Az Alba is ott lesz a kupadöntőn
22
2017
2017. december 22.  |  22:29
Péntek este a MAFC vendégeként lépett pályára a címvédő Alba Fehérvár a bajnokság 12. fordulójában. Sok hibával, kevés ponttal indult a mérkőzés, öt perc játék után 6-6 volt az állás, majd Harris középtávolija után a hazaiak mestere kért időt. Az első negyed második felében sem potyogtak a kosarak, az első tíz perc után 11-12-öt mutatott az eredményjelző. Simpson közelijével kezdődött a második etap, amire Davis egy triplával válaszolt. A folytatásban Neighbour pontjaival minimálisan ellépett a MAFC (22-18). Felváltva estek a kosarak, majd három perccel a nagyszünet előtt Simpson távolijával egalizált az Alba (26-26), Hill tripljával pedig a vezetést is átvette. Lóránt pontjaival a félidőben 34-31 volt az állás a vendégek javára.

A harmadik negyed első perceiben megint felváltva estek a pontok, majd Hill duplája után Arsics-mester rendelte magához övéit (37-42). Hiába, az Alba folyamatosan növelni tudta a különbséget, Keller Ákos kosara után először vezetett tíznél többel a fehérvári csapat (38-49). A fővárosiak azonban nem adták fel, és pillanatok alatt hat pontra zárkóztak, de aztán újra az Alba pillanatai következtek: Simpson trojkája és Keller zsákolását követően 45-54-es állással várták a zárófelvonást a csapatok. Az utolsó negyedet Simpson távolija nyitotta, majd Harris is betalált kintről, így már 15 pont volt az Alba előnye, és úgy tűnt, hogy eldőlhet a mérkőzés. A visszazárkózás helyett a végére teljesen szétesett a MAFC. Az Alba végül 25 ponttal nyert, amivel zsinórban hetedik győzelmét aratta a bajnokságban, és amivel kvalifikálta magát a debreceni Magyar Kupa nyolcasdöntőre - írja a BB1.hu.

MAFC - Alba Fehérvár 54-79 (11-12, 20-22, 14-20, 9-25)

Budapest, Gabányi László Sportcsarnok

V: Kapitány G., Minár L., Fodor A. (Farkas J.)

MAFC: Hot 6/3, Fodor 3/3, Misek 9, Davis 6/3, Cvetkovics 10 Csere: Neighbour 20/6, Lakosa -.

Alba: Hill 13/6, Harris 12/6, Simpson 17/9, Lóránt 15, Keller 8 Csere: Filipovity -, Mohammed 8/6, Horton -, Kovács 6, Keller I. -.

A Berény jutott egyről a kettőre

A 12. forduló legnagyobb rangadóját ezúttal az alsóházban rendezték, ahol a két utolsó egymás ellen játszott Jászberényben. A hazaiak öt, a vendégek hét meccses nyeretlenségi szériával vágtak neki a derbinek. Sabáli Balázs edző dolgát nehezítette, hogy sérülés miatt Sasa Zagorac, Tóth Gergely és Dénes Gábor sem állhatott rendelkezésére, így nem maradt klasszikus négyes posztos játékosa. A JKSE-ben viszont vállalni tudta mindenki a szereplést.

Wallace, Nelson és Sejfic vezérletével a Berény kezdett jobban, amely gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott. Már az első negyedben megalapozta sikerét Nikola Lazics együttese, amely tíz perc után 28-13-ra vezetett. A folytatásban sem a védekezésé volt a főszerep, a félidőre eldőlt minden kérdés, miután 64-42-vel fordultak a csapatok.

A harmadik játékrészben gyakorlatilag kosárra kosár volt a válasz, így érdemben nem változott semmi, a különbség sem. Hiába kapart Watkins, nem akadt társa, 91-69-ről indult a záró felvonás.

Mindkét oldalon lehetőséget kaptak a fiatalok, a végére kozmetikáztak az eredményen a vendégek, de a Jászberény győzelme nem forgott veszélyben - írta a BB1.hu.

JP Auto-Jászberényi KSE - Sopron KC 108-92 (28-13, 36-29, 27-27, 17-23)