09
2018
Női Amatőr Bajnokság
2018. január 9.  |  06:26
Akadtak egészen sima, egyoldalú találkozók, ám volt néhány színvonalas, szoros, kiélezett mérkőzés is a Női Amtőr Nemzeti Bajnokság évnyitó hétvégéjén. Az előbbiek közé tartozott a fehér csoport rangadója, amelyen a címvédő BEAC második csapata 55 pontos verést mért a csoportot a találkozó előtt veretlenül vezető Ajkára, a Tatabánya viszont fordulatos, nagy csatában gyűrte le a tataiakat. A piros csoportban a Szolnok jó kezdésével elkapta a Nyíregyházát, a Kecskemét pedig remek hajrával a DEAC-ot. A zöld csoportban remek játékot hozott a baranyai derbi, amelyet a Petőfi SE nyert meg a PINKK otthonában.

Piros csoport:

ELTE-Fortis - TFSE 33-75

Papírforma! Németh Alma (20 pont 4 lepattanó), Varga Barbara (11/3 pont, 7 lepattnó) és Miháczi Diána (11 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) vezérletével a vendég TF minden negyedet megnyerve magabiztos győzelmet aratott. A hazaiak legjobbja Tarnai Klára (8 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda) volt.

Szolnoki MÁV SE - Nyíregyházi Kosársuli 61-54

A 21-9-re megnyert első negyedre, valamint Munkácsi Enikő (17/6 pont, 19 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Bozsó Katica (14/9 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz), valamint Baczuk Virág (11/3 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) hatékony játékára, eredményességére építve a Szolnok 7 pontot megtartott előnyéből a Cziránku Bernadett (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet)-Hidas Réka (10 pont, 6 lepattanó)-Fekete Dóra (10 pont - 16 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 4 gólpassz) trió vezette, erősen tartalékos, több meghatározó játékosát nélkülöző nyíregyháziak ellen.

Kecskeméti KC - DEAC-DSI 78-65

Bár az első negyed hajrájában 7 ponttal elléptek a Farkas Peta (22 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Révész Sára (12 pont . 13 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 3 eladott labda) és Burján Laura (12 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) vezette hazaiak, ám feljött a DEAC, majd sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat. A 3. negyed közepén 5 ponttal a vendégek léptek meg Foltin Blanka (15 pont, 17 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda, 3 blokk), Gál Annamária (14 pont - 16 mezőnykísérlet - 3-3 lepattanó és eladott labda), valamint Száva Dorina (10 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével a hajdúsági hölgyek. A 3. szakasz azonban egy 8-0-s hazai rohammal ért véget, s a kecskemétiek a záró etap eléején bemutatott 10-2-vel döntötték el a színvonalas találkozót.

Fehér csoport:

Tatabánya-Tata 72-67

Fordultos szomszédvári derbin a nyitó etap után a Tatabánya vezetett 5, a 3. negyed után azonban Lendér Lilla (21/3 pont, 10 lepattanó)- Takács Emese (18/6 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda)- Orsós-Bogdán Lívia (11/9 pont, 3 lepattanó)-Guszafik Lilla (10 pont - 13 mezőnykísérlet - 12 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz) kvartett vezette Tata ment 4 ponttal. A záró etapban aztán Szamosi Rita (19/15 pont, 12 lepattanó, 4 eladott labda), Horváth Szilvia (14 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) és Csicsai Kata (9/3 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével a tapasztaltabb játékosok alkotta Tatabánya a maga javára fordtotta a mérkőzést.

