2017
Férfi NB I
2017. december 21.  |  23:51
A Kecskemét is megtréfálta a Falcót

Megilletődötten kezdett a Falco Kecskeméten, a betegséggel küszködő Váradi kimaradt a vendégek kezdőjéből. Karahodzsics hamar megszerezte a vezetést csapatának, majd Thompson két kosarával már 6-0-ra is elhúztak a hazaiak, amikor megszületett az első vasi kosár, Govens dobott egy triplát. Hosszú percekig tartó gólcsend után, Pongó Máté egy triplával növelte ismét hat pontra a hazaiak előnyét. Sok volt a hiba mindkét oldalon, a szombathelyiek dobásai nem ültek, a hazaiak viszont rengeteg pontot szereztek a palánk alól. Két perccel a negyed vége előtt 15-9 volt az állás, pihenőre végül 19-14-el mehettek a csapatok. Ebben a játékrészben inkább a küzdelem dominált.

Gyors kosárváltással indult a második tíz perc. Váradi triplával válaszolt Dramicsanin két sikeres büntetőjére. Továbbra is sok volt a hiba, a KTE minden kísérletét visszaverte a Falco, hiába volt ismét hét pont a hazaiak előnye, a 14. percben már 25-23 állt az eredményjelzőn. Aztán fordult a kocka: Djeraszimovics büntetője után az addigi legnagyobb különbség volt a két csapat között, 34-25. A Falco védekezése átjáróház volt ebben az időszakban, csupán egy Váradi triplának köszönhetően tudták tartani a lépést. 40-30-nál volt először tíz közte. Ez maradt a nagyszünetre is, 44-34-el mehettek pihenőre a csapatok.

Hibákkal indult a második játékrész, mindkét oldalon. Pustahvar forgolódott a festékben, és harcolt meg a kosárért, Dramicsanin triplával felelt. Zsigeranovics mindkét palánk alatti területet uralta, vezérletével tízen belül került a Falco, 47-42-nél időt kért Forray. Hiába, 14-3-as szériával fordítottak a fekete mezesek (47-48), a 25. percben először állt jobban a Falco. Nem sokkal később Karahodzsics megkapta 4. személyhibáját. Már néggyel is mentek a vendégek, de aztán Pongó és Dramicsanin is dobott egy-egy „emberes" triplát. Pustahvar távoli hárompontos kísérlete lejött, így 61-57-ről indult a záró felvonás.

Govens indította el a záró etapot, majd Wittmann vágott be egy trojkát a sarokból. A 32. percben Govens is összeszedte 4. faultját. Megint kezdtek elmenni a hazaiak, 71-63-nál időt kért Szekulovics. Karahodzsics büntetőivel újra tíz lett közte. A 36. percben Perl is a kipontozódás szélére került, 80-69-nél megint időt kért Szekulovics. Hiába, innen már nem volt visszaút. A KTE megérdemelten húzta be a számára nagyon fontos győzelmet - írja a BB1.hu.

KTE-Duna Aszfalt - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 92-81 (19-14, 25-20, 17-23, 31-24)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok,

V.: Győrffy P., Török R., Balog Gy. (Gincsai J.)

KTE: Pongó 9/6, Thompson 20/3, Djeraszimovics 12, Dramicsanin 21/6, Karahodzsics 8. Csere: Wittmann 13/9, Horváth K. 4, Molnár M. 5.

Falco: Govens 12/6, Perl 15/6, Norfleet 18/9, Pustahvar 7/3, Zsigeranovics 9. Csere: Váradi 8/6, Borisov 10, Tóth N. 2.

Megtörte pécsi átkát a ZTE

A pécsiek az utóbbi időben mumusai voltak a Zetének, hiszen 2010. óta nem tudtak nyerni a kék-fehérek a Lauber Dezső Sportcsarnokban. Most egy végletekig kiélezett mérkőzésen sikerült, Deonta Vaughn triplájával.

Hamar egymásnak esett a két csapat, az 5. percben Budimir triplája után már 16-9 volt az állás, Bencze Tamás kért először időt. Hiába, Durham és Demeter vezérletével 29-24-re a PVSK nyerte az első negyedet.

A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült, Radic vezérletével 31-29-nél ugyan szorossá vált a meccs, de végig kézben tartották a meccset a baranyaiak, a félidőre már kétszámjegyűvé vált a különbség (55-44).

A fordulás után egy teljesen másik ZTE jött ki a pályára. A „párducok" elkezdtek fáradni, Benkéék pedig vérszemet kaptak. A zalai szurkolókat korábban már többször is figyelmeztették a játékvezetők, a folyamatos pocskondiázás miatt végül a harmadik negyedben azt kérték: ürítsék ki a vendégszektort. Jó tíz percig állt a meccs a közjáték miatt. A záró felvonás 73-68-ról indult.

Durham, Sarlija és Budimir tartotta egy darabig a lelket a Pécsben, de a ZTE egy pillanatra sem adta fel. Kinney hármasával a hajrára fordítottak a vendégek (82-84). Izgalmasan alakult a hajrá, Vaughn-t blokkolta Sarlija, majd Antóni büntetőjével 88-86-ra módosult az állás, Vaughn pedig az oldalbedobás után, 2.2 másodperccel a vége előtt bevágta a hármast. Durham a másik oldalon rontott, így győzött a Zete - írja a BB1.hu.

Pécsi VSK-VEOLIA - Zalakerámia ZTE KK 88-89 (29-24, 26-20, 18-24, 15-21)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 1700 néző

V.: Benczur T., Frányó P., Gál J. (Fekete L.)

PVSK: Durham 18/3, Supola 4, Budimir 13/9, Demeter 7/3, Sarlija 20. Csere: Simon 6/3, Antóni 13/6, Bíró 3/3, Dukics 4.

ZTE: Kinney 18/12, Vaughn 14/3, Benke 15/6, Szabó 6/6, Radic 22/3, Csere: Mohácsi 7/3, Jeffers -, Horváth Á. 7/3.