Alpok-Adria Kupa
13
2017
2017. december 13.  |  20:15
Negyedik mérkőzését játszotta ma este az Alpok Adria Kupában az Egis Körmend. A piros-feketék ellenfele a B-csoport utolsó helyezettje, a szlovén KK Sentjur Tajfun volt, amelynél pályára lépett a korábbi pécsi és körmendi szerb-magyar játékos, Marko Popadics is. A hazaiaknál nem húzott szerelést Csorvási Milán és Marquis Wright sem.

Az első negyed a vendégeké volt, akik 7-0-val kezdtek. Hiába fordított az MTE, Williams tripláinak köszönhetően öt pontos szlovén előnnyel ért véget az első etap. A folytatásban felváltva vezettek a csapatok, a november hónap legjobbjának megválasztott Hollins ütközött egy vendég játékossal, akinek eleredt az orra vére, a mentőknek kellett ellátniuk. A közjáték ismét a Körmendet zökkentette ki, a nagyszünetre visszaállt az öt pontos Sentjur-vezetés (33-38).

Potocnik a szünetben rendet rakott az öltözőben, 9-0-val indított csapata a fordulás után. Elkapták a fonalat Davisék, akik brutális harmadik negyedet produkáltak, több pontot dobtak ebben a tíz percben, mint az első félidőben összesen. A találkozó eldőlt. Bár a végére indított egy utolsó hajrát a Sentjur, a 37. percben ki is egyenlített, de a végét aztán csak behúzta a Körmend.

Egis Körmend - KK Sentjur Tajfun 95-86 (19-24, 14-14, 34-14, 28-34)Helios Alpok Adria Kupa

Körmend, Városi SportcsarnokKörmend: Halász 5, Hollins 19/3, Ferencz 5/3, Davis 21/9, Horti 2. Csere: Fanning 16/9, Koch 10/3, Bán 2, Tuoyo 9, Oroszi -, Németh 6.

Sentjur: Fernandez 12/3, Popadics 4, Macek 3/3, Williams 26/12, Bolcina 14. Csere: Jereb 6, Debelak -, Rojko 2, Pesic 19/3, Rizman -.