30
2017
2017. december 30.  |  00:18

Feszült meccsen nyert a Falco

A 2008-as bajnokcsapat egyetlen aktív tagját, Andrija Csiricset még a mai napig is hatalmas tisztelet és szeretet övezi Szombathelyen: nagy tapsot kapott a szerb légiós a bemutatásnál is, és utána szinte végig a meccs folyamán. Ráadásul tegnap volt a 37. születésnapja, így duplán is éltette őt a vasi B-közép. A vendégeket egyébként 11 fős szurkolótábor is elkísérte Szombathelyre.

Csípősen, harapósan, kellő agresszivitással kezdte a meccset a Szeged, két perc után 4-10 volt az állás. Persze ehhez az is kellett, hogy gyengén védekezett a Falco. Csirics nagyon élt, az első negyed derekán már tíz pontos volt, amikor 8-17-nél időt kért korábbi mestere, Szrecsko Szekulovics. Hiába, a hazaiak inkább a külső körülményekkel voltak elfoglalva, mintsem a játékkal. Volt már 10-21, majd 16-28 is, végül 18-28-as eredménnyel zárult az első felvonás.

A sérüléséből felépülő Fortune hármasával folytatódott a meccs, a Falco nagyon gyengén dobott. A vendégek viszont nagyot küzdöttek, és továbbra is őrizték tíz pont körüli előnyüket. Norfleet vezérletével vérszemet kapott a Falco, és a 16. percre feljött 34-37-re. A második vendég időkérés következett. Nagy nehezen fordítottak a sárga-feketék. Kezdett egyre keményebbé válni a meccs, ment az adok-kapok rendesen mindkét oldalon. Perl közelije kimaradt a végén, így a félidőben 45-47 állt a táblán.

A hazaiak védekezése továbbra is átjáróház volt, a 27. percben Borisov középtávolijával vezettek ismét a vasiak (57-56). Pattanásig feszültek az idegek a pályán, nem volt magas a színvonal. Megint Norfleet volt az, aki átlendítette a Falcót a holtponton, 63-59-nél időt kért Mandics. Egy pillanatra sem adta fel a Szedeák, mínusz ötről is azonnal visszajött. 66-65-ről indult a záró felvonás.

A második félidőben Perl brutális fokozatra kapcsolt, miközben Fortune veszítette el a fejét, és kezdte el hergelni a hazai B-közepet. 83-76-nál még megpróbálkoztak a vendégek egy újabb időkéréssel. Zsigeranovics a 38., majd Sulovics a 39. percben pontozódott ki. Utóbbi hosszasan, gúnyosan meg is tapsolta a hazai nézőket, majd odaszólt a játékvezetőknek is, amiért a vendég kispad még egy technikait is kapott. Innen már nem volt visszaút, nehezen indult, de végül sima lett a vége a Falcónak - írta a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Naturtex-SZTE-Szedeák 96-81 (18-28, 27-19, 21-18, 30-16)

Szombathely, Aréna Savaria, 2800 néző

V.: Kapitány G., Praksch P., Horváth A. (Várhalmi Zs.)

Falco: Govens 14/3, Perl 28, Váradi 7/3, Borisov 16/3, Zsigeranovics 4. Csere: Tóth N. 4, Norfleet 18/9, Pustahvar 5/3.

Szeged: Boltics 11/6, Vágvölgyi 2, Wirth 12/6, Csirics 24/12, Sulovics 12. Csere: Fortune 13/9, Révész 4, Kovács Á. 3.

Kipontozódott: Zsigeranovics (38. perc), ill. Sulovics (39. perc), Csirics (39. perc), Kovács (40. perc).

Lendületben az ASE, zsinórban negyedik meccsét nyerte meg

Igen nagy iramban vágott neki mindkét fél a találkozónak, Allen és Barnies kosaraival az ASE vezetett 4-0-ra. Ivosev triplája jelentette az első kaposvári pontokat, de jött a válasz Barniestól (7-4). Leginkább támadásban villogtak a csapatok, a védekezésre kevesebb energia maradt. Jó ritmusban ment a játék, Ivosev kosaraival fordítottak a vendégek (10-13). Eilingsfeld duplájával újra az Atomnál volt az előny, ezt meg is tartotta Teo Cizmic együttese a negyed végéig, 26-21-el ért véget az első etap.

Dunn talált be, próbált zárkózni a KKK, de Allen és Guinn is eredményesek voltak távolról, Ogunyemi duplája után pedig kétszámjegyűre nőtt a különbség (36-26). Baki révén egyszer még bejött a Kaposvár tíz alá, viszont az ASE nagyon pontosan játszott, könyörtelenül kihasználta a hibákat. Kiválóan mozgott Eilingsfeld János, az ő triplájával tizenkilencre nőtt a differencia, Allen sikeres kísérlete után pedig a húszpontos álomhatárt is átlépték a hazaiak (50-29), végül 55-32-vel ért véget az első félidő.

Nem sokat változott a játék képe a nagyszünet után, továbbra is az ASE akarata érvényesült. Állandósult a huszonöt pontos differencia, a negyed második felében azonban még jobban rákapcsoltak Teo Cimzic tanítványai, Medve Máté triplájával már harminc volt közte (71-41). A különbség nőtt, Ivosev büntetői zárták az etapot, 77-45-tel vághattak neki a csapatok a záró felvonásnak.

A lényegi kérdések már eldőltek, a fiatalok is lehetőséghez jutottak, paksi oldalról például mindenki pályára lépett. A kérdés csupán csak az volt, hogy eléri-e az ASE a száz dobott pontot. Ez végül nem történt meg, 97-67-es győzelmet arattak Eilingsfeldék - írta a BB1.hu.

Atomerőmű SE - Kaposvári KK 97-67 (26-21, 29-11, 22-13, 20-22)