EC: török ellenfelét verte az Alba
09
2018
2018. január 9.  |  20:45
Keller Ákos két kosarára 10-0-val felelt az ellenfél. Eleinte fej-fej mellett haladtak a csapatok, de aztán rákapcsolt a Büyükcekmece, amely amerikai légiósainak köszönhetően hét pontos előnyre tett szert (14-21).

A folytatásban is az ellenfél akarata érvényesült, a második negyed közepén már 20 pont tátongott a csapatok között (18-38). Szellős volt az Alba védekezése, igaz a törökök is egész jól dobtak. Aztán varázsütésre megváltozott a játék képe, a nagy előny birtokában elkezdtek könnyelműsködni a „félholdasok", Alba pedig ezt kihasználta, és a félidőre visszajött a meccsbe (33-46).

A fordulás után 8-2-vel kezdett az Alba, a 24. percben, egy Hill-Horton alley-oop után, 41-48-nál időt kértek a vendégek. Wright triplája után ismét tíz volt a különbség, de aztán sokkal keményebb lett a hazai védekezés, a törökök pedig ezt nehezen viselték, előbb edzőjük ellen ítéltek technikait, majd Kilicli ellen sportszerűtlent a játékvezetők. Bár utóbbinál Lóránt mindkét büntetőjét elrontotta, Mohammed kosarával egyre zárult a különbség (50-51). A hajrá a kék mezeseké volt, 52-58-ról indult a záró felvonás.

A vendégek részéről Simpson faulttal együtt szerzett kosarat, amire Filipovity hármassal felelt, majd Mohammed zsákolt, Hill pedig két triplát vágott be. Fordított a magyar bajnok, 63-61-nél időt kért a Demir. Vezetett már héttel is az Alba, de izgalmasan alakult a végjáték, ugyanis Wrighték egy pillanatra sem adták fel. A végén hibákra kényszerítették a hazaiakat, és egészen kettő pontra jöttek vissza. Idő azonban már nem maradt a fordításra, így behúzta a meccset Braniszlav Dzunics együttese - írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár - Demir Insaat Büyükcekmece 74-72 (14-21, 19-25, 19-12, 22-14)