23
2017
2017. december 23.  |  20:03
A Paks elvette a Körmend hazai veretlenségét

Tuoyo kettesével és triplájával indult a találkozó, de Allen pontjaival rögtön zárkózott a Paks, amely aztán fordítani is tudott: két és fél perc játék után 7-10 volt az állás. A körmendi dobások kimaradtak, Barnies hármasa viszont elsüllyedt a hazai gyűrűben, így Potocnik kénytelen volt időt kérni (9-15). Hiába, a vasiak játékába sok hiba és eladott labda csúszott, Ruják távoliját követően pedig már tízzel vezetett az Atomerőmű (11-21). A negyed végéig hét pontra zárkózott a Körmend, 20-27-et mutatott az eredményjelző.

Nagyon szellősen védekeztek a hazaiak, 4-0-val kezdte a második etapot az ASE, majd Hollins három büntetővel kozmetikázott az eredményen. Nagy rohanásba kezdtek a csapatok, melyből a Körmend jött ki jobban, 27-34-nél Teo Cizmic rendelte magához övéit. Az időkérés után Halász két eladott labdájából könnyű kosarakat dobhatott a Paks, így 13 pontos hátrányban Potocnik ültette le csapatát (27-40). Hektikus volt a találkozó, ezúttal a Körmend percei következtek, 7-0-s rohammal hat pontra zárkózott, ismét Cizmic kért időt. Ruják és Hinds triplájával újra visszaállt a 12 pontos különbség, de a túloldalon Davis betalált a kígyótérről, illetve Ferencz is bedobta első hármasát, így a nagyszünetre 50-44-es paksi vezetéssel vonultak a csapatok.

Hollins kettesével kezdődött a második félidő, majd hosszú kosárcsend után zsinórban öt pontot rámolt be a Paks, így újra nyolccal vezettek a vendégek (47-55). A körmendi gépezett nagyon akadozott, Ruják viszont betalált távolról, így ismét tíz pont felett volt az ASE előnye (52-63). Hihetetlen fordulatokat tartogatott a találkozó, ugyanis paksi hibák után a Körmend megint tudta csökkenteni a hátrányát, Ferencz triplája után nyolc volt közte. Felváltva estek a kosarak, Németh Ákos utolsó másodperces triplájával hét egységre zárkóztak a hazaiak a zárófelvonásra (64-71).

Allen emberről is bedobta a sarokból a hármast, így megint tízzel ment az Atom, azonban zsinórban öt körmendi pont érkezett, ezért Cizmic rögtön időt kért (69-74). Az ASE ritmust váltott, és hibákra kényszerítette a hazai együttest, 9 pontos vendégvezetésnél Potocnik kért időt (71-80). Öt perccel a vége előtt Ferencz újabb hármast értékesített, és már csak öt pont volt a Körmend hátránya, ám Allen részéről egyből jött a válasz (77-85). Hollins után Ruják, majd Fanning talált be a vonalon túlról, Hinds trojkája után pedig 6 pont volt a paksi előny, amikor két perc volt a végső dudaszóig. Innen már nem tudott visszakapaszkodni a Körmend, az ASE 94-91-re megnyerte a találkozót, a vasiak pedig elszenvedték első hazai vereségüket az idei bajnokságban - írja a BB1.hu.

Egis Körmend - Atomerőmű SE 91-94 (20-27, 24-23, 20-21, 27-23)

Körmendi Városi Sportcsarnok

V: Cziffra Cs., Tőzsér D., Farkas G. (Bodrogváry I.)

Körmend: Hollins 25/6, Fanning 18/3, Ferencz 15/9, Davis 9/6, Tuoyo 10/3 Csere: Csorvási 6, Németh 6/6, Halász 2.

ASE: Hinds 13/6, Allen 30/15, Barnies 11/3, Eilingsfeld 17, Guinn 6/3 Csere: Ruják 14/12, Medve -, Ogunyemi 3, Gulyás -, Garamvölgyi -.

Kipontozódott: Fanning (40.)

Visszavette a vezetést a tabellán a Szolnok

Ahogy arra számítani lehetett, Kendrick Perry vállalni tudta a játékot a DEAC ellen. Tóth Ádám 6 pontja közé Lilov duplája ékelődött be. Hamar egymásnak estek a csapatok, sok kosár esett az elején. Végig az Olaj dominált, már kétszámjegyű is volt a különbség, az első negyed végül 28-22-vel ért véget.

Perry hármasa, majd zsákolása után újra több mint tíz volt közte (33-22). Az amerikai irányítón kívül Vojvoda és Milosevics is hasznosan játszott. A DEAC azonban egy pillanatra sem adta fel, és pillanatok alatt visszajött három pontra (36-33). A félidő végére Bognár extrájával 48-43-ra kapaszkodott az újonc.

Hamar dűlőre vitte a kérdést a fordulás után a hazai gárda. Vojvoda közelijével folytatódott a meccs, majd Tóth Ádám tett hozzá két büntetőt, Kovács kosara pedig 6-0-s szériát, és újra tíz fölötti előnyt jelentett az Olajnak. Hiába talált be Armwood, nem sokkal később technikait kapott a vendég kispad. A hajdúságiak teljesen megzavarodtak, szétestek, a Szolnok pedig játszi könnyedséggel érte el, hogy a távolság húsz pontra rúgjon (71-51).

Az olló csak egyre jobban nyílt a végén is, már harmincon is túl volt a differencia. 90-58-nál időt kért Berényi Sándor, pedig ekkor még a negyed fele hátra volt. A második félidőre teljesen megállt a pontterméssel a három légiós, Jones, Lilov és Armwood is, így ennek nem is lehetett más vége, mint sima hazai - írja a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK - DEAC 97-68 (28-22, 20-21, 23-8, 26-17)