Széchenyi KA Győr - ZTE NKK II 120-33

Végig egyoldalú mérkőzésen a győri fitalok Nagy Rebeka (23 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda, 3 gólpassz), Simon Anikó és Biczó Laura 18-18 pont, 5-5 lepattanó), Chroméj Hajnalka (12 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 9 gólpassz) és Rabi Kiara (11 pont) vezérletével közel 90 pont különbségű verést mértek az egerszegiek erősen tartalékos második csapatára, amelyből egyedül Liska Nikoletta (11 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

ELTE-BEAC Újbuda - Ajka 91-36

A bajnoki nyitányon az Ajka 40 pontos verést mért az akkor tartalékosan felálló címvédőre. A visszavágón különösen a második félidőben óriási fölényben játszva a BEAC fiataljai Galántai Alma (19/12 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), László Boróka (18 pont, 9 lepattanó), Szabó Dóra (15/6 pont, 6 lepattanó) és Zana Klaudia (10/6 pont, 3 lepattanó) vezérletével valósággal átrohantak a fehér csoportot az összecsapás előtt veretlenül vezető ajkai együttesen. A BEAC Universiade-válogatott játékosának, Gocsman Ágotának ugyan a dobás (0/11 mezőnyből) nem ment, ám hatalmas mezőnymunkát végzett, szerzett 6 labdát és 4 lepattanót, s emellett kiosztott 11 gólpasszt. Az alárendelt szerepet játszó ajkai együttes legeredményesebb játékos Balsay Anna (8 pont - 12 mezőnykísérlet - 3-3 lepattanó és eladott labda) volt.

Zöld csoport:

PINKK SE - Fonti-Trans Petőfi SE 71-77

A 18. percben már 16 pont volt a Czirják Noémi (27/6 pont, 8 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda)-Pap Regina (11 pont, 3 lepattanó)-Mojzes Gina (9/3 pont, 9 lepattanó) trió vezette Petőfi SE előnye a baranyai derbin. A félidő 10-0-s PINKK rohammal zárult.

A 3. negyed hajrájára Sánta Petra (22/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Tijana Csukics (17/3 pont, 7 gólpassz), Zsilinszky Lilla (16 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Benke Sára (10/3 pont, 6 lepattanó) vezérletével a PINKK ledolgozta hátrányát, ám ez sokat kivett kulcsjátékosaiból. A szakasz 8-2-es Petőfi-rohmmal zárult. A záró szakaszban többször is feljött 2-3 pontra a PINKK, de a kritikus helyzetekben rendre újított a Petőfi SE, amely végül megnyerte a baranyai derbit.

Vasas Akadémia - Baja 85-42

A mérkőzés elején főként Ferencz Andrea (17/6 pont - 24 mezőnykísérlet - 12 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda), Kucsora Réka (11/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 9 eladott labda) és Hilcz Alexa (10/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) révén még úgy-ahogy tartotta magát Pasaréten a Baja. A folytatásban nagy fölénybe kerültek a hazaiak, akik Budácsik Dorottya (23 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Tóth Franka (14 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda), Tóth Dorina (12/3 pont, 4 lepattanó, 5 szerztt labda, 3 gólpassz) és Heljic Sara (11 pont, 18 lepattanó) vezérletével a epattanózást 64-37-re nyerve fokozatosan elhúzott, s végül fölnyes győzelmet aratott.

Dávid Kornél KA - Szegedi KE 63-75

Az első negyedet Jáhni Zsófia (22 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz), Vári Zita (15 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Tóth Cecília (11/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 eldott labda) és Radócz Fanni (11 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz) vezérletévl 30-10-re megnyerő Szeged - bár a 3. negyedben kiengedett - biztos győzelmet aratott s fehérvári fiatalok otthonában. A hazaiakn ak volt tartásuk, az első negyedben összeszedett nagy hátrány után nem estek szét, s elsősorban Laufer Gabriella (16 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Nagy Annamária (15/9 pont, 4 gólpassz), Fekete Csilla (14/6 pont - 16 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) jóvoltából helytálltak, s tisztesnek mondható vereséget szenvedtek a csoport egyik élcsapatától.

BKG DSE - MTK 79-47

Az első félidőben közel 30 pontos előnyt szerzett a Lakatos Dóra (14/12 pont)-Doktor Anna (14 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda)-Ruttner Réka (14 pont, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda),- Bodnár Fanni (12 pont) kvartett vezette vendéglátó BKG. A harmadik negyedet az időnként a pontszerzés tekintetében magára hagyott, a fővárosiaktól egyedül 10 pont fölé jutó Zólyomi Karina (20 pont, 6 lepattanó) vezérletével ugyan elvitték az MTK fiataljai, de így is fölényes hazai siker született.