FIBA-kupa: a Körmend és a Szolnok is nyert
Jan
2018
2018. január 10.  |  20:18
Az Olaj kiütötte a Minszket, a vasiak izgalmas csatában múlták felül litván riválisukat.

A FIBA Europe Cup második csoportkörének második fordulójában a Szolnoki Olaj KK a fehérorosz Cmoki Minszket látta vendégül.

Közel egy percet kellett várni az első pontokra, Milosevics talált be. Ford és Vojvoda is eredményesek voltak (6-0), minszki oldalon Kravish szerezte az első kosarat. Eleinte mindkét fél sok hibával játszott támadásban, ám az Olaj megrázta magát, Andric és Vojvoda is dobott egy-egy trojkát, kétszámjegyűre hízott a különbség (14-4). Tovább nőtt a szolnoki fór (18-4), a negyed végére azonban Adamovics hármasával feljött tízre a Cmoki (20-10).

Előbb Vabishchevich, majd Paliashchuk köszönt be, ötre zárkózott a fehérorosz együttes (22-17). Jól reagáltak Dragan Alekszics tanítványai, Phillip vezetésével egy 12-0-s futással helyben hagyták ellenfelüket. Kravish zsákolása törte meg a vendégek gólcsendjét (34-19), ennél viszont nem tudott feljebb zárkózni a Minszk. Jól zárta a félidőt végét a Szolnok, Andric kosarával alakult ki a nagyszünetbeli eredmény, 43-24-re vezetett az Olaj.

Ugyanott folytatta a Szolnok, ahol a második etapban abbahagyta. Jó ritmusban játszottak Perryék, Vojvoda triplájával pedig huszonkettőre nőtt a differencia. Egyszer még bejött húsz alá a Cmoki, de egyértelműen a magyar együttes diktálta a ritmust. Vojvoda zsákolása után a harmincpontos vezetésért támadhatott az Olaj, azonban nem született kosár, végül 65-36-tal várhatták a felek a záró felvonást.

Tóth Ádám alley-oopja révén átlépte a harmincat a különbség (67-36). A lényegi kérdések már eldőltek, a Szolnok igen magabiztos játékkal, csapatként küzdve szerezte meg első győzelmét a K-csoportban. Salash duplája zárta a találkozót, 79-45-ös végeredmény született - írja a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK - Cmoki Minszk 79-45 (20-10, 23-14, 22-12, 14-9)

FIBA Europe Cup, K-csoport, 2. forduló

Tiszaligeti Sportcsarnok

Szolnok: Perry 5/3, Vojvoda 16/6, Ford 9/3, Milosevics 8, Andric 15/3. Csere: Tóth Á. 8, Kovács P. 3/3, Phillip 11/3, Polyák 1, Tóth Z. 3/3.

Minszk: Adamovics 6/3, Kudrautsau 5, Kravish 7, Meshcharakou 5/3, Czeparowicz 2. Csere: Trastsinetski 6, Salash 4, Vabishchevich 6/6, Semianiuk 2, Korzh -, Paliashchuk 2.

A Körmend remek hajrája győzelmet ért

A FIBA Europe Cup J-csoportjának második fordulójában az Egis Körmend azt a Nevezist fogadta, amely az első meccsén otthon győzte le az Alba Fehérvárt.

A litvánok dobhatták az első kosarat, majd Hollins volt eredményes először körmendi részről. A félidő feléhez érkezve Likodej triplája után 7-10 állt az eredményjelzőn, majd következtek a vasiak jó percei. Fanning öt és Tuoyo két pontjának köszönhetően 7-0-s sorozatot produkált a Körmend, ezzel 14-7-re módosítva az állást. A második negyedre azonban mégis a litvánok mehettek előnnyel, ugyanis a hátralévő időben Woodard és Likodej is jól célzott távolról, valamint a Falcóból ismert Medford is betalált, így 19-20-nál telt le a tíz perc.

Maldunas kettese és Medford hármasa miatt a második etap sem kezdődött jól magyar szempontból, a negyed közepéhez érkezve azonban utol érte a vendégeket a Körmend, Ferencz triplája után 29-27-re vezetett Potocnik csapata. Végül a félidőre is előnnyel mehettek a hazaiak, Csorvásié volt az utolsó szó a szünet előtt, ami 36-32-nél érkezett el.

A pihenő után három perccel az addigi legnagyobb előnyt jegyezhette a Körmend Hollins kettese után (46-38), sőt, három perccel később Ferencz harmadik triplája után - harmadik próbálkozásából - is még héttel vezetett a vasi csapat, az utolsó felvonásra mégis hátrányból indult neki. Veljacic és Medford is betalált triplából, ezekben a percekben minden beesett a litvánoknak, Volkus zsákolása után pedig 61-63-nál zárult a negyed.

Sok hibával kezdte a Körmend a záró szakaszt, 9-2-es sorozattal húzott el (63-72) a Nevezis három és fél perc elteltével. Ezt követően Halász percei következtek, nem túlzás kijelenteni, hogy az ő remek játéka kellett a felzárkózáshoz, a magyar kosaras kilenc pontot dobott egymás után (72-77). A fordítást Tuoyo és Ferencz triplái jelentették, alig több mint két perccel a vége előtt ismét a hazaiaknál volt az előny (78-77), amit végül már nem engedtek ki a kezükből - írta a BB1.hu.

Egis Körmend - BC Nevezis 85-79 (19-20, 17-12, 25-31, 24-16)

FIBA Europe Cup, J-csoport, 2. forduló

Körmend: Hollins 8, Németh -, Ferencz 16/12, Tuoyo 20/12, Horti -. Csere: Davis 3/3, Halász 15/9, Fanning 17, Csorvási 6.

Nevezis: Woodard 6/6, Matulis 8, Likodej 19/15, Veljacic 6/6, Korenjuk 3. Csere: Volkus 10, Maldunas 5, Medford 22/9.

Fotó: fiba.com