Dec
2017
Férfi NB I B, Piros csoport
2017. december 20.  |  02:18
A bajnoki cím egyik esélyese, a jelenleg második helyen álló Veszprém ellen végig partiban volt a házigazda MTK, de az utolsó előtti perc eldöntötte a mérkőzést.

MTK Törökbálint - HOYA-PE Veszprém 88-95 (24-23, 21-23, 19-20, 24-29)

Törökbálint Sportközpont

Eredményes támadójátékkal, sok bravúrkosárral a hazaiaknak sokáig sikerült kompenzálni a gyenge védekezést. Legjobbjuk, Jakab Péter találata után, hét perc elteltével 21-16-ra vezettek, de utána egy 0-7-es szakasz jött (21-23), az első játékrész után az MTK állt kicsit jobban (24-23).

A második etap közepénél lélegzetvételnyi előnyhöz jutottak a hazaiak, az ellenfél palánkja alatt ezúttal is nehezen tartható Szabó Tibor kosara 7 pontra hizlalta a fórjukat (37-30). Jött azonban egy már-már megszokott hullámvölgy, és szinte pillanatok alatt 39-40-re alakult az állás. Boinitzer Dávid kosara megállítani látszott a seb vérzését, és egy gyors oda-vissza két-két pont után 43-42-re módosult az állás. . Ekkor viszont Nagy Szabolcs sokadik fegyelmezetlensége következett, aminek következtében 43-46-ra változott az eredmény. A nagyszünetben eggyel vezettek a vendégek (45-46).

A második félidőben két perc elteltével 47-54-nél időt kért az MTK, de hiába küzdöttek meg minden pontért, a védekezés továbbra is szellős volt.

A negyedik negyedben egy darabig hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, 76-76 után tudott egy kissé meglépni a Veszprém (76-81). Alig több mint két perccel a lefújás előtt 80-83 volt az állás, ám egy perc alatt egy 9-0-ás szakaszt produkáltak a vendégek (80-92), eldöntve ezzel a mérkőzést.

Simon Nándor, az MTK szakmai vezetője: - Támadásban a dobott pontjaink száma arra mutat rá, hogy kezdünk stabilizálódni és olykor rövid periódusokon keresztül extra teljesítményt nyújtani. A védekezésünkben a "görbe tükör" még mindig fájdalmas képet mutat magunkról. Remélem ezzel nem árultam el titkot, ez a fejlődésünk új iránya.