Tovább menetel a Körmend
11
2017
2017. december 11.  |  00:40
A hazai pályán játszó Körmend kezdte jobban a 10. forduló záró meccsét, 7-2 után kezdett éledezni a vendég KTE. Hiába, már az első negyedben kétszámjegyűvé vált a különbség, tíz perc után 25-18 volt az állás. A folytatásban egészen egy tripláig zárkóztak a lila-fehérek, nem csoda, hogy időt kért Gasper Potocnik. Wright kapta el a fonalat, újra tíz fölé nőtt a különbség. Aztán Thompson is rákapcsolt, a nagyszünetben 48-38 állt a táblán.

A fordulás után a Körmend jött ki agilisabban az öltözőből, elég hamar elhúzott 21 ponttal az MTE (62-41). Sokan ekkor már azt hitték, eldőlt a meccs. A hazai játékosok is. A Kecskemét azonban nem adta fel, Thompson ellenállhatatlan (és tarthatatlan) volt, a záró felvonás előtt visszahozta a meccsbe övéit (68-59). A folytatásban tovább olvadt a körmendi előny. Többször is két triplányira közelítették meg a vasiakat a vendégek, ennél közelebb azonban már nem jutottak, mert pontosan büntetőztek Hollinsék. A Körmend megérdemelten nyert, a tetemes előnyéből sokat leadott, de a végén győzelme nem forgott veszélyben - írja a BB1.hu.

Egis Körmend - KTE-Duna Aszfalt 91-85 (25-18, 23-20, 20-21, 23-26)

Körmend, Városi Sportcsarnok,

V.: Papp P., Praksch P., Boros T. (Forrai S.)

Körmend: Wright 19/9, Hollins 15/3, Ferencz 7/3, Davis 9/3, Horti 5. Csere: Csorvási 10, Fanning 16/6, Tuoyo 8, Bán -, Halász 2.

KTE: Pongó 2, Thompson 25/15, Djeraszimovics 18, Dramicsanin 18/12, Karahodzsics 9. Csere: Wittmann 9/3, Horváth K. -, Molnár M. 4.

Kipontozódott: Thompson (40. perc).

Fotó: fiba.com