Dec
2017
2017. december 15.  |  22:40

A Falco legyőzte a Szolnokot

Zsinórban három győzelem után utazott az újoncként jól teljesítő DEAC-hoz a Pécsi VSK-Veolia. Triplaesővel kezdődött a meccs, hazai részről Farkas kétszer, míg a baranyaiaktól Sarlija volt eredményes távolról. A negyed felénél, 8-9-nél 10-0-s sorozatot produkált a hazai együttes, ekkor Jones és újra Farkas triplája sült (18-9). A tízedik perc végére végül közelebb férkőzött a Pécsi VSK, 19-16-nál következett a második etap.

Dukics hármasával egyenlített Csirke együttese, de ezt követően a DEAC kezébe vette az irányítást és folyamatosan nála volt az előny. A 15. percben Armwood büntetői után 32-24 állt az eredményjelzőn, a pécsieknek pedig ismét futniuk kellett az eredmény után. Bíró triplájára érkezett válasz a másik oldalon is, így 40-31-re ment már a DEAC. Az első félidőt Dukics közelije zárta, ami a mínusz négyhez volt elég.

A szünet után jól kezdett a Pécs, a 8-0-s rohamnak köszönhetően hosszú idő után újra nála volt az előny, Bíró és Supola triplája is pontos volt ekkor (42-46). Két perc elteltével azonban észbe kapott a debreceni együttes, és 10-0-val múlta felül a vendégeket. Innen 52-52-re még visszahozta a meccset a PVSK, de az ezt követő 13-0-s sorozat már döntőnek bizonyult, az utolsó etapra 65-54-nél érkeztek a felek. A DEAC innen már nem adta le, az utolsó tíz percben a közte hatnál járt legközelebb a hazaiakhoz a Pécs - írta a BB1.hu.

DEAC - Pécsi VSK-VEOLIA 83-73 (19-16, 23-22, 23-16, 18-19)

Oláh Gábor utcai sportcsarnok.

V.: Pálla Z., Hervay T., Kulcsár T. (Schäffer B.)

DEAC: Jones 16/6, Lilov 18/12, Molnár 4, Farkas 13/9, Armwood 18. Csere: Velkey 5/3, Kozák -, Bognár 9.

Pécs: Durham 3/3, Supola 9/6, Budimir 19/6, Demeter 2, Sarlija 6. Csere: Antóni 2, Simon 5/3, Harazin 1, Bíró 15/15, Dukics 11/6.

Vasban nem tud nyerni a Szolnok

A mezőny legjobban lepattanózó (Olaj) és legjobb tripladobó csapata (Falco) találkozott egymással a 11. forduló rangadóján. Vojvoda könnyű kosarával indult a meccs, amire aztán Govens azonnal felelt, majd Perry is hamar eredményes volt. Aztán Váradi és Govens pontjaival fordított a Falco (8-4 és 10-6). Az 5. percben Zsigeranovics megkapta 3. személyhibáját, így jött is helyére Tóth Norbert. Vojvoda és Tóth Ádám kosaraival átvette az irányítást a Szolnok, 18-21-nél időt kért Szekulovics. Az első negyed 27-27-es döntetlennel ért véget.

Govens triplájával folytatódott a játék, amire Perry 2+1-es akcióval válaszolt. Izgalmas, jó volt a meccs, minden kosárért keményen megharcoltak a csapatok. Hol egyik, hol másik fél vezetett néhány ponttal. A 15. percben Andric kapta meg a 4. faultját, 41-40-nél pedig Alekszics kért időt. Beállt a Macedóniában parádézó fiatal, Durázi, a hajrát megnyomta a Falco, Pustahvar vezérletével a félidő 50-46-os állással zárult.

Alig 10 másodperc után Zsigeranovics megszerezte negyedik hibáját, így ismét le kellett ülnie. Ettől függetlenül hamar kétszámjegyűvé vált a különbség, ezt nehezen emésztették meg a vendégek, 59-50-nél a reklamáló Alekszics kapott technikait. Tizenháromról visszajött hatra a listavezető, 67-62-nél Tóth Ádám is „lemásolta" edzőjét, majd nem sokkal később Kovács Péternek is kijárt a technikai. Három negyed után 78-70 volt az állás.

Három perc után, 85-74-nél vendég időkérés következett. A 34. percben Andric könyökölte le Tóth Norbertet, amely után úgy tűnt, hogy egy sportszerűtlen faulttal kipontozódott, de aztán végül videózás után ki is állították a játékvezetők. A végén már csak az volt a kérdés, hogy húszon belül maradnak-e a piros-feketék. Végül egy kosár híján igen. A FIBA-kupa után tehát a magyar bajnokságban is kikapott a Szolnok az Aréna Savariában, amely magyar csapat számára továbbra is bevehetetlen - írta a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Szolnoki Olaj KK 95-77 (27-27, 23-19, 28-24, 17-7)