19
2017
Női Amatőr Bajnokság
2017. december 19.  |  02:41
Papírforma-fordulót játszottak múlt hét végén a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. Az élcsapatok közül a piros csoportban a TF és a Csata, a fehérben pedig az Ajka aratott magabiztos győzelmet, Három negyeden át úgy tűnt, zöld csoportban a Vasas második csapata is így tesz a Fonti Trans-Petőfi SE otthonában, ám a végjáték váratlanul szorosan alakult, a hazaiaknak az egyenlítéshez is volt labdájuk, de végül a fővárosiak nyertek.

Piros csoport:

TFSE - Kiss Lenke KS 97-68

Minden negyedet megnyerve aratott Gereben Dorka (20/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk), Németh Alma (16 pomt, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), Miháczi Dia (15/3 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Varga Barbara (13 pont - 14 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Hermann Alíz (13/3 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) vezérletével magabiztos győzelmet a TFSE. A helyenként ügyesen kombináló vendég Kiss Lenke KS egyes időszakokban - elsősorban a 4. negyedben - főként Szabó Enikő (24/6 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett, 8 eladott labda, 5 gólpassz) és Opitz Kitti (10/3 pont, 4 gólpassz) eredményessége révén kiegyenlítetté tudta tenni a játékot.

Nyíregyházi KS - Kecskeméti KC 67-83

Két átlagon felüli hazai teljesítmény - Bíró Emese (16 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) és Papp Klaudia (16 pont, 4-4 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) kevés volt a tartalékos nyíregyházi együttesnek a csapatként jobban működő, több lábon álló kecskemétiek ellen, akik a Farkas Petra (11 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda)-Király Andrea (13/9 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó)-Schlégl Odett (13/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda)-Kurtz Kamilla (12/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) kvartett vezetésével minden negyedet megnyerve simán nyertek idegenben.

ELTE-Fortis - Csata DSE 37-81

A nyeretlen sereghajtó és a veretlen éllovas összecsapásán az élen álló Csata Boros Dorka (16 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Kocsis Fanni (15/3 pont), Pálinkás Enikő (12 pont, 4 lepattanó) és Angyal Barbara (10 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességére építve gond nélkül juttatta érvényre a papírformát. Az ELTE-Fortis csapatából egyedül Hizsnyik Dóra (11 pont - 13 mezőnykísérlet- 5 szerzett, 4 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Aluinvent DVTK Miskolc - Szolnoki MÁV SE 84-43

Az első negyedet 28-10-re, a harmadikat pedig 25-5-re nyerve a Sikora Emőke (19 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz)-Halász Zsófia (14/3 pont)-Kovács Luca (13/3 pont, 3 lepattanó)-Eperjesi Nóra (12 pont, 5 gólpassz)-Arad Zsófia (11/3 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz) ötösfogat húzta diósgyőri fiatalok fölényes győzelmet arattak a szolnokiak ellen, akiktől egyedül Munkácsi Éva (12 pont - 17 mezőnykísérlet - 3 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Fehér csoport:

Szombathelyi Egyetem - SZKA Győr 50-95

Saját pályájukon nagyon gyengén (1/14, 7,1%) dobtak távolról a szombathelyiek, akiknél bár Szabó-Haklits Zsuzsanna (13 pont, 3 lepattanó, 7 eladott labda) és Simon Cintia (10/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 5-5 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda) is két számjegyű pontot termelt, igazán jól csak a dupla-duplát elérő Molnár Anna (10 pont, 11 lepattanó) játszott a hazaiaktól, akik így nagy különbségű vererséget szenvedtek, A győri együttes Szirony Dorina (19/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Chroméj Hajnalka (16 pont, 9 lepttanó, 4 szerzett labda), Biczó Laura (16 pont, 3 lepattanó) és Simon Anna (13 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével minden tekintetben felülmúlta a hazaiakat és meglepően sima, nagy különbségű, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

MAFC-Ajka Cserpes Trudi 56-80

Az első félidőben a MAFC még Fülep Csilla (16/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Tápai Andrea (11/9 pont) é Horváth Enikő (10/6 pont, 3 gólpassz) vezérletével tartotta a lépést a veretlen listavezető ajkai együttessel. Szünet után azonban fölénybe került a Balsay Anna (22 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Balsay Rita (19 pont, 20 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz), Püspöki Lotti (14 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Csikász Anna (12 pont, 10 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), valamint Fabini Borbála (10 pont, 5 lepattanó) vezette Ajka, amely a lepattanóharcot óriási fölénnyel 63-34-re nyerve újabb magabiztos győzelmet aratott.

Zöld csoport:

Fonti Trans-Petőfi SE - Vasas Akadémia 69-73

A találkozót megelőző napon a Vasas több kulcsjátékosa is Sopronban vendégszerepelt a bajnok elleni élvonalbeli találkozón. Annak a fáradtsága azonban az első 30 percbem nem látszott meg Dombai Rékán (24/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Mérész Beatrixen (17 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz). Tóth Franka (10 pont, 11 lepattanó) hasznos játéka, dupla-duplája is kellett ahhoz, hogy a pasarétiek, jó játékukkal 18 pontos előnyt szerezzenek a 3. negyed végére. A záró etapban aztán óriásit hajrázva a 11 támadó lepattanót szerző Pap Regina (24 pont, 13 lepattanó), valamint a tripla-dupla közelében járó Czirják Noémi (18/9 pont . 20 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 11 gólpassz, 5 eladott labda) vezérletével hoszú hajrát nyitva a 39. percben 2 pontra feljött a hazai együttes, sőt volt labdája az egyenlítéshez. Ezzel azonban nem tudott élni, a végén Tóth Franka találata biztosította be a Vasas sikerét ezen a végén izgalmassá váló találkozón.

Bajai NKK - BKG DSE 54-81

A nyitó és a záró 10 percben elsősorban Ferencz Andrea (23/12 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda), Szöllősy Boglárka (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet - 8 lepattanó) és Kucsora Réka (12/3 pont -14 mezőnykísérlet - 4 szerzett labda) jóvoltából partiban volt a szigetszentmiklósiakkal a hazai együttes, ám a két középső negyedet egyértelműen uralva Doktor Anna (16/3 pont, 7 lepattanó), Lakatos Dóra (13/9 pont, 3 lepattanó), Lantos Adrien (11 pont) és Gundel-Takács Anna (8 pont, 11 lepattanó) vezérletével a lepattanó harcot 55-30-ra nyerve a BKG fölényes győzelmet aratott.

MTK Budapest- Dávid Kornél KA 58-76

Minden negyedet megnyerve - volt amelyet 1, akadt, amelyet 8 ponttal - a magát a Városmajorban otthon érző vendég csapat Orsó Viktória (23/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda), valamint Nagy Annamária (17/6 pont, 4 szerzett labda, 7 gólpassz) és Laufer Gabriella (17 pont, 13 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével magabiztos győzelmet aratott. A fővárosi fiatalok közül a csapata pontjainak egy híján a felát szerző Wéber Fruzsina (28 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz) időnként magára maradt pontszerzésben, Szeitl Vanessza 12 ponttal - 15 mezőnykísérletből - 4-4 lepattanóval és szerzett, 7 eladott labdával zárta az összecsapást.