09
2018
Alpok Adria Kupa: kikapott a Körmend
2018. január 9.  |  19:58
Mozgalmas héten van túl az Egis Körmend, hiszen a soproni veresége után Gasper Potocnik azt mondta, hogy a Jászberény ellen meccsel utoljára. A JKSE ellen azonban magabiztos győzelmet (77-61) aratott az MTE, a kocka pedig fordult: a szlovén vezetőedző folytatja a megkezdett munkát.

4-0-val indította a találkozót a Sentjur, Ferencz Csaba triplájával az első körmendi pontok is megszülettek. Németh kosarával először vezetett az MTE, amely meglépni viszont nem tudott. Kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, és bár a szlovén együttes négy alkalommal is meglépett öt ponttal, a játékrész végére Hollins ziccerével feljött háromra a Körmend (20-17).

Eleinte ugyanabban a ritmusban ment tovább a meccs, mint az első etapban, de a tizenötödik perc felé közeledve a Sentjur feljebb kapcsolt, Allen kettő, míg Rojko egy hármast vállalt a 9-0-s futásból (33-26). Csorvási büntetője törte meg a vasi kosárcsendet, Tuoyo duplájával pedig már csak háromegységnyi volt a különbség (36-33). 39-36-nál újra „megakadt a gépezet", ezt kihasználva a Sentjur kétszámjegyűre növelte fórját (47-36). Csorvási kosarai zárták a félidőt, 47-40-et mutatott az eredményjelző a nagyszünetben.

Jereb hármasa nyitotta a második félidőt, a differencia pedig újfent kétszámjegyű volt (50-40). Fanning büntetőjével még bejött tíz alá az MTE, de a hazaiak egyértelműen jobbak voltak. Növelte előnyét a Sentjur, Ferenczék pedig nem tudták tartani a lépést ellenfelükkel. Jereb újabb trojkájával már huszonegy volt közte, ez pedig még tovább nőtt a negyed végére. Popadics is betalált kintről, ez volt a harmadik negyed utolsó említésre méltó momentuma (79-53).

7-0-val kezdett a Körmend a záró felvonásban, és bár még faragott hátrányából Gasper Potocnik együttese, győzelmi esélyei azonban nem voltak. 93-77-tel ért véget az összecsapás, így a Komarno elleni meccsen dőlhet el Csorvásiék továbbjutása - írja a BB1.hu.

KK Sentjur Tajfun - Egis Körmend 93-77 (20-17, 27-23, 32-13, 14-24)