07
2017
Női Amatőr bajnokság
2017. december 7.  |  03:48
A Debrecen és a Szolnok is magabiztos győzelmet aratott fővárosi riválisa ellen a múlt hét végén a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A fehérben az ajkaiak simán nyerte Győrben, a zalaegerszegi fiatalok pedig a záró szakaszban fordtottak Szombathelyen. A zöld csoport rangadóján a Vasas szünet után nagy fölényben játszva simán verte a Szegedet, a baranyai derbin pedig a Petőfi SE nagy hajrával fordítva győzte le a PEAC fiataljait.

Piros csoport:

DEAC-KLKS 75-51

Elsősorban Szabó Enikő (11/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda), valamint Berényi Luca (8/6 pont, 6 lepttanó) eredményessége révén az első negyedet még megnyerte, s félidőben is csupán 2 pont hátrányban volt a Kiss Lenke KS csapata Debrecenben. Szünet után a Foltin Blanka (21 pont, 19 lepattanó, 6-6 szerzett és eladott labda, 5 blokk)-Szabó Réka (12/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz)-Gál Annamária (11 pont, 8 lepattanó,3 szerzett, 5 eldott labda, 4 gólpassz) trió vezérletével nagy fölénybe került a lepattanó harcot végül 53-34-re nyerő DEAC, amely így biztos győzelmet aratott.

Szolnoki MÁV SE - ELTE Fortis 80-43

A 16-14-re elveszített második negyedet leszámítva a Szolnok Bozsó Katica (21/6 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Baczuk Virág (14 pont, - 18 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 6 gólpassz), Munkácsi Enikő (13 pont, 11 lepattanó) és Munkácsi Éva (12 pont) vezérletével nagy fölényben játszott. A Kulcsár Bianka (14/3 pont - 17 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és gólpassz)-Tarnai Klára (12 pont, 7 lepattanó) kettős vezette ELTE-Fortis alárendelt szerepet játszott az alsóházi rangadón, amelyen sima hazai siker született - többek között azért, mert a lepattanó harcot 55-34-re megnyerték a szolnoki lányok.

Fehér csoport

UNI Győr - Ajka Cserpes Trudi 65-85

A lepattanózást 58-44-re megnyerő Ajka a 3. negyedet leszámítva irányítva a játékot a Balsay Rita (25/3 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett,7 eladott labda)-Püspöki Lotti (21/3 pont, 5 gólpassz)-Balsay Anna (17/6 pont, 12 lepattanó, 7 szerzett labda, 6 gólpassz)-Csikász Anna (12 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz) kvartett vezetésével magabiztos győzelmet aratott Győrben. A hazaiaktól Szirony Dorina (24/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) játéka emelkedett ki, Chroméj Hajnalka (10/3 pont - 17 mezőnykísérlet -6 lepattanó, 7-7 eladott labda és gólpassz) hullámzó teljesítményt nyújtva is vezére volt a győri csapatnak, Nagy Rebeka pedig 9 ponttal, 6 lepattanóval, s 4 eladott labdával zárta találkozót, amelyet simán nyert a több jó egyéni teljesítményt felvonultató Ajka.

Szombathelyi Egyetem . ZTE II 50-62

A 3. negyed után még elsősorban Szabó-Haklits Zsuzsanna (16/9 pont - 19 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda), Jakubovics Dóra (14 pont, 3 szerzett labda) és Simon Cintia (10/6 pont - 18 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és gólpassz 3 szerzett, 5 eladott labda) eredményessége révén 2 ponttal vezetett a Szombathely, amely gyakorlatilag 5 játékossal játszotta végig az összecsapást, s amelynek kulcsemberei elfáradtak a záró szakaszra, így az egerszegi fiatalok a Kovács Georgina (19/12 pont)-Vincze Virág (15/9 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz)- Varga Kamilla (11 pont - 14 méezőnykísérlet - 5-5 lepattanó és gólpassz) trió vezetésével fordítani tudtak, és végül felülkerekedtek.

ELTE-BEAC Újbuda - MAFC 71-55

Különböző okokból csupán 6 játékos lépett pályára a címvédőnél a fővárosi derbin. Az első percek kiegyenlített játékát követően 6-6 után egy 10-1-et bemutatva a BEAC fiataljai a tripla-dupla közelében teljesítő Szabó Dóra (18/9 pont, 8 lepttanó, 9 gólpassz), a két dupla-duplát elérő center, Angyal Nikolett (18 pont, 14 lepattanó) és Kovács Vanessza (10 pont, 12 lepattanó), valamint Galántai Alma (12 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) vezérletével magabiztos győzelmet arattak. A MAFC elsősorban Hercze Szandra (11/6 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Horváth Anna (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), továbbá Tarnai Lata (10 pont - 12 mezőnykísérlet - 4 lepattanó) jóvoltából elvitte a 2. negyedet és időnként fel tudott nőni a feladathoz, s a címvédő szintjére - de szorossá tenni nem tudta a mérkőzést.

Zöld csoport:

Vasas Akadémia - Szegedi KE 89-62

Bár a veretlenek rangadóján a lepattanózást nagy fölénnyel megnyerte a Radócz Fanni (22 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda), Vári Zita (14 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett, 9 eladott labda, 3 gólpassz)és Jáhni Zsófia (10 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) vezette vendég Szeged, mivel a Vasas játékosai nem kevesebb, mint 38 labdaeladásba hajszolták bele a Tisza parti hölgyeket, sima pasaréti siker született. Az első félidő még rangadóhoz méltón szoros volt. Szünet után a korosztályos válogaottban edzője, Kovács Andrea klubcsapata ellen talán szezonbeli legjobbját nyújtó, 2 assziszt híán tripