nem adta ki a kezéből a győzelmet a címvédő. Hiába nyerte meg 44-32-re a lepattanó csatát a Szombathely, a meccs az extrán játszó Simpsonnak köszönhetően a hazaiaké lett. Egymás elleni eredményben, holtverseny esetén a sárga-feketék végeznek előbbre az alapszakasz végén - írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 89-85 (20-19, 25-26, 22-19, 22-21)

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok,

V: Cziffra Cs., Győrffy P. A., Söjtöry T. (Hartyáni Zs.)

Alba: Hill 14, Simpson 24/15, Harris 13/6, Lóránt 7, Keller Á. 16/6. Csere: Horton 7, Mohammed 5/3, Filipovity -, Kovács Á. 3/3, Keller I. -.

Falco: Govens 15/3, Perl 13/3, Váradi 18/9, Borisov 9/3, Tóth N. 6. Csere: Zsigeranovics 7, Norfleet 10/6, Pustahvar 7.

Pécsen is nyert a KTE

Karahodzsics szerezte meg a mérkőzés első pontjait, a túloldalon egyből jött a válasz, Durham talált be kintről. Jobban kezdett a Pécs, Sarlija révén 7-2-re vezetett, később Durham újabb triplájával 10-4 volt az állás. Molnár Márton duplájával zárkóztak a vendégek, Pongó hárompontosa után pedig már egált mutatott az eredményjelző (13-13). A sikeres távoli dobásokból nem volt hiány, Budimir is a helyére küldött egyet, de Pongó révén sikerült kiegyenlíteniük a lila-fehéreknek a játékrész végére (21-21).

Durham harmadik triplájára Thompson felelt, majd Djeraszimovics rázta meg magát, s gyors egymásutánban négy pontot szerzett (24-28), Csirke Ferencnek időt kellett kérnie. Igazi dobópárbaj alakult ki, a „változatosság kedvéért" Budimir is betalált kintről, de Thompson kétszer is megtette ugyanezt, kialakult az első félidőbeli legnagyobb differencia (27-34). Supola kosarával feljött egyre a PVSK, később Simon hárompontosával a vezetést is átvette (38-36). 38-38-nál Dramicsanin is betalált kintről, ám Durham tarthatatlannak bizonyult, ötödik hármasát értékesítette az amerikai (41-41). Bíró hárompontosára már nem tudott válaszolni Wittmann, így a nagyszünetben 44-41-re vezettek a hazaiak.

5-0-val kezdte a Pécs a harmadik etapot, Djeraszimovics azonban előbb egy távolit, majd egy kettest is értékesített, visszajött a KTE egy pontra (49-48). A negyed első felében inkább Supoláék akarata érvényesült, 54-50-nél viszont elkapták a fonalat a lila-fehérek, és egy 9-0-s futást produkálva egy kicsit megléptek (54-59). Dukics hármasával egy pontra zárkózott a hazai együttes, a válasz azonban nem maradt el: Wittmann talált be kintről, 64-60-as vendég vezetéssel várhatták a csapatok a záró felvonást.

Másfél perc alatt fordított a Pécs (66-64), Djeraszimovics viszont megint ugyanazt tette, mint a harmadik negyedben - gyorsan dobott öt pontot, a fór újfent csapatánál volt (66-69). Simon révén egyenlített a Pécs, de jött a válasz Dramicsanintól. 74-74-nél előbb Karahodzsics, majd Djeraszimovics hívta fel magára a figyelmet egy 2+1-es akcióval, utóbbi kosarát Pongóé követte (74-82), három perc volt hátra. Dukics hármasával zárkózott a PVSK, Wittmann azon nyomban felelt, ám utána Simon is hasonlóan cselekedett (80-85). Dramicsanin duplája döntötte el végleg a mérkőzés végkimenetelét, óriásit küzdve, megérdemelten szerezte meg zsinórban ötödik győzelmét a Kecskemét - írja a ktekosar.hu.

Pécsi VSK-VEOLIA - KTE-Duna Aszfalt 84-93 (21-21, 23-20, 16-23, 24-29)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok,

V.: Pálla Z., Boros T., Kulcsár T. (Szabadvári J.)

PVSK: Durham 20/15, Supola 10/3, Demeter -, Budimir 20/12, Sarlija 13. Csere: Bíró 3/3, Simon 8/6, Dukics 8/6, Harazin 2.

KTE: Pongó 9/3, Thompson 15/9, Djeraszimovics 22/6, Dramicsanin 15/6, Karahodzsics 11. Csere: Wittmann 12/6, Horváth K. -, Molnár 9.

Fotó: pvsk-panthers.hu