A Falco és a KTE sikerével indult a 14. kör
05
2018
2018. január 5.  |  23:11
Kikapott a ZTE és a Paks

Alig telt el fél perc, Perl büntetői és Borisov triplája után máris 5-0 volt az állás, majd a 30. születésnapját éppen ma ünneplő Govens tett rá egy 2+1-es akciót (8-0). Perl közelije után, a 3. percben, 12-2-nél időt kért Cizmic. Hiába, tovább folytatódott a Falco-henger. Aztán az első negyed végére kiengedett a Falco, vérszemet kapott az ASE, 21-14-nél Szekulovics hívta magához övéit. Hinds vezérletével már csak három volt közte. De mielőtt még infarktust kaptak volna a hazai szurkolók, megrázta magát a Falco, így az első negyed vége 26-18 lett.

Zsigeranovics 2+1-es akciója után Perl szerezte meg tizedik, majd tizenkettedik pontját (33-18). Ismét időt kért Cizmic. A mezőnyemberek után rákapcsolt Zsigeranovics és Pustahvar is hazai oldalon, a 14. percben a különbség már húszra rúgott (38-18). Átcsapott gálába a rangadó, a 18. percben már kétszer annyi pontjuk volt a vasiaknak, mint a vendégeknek (50-25). Váradi tripláját Ádám játékvezető előbb érvénytelenítette, de aztán a videóbírózás után - jogosan - mégis megadta, így a félidő 56-28-as állással zárult.

Brutálisan játszottak a sárga-feketék a folytatásban is. A különbség folyamatosan nőtt, a negyvenet is átlépte, pedig közben lehetőséget kaptak a fiatalok is. 88-50-ről következett a záró felvonás.

Macska-egér játék folyt a pályán, a kérdés már csak a számszerű végeredmény volt. A száz hazai pont idejekorán megvolt, a végén sokat könnyelműsködtek a szombathelyi fiatalok, de így is magabiztos, 31 pontos Falco-győzelem született - írja a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Atomerőmű SE 100-69 (26-18, 30-10, 32-22, 12-19)

Szombathely, Aréna Savaria, 2800 néző

V.: Benczur T., Ádám J., Boros T. (Dr. Gincsai)

Falco: Govens 20/15, Perl 16, Váradi 10/6, Borisov 9/6, Tóth N. 12. Csere: Norfleet 5/3, Zsigeranovics 6, Pustahvar 11/9, Kovács B. -, Durázi 2, Kucsora 6, Hódi 3/3.

ASE: Hinds 10, Allen 10/3, Barnies 3/3, Eilingsfeld 2, Guinn 4. Csere: Ogunyemi 18, Medve 11/9, Ruják 2, Garamvölgyi 2, Gulyás 4, Pajor 3/3.

Nagy hátrányból fordított a KTE

Bár először a hazaiak szereztek vezetést Djeraszimovics révén, kétség sem férhet ahhoz, hogy az első negyedben a ZTE akarata érvényesült. Nagyon pontatlan volt a KTE, ellenfele pedig könyörtelenül kihasználta a hibákat. Benke Szilárd kettesével már tízzel vezetett a Zete, Wittmannék nem tudtak zárkózni, a vendégeknek pedig minden összejött, végül 17-33-mal következhetett a második játékrészt.

Eleinte egyáltalán nem változott a játék képe, sőt... Mohácsi triplájával átlépte a húszat is a különbség. A negyed közepe táján kezdett ébredezni a Kecskemét, Dramicsanin közelijével tizennégyre jött fel. A közönség is kezdte érezni, hogy itt a lehetőség a felzárkózásra, kiváló hangulat uralkodott a csarnokban. Pongó duplájával már csak nyolc pont volt a lila-fehérek hátránya, végül Thompson vezérletével 43-48-ra zárkóztak a nagyszünetre.

Jól kezdte a KTE a harmadik etapot, Pongó extra triplájával már csak három volt közte, Thompson büntetőit követően pedig egált mutatott az eredményjelző (51-51). Thompson újabb kosarával megvolt a hőn áhított vezetés is, de nagyobb előnyt nem sikerült kicsikarni, 61-60, jöhetett a záró felvonás.

Wittmann szép kettesével 65-60-ra vezetett csapata, később Pongó is betalált kintről, majd ugyanezt tette a hazai csapatkapitány is (75-66). Kinney révén zárkózott a ZTE, de volt válasz rá (78-69). Másfél perccel a vége előtt feljött öt pontra Bencze Tamás együttese, Wittmann büntetői azonban eldöntötték a lényegi kérdéseke, 85-75-tel ért véget a találkozó - tudósított a KTE hivatalos honlapja.

KTE-Duna Aszfalt - Zalakerámia ZTE KK 85-75 (17-33, 26-15, 18-12, 24-15)