10
2018
Női NB I
2018. január 10.  |  22:22
Sokat játszott hátrányban, végül a vártnál jóval nehezebben, de legyűrte egy remek mérkőzésen a Vasast az átalakulófélben lévő Diósgyőr.

Aluinvent DVTK Miskolc - Vasas Akadémia 79-76

6-2-vel kezdett a Diósgyőr, de utána egy 8-0-lal fordított a bátran játszó, ekkor két légiósa, Josephine Kalu (21/6 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda) és Jefimija Karakasevics (15 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) vezette Vasas, amely az első negyed nagy részében vezetett. A Diósgyőr Kirby Burkholder (28/12 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gópassz) és a debütáló Raksányi Krisztina (15/6 pont, 5 eladott labda, 6 gólpassz) tripláival maradt versenyben.

A második negyedet többek között Dombai Réka (13/9 pont - 5/6 mezőnyből - 5 lepattanó) villanásaival egy 13-2-vel kezdte a Vasas, s 14 ponttal elhúzott. Egy 9-2-vel közelített a Diósgyőr, amelynek lendületét Dombai triplája sem törte meg, Burkholder remeklése révén 4 pontra feljött a DVTK.

Szünet után sokáig üldözte a fővárosi együttest a Diósgyőr, majd a szakasz hajrájában Tereza Pecková (14 pont, 12 lepattanó) vezérletével egy 6-0-lal fordított.

A záró etapban fordult a kocka, a Vasas üldözte a Diősgyőrt. A szakasz közepén 6-tal elléptek a hazaiak, Dombai hármasára Burkholder felelt tripával, s végül a feldathoz messze váarkozáson túl felnövő Vasas jóvoltából egy színvonalas, remek, izgalmas meccsen nagy csatában a Diósgyőr nyert. A 3x3.as szakág új női világranglistájának vezetője, a születésnapját ünneplő Böröndy Vivien 9/3 ponttal - 11 mezőnykísérletből - 3 lepattanóval és 4 gólpasszal zárta a találkozót.