2018
Férfi NB I
2018. január 11.  |  22:21
Az újoncnál csak egy légiós játszott

Teo Cizmic csapata egy nagyon sima szombathelyi vereség után (100-69) fogadta a legutóbb Szegeden nagy csatában alulmaradó (84-75) Debrecent.

Barnies tempójával indult a találkozó, debreceni oldalról Lilov talált be először. Jobban kezdett az ASE, Guinn és Barnies tripláival sikerült meglépnie Teo Cizmic tanítványainak (11-5). Lilov révén felzárkózott a DEAC négyre (13-9), azonban egy 11-3-as futással tíz fölé tornázta a különbséget az ASE (24-12). Jobban játszottak a hazaiak, Farkasék nem tudtak közelebb férkőzni ellenfelükhöz, végül 35-19-es paksi vezetéssel ért véget az első etap.

Több, mint két percet kellett várni az első kosárra a folytatásban, a sérüléséből felépülő Kósa Tamás volt eredményes, majd egy triplát is beemelt a hátvéd (35-24). Kiegyenlített játék jellemezte a második negyedet, Bognár hármasával pedig tízre zárkózott a DEAC (39-29). Eilingsfeld, Medve, Ruják, majd újfent Eilingsfeld volt eredményes, vendégoldalról nem született kosár, sikerült egy megnyugtató előnyt kialakítania a Paksnak (47-29). Lilov 2+1-es akciója zárta a félidőt, 47-32-t mutatott a tábla a nagyszünetben.

Farkas hárompontosát követően Allen köszönt be kétszer is (51-35). Állandósult a 14-15 egységnyi differencia, Farkas büntetői után pedig csak tizenhárom volt a különbség (59-46). Feljebb kapcsolt az Atom, Eilingsfeld büntetőzhetett, nem hibázott a válogatott erőcsatár (71-52), Medve trojkájával pedig átlépte a húszat is a két fél közti differencia (74-52). Ogunyemi duplájával ért véget a játékrészt, 80-55-re vezetett az ASE.

Kiegyenlített játékot hozott a záró felvonás, jobbára azok kaptak több lehetőséget, akik korábban kevesebbet szerepeltek. Ruják labdaszerzése után a harminc pontos vezetésért támadott az ASE, ám Allen próbálkozása célt tévesztett. A folytatásban már nem történt csoda, 99-75-ös végeredmény született, megérdemelten nyert a Paks - írta a BB1.hu.

Atomerőmű SE - DEAC 99-75 (35-19, 12-13, 33-23, 19-20)