Dec
2017
Bajai siker a nyeretlenek találkozóján
2017. december 11.  |  19:48
A Hepp-kupa miatt csonka fordulót rendeztek a múlt hét végén a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A fehér csoportban az Ajka az első félidőben eldöntötte a Szombathely elleni rangadót, s fölényes győzelemmel őrizte meg veretlenségét a Tatabánya pedig magabiztos győzelmet aratott Zalaegerszegen. A zöld csoportban a Baja szerezte meg első győzelmét, bár több statisztikai mutatóban is alulmaradt a nyeretlenek meccsén az MTK ellen.

Fehér csoport

Ajka Cserpes Trudi - Szombathelyi Egyetem 77-40

A veretlen Ajka már az első félidőben eldöntötte a mindössze 1 vereséggel álló szombathelyiek elleni rangadót. Az első 20 percben 9 ponton tartották a Balsay Anna (26 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Püspöki Lotti (17/3 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda)-Balsay Anna (10 pont, 11 lepattanó) trió vezette hazaiak a Szombathely csapatát, miközben 37-et dobtak. Szünet után már Simon Cintia (17/12 pont - 23 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 3 szerzett, 7 eladott labda) vezetésével már kiegyenlítetté tették a játékot a vasiak, de a rangadó már az első félidőben eldőlt a lepattanzást 70-35-re nyerő Ajka javára.

ZTE NKK - Tatabányai KC 55-71

A második negyedet leszámítva Csicsai Kata (18/3 pont, 9 lepattanó), Pénzes Kitti (15 pont, 13 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Szamosi Rita (14/6 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), valamint Horváth Szilvia (12 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével a rutinosabb játékosok alkotta Tatabánya rákényszerítette akaratát a zalai hölgyekre. A hazaiaktól Kovács Georgina 15/3 ponttal és 3 lepattanóval, valamint Vincze Virág 13 ponttal - 18 mezőnykísérletből - 6 lepattanóval és 4 gólpasszal emelkedett ki.

Zöld csoport:

Bajai NKK - MTK Budapest 73-62

Statisztikailag igen érdekes meccsen diadalamaskodtak a tripla-dupla közelében teljesítő Ferencz Andrea (34/15 pont, 9-9 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda), valamint Kucsora Réka (16/6 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz) és a dupla-duplát elérő Hilcz Alexa (14/3 pont - 17 mezőnykísérlet - 10 lepttanó, 7 szerzett labda) vezette vendéglátó bajaiak az MTK fiataljai ellen azon az találkozón, amelyen a csoport két - az összecsapás előtt - nyeretlen együttese csapott össze. A fővárosi fiatalok sokkal jobban dobtak (24/53, 45.3% ill. 27/87, 31%) mezőnyből, s két dupla-duplát elérő játékosuk, Láncos Emese (14/3 pont, 13 lepattanó) és Gróf Tímea (13 pont, 17 lepattanó, 6 eladott labda) vezérletével a lepattanóharcot is megnyerték (51-44). További két játékosuk, Budai Zsófia (13 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 7 eladott labda), valamint Szalay Kinga (11/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) is 10 pont fölé jutott. Ami miatt mégis a bajaiak nyerték a nyeretlenek rangadóját, az elsősorban az volt, hogy hazaiak 30 labdaeladásba hajszolták bele a fővárosi fiatalokat, míg a vendéglátók csupán 13-at adtak el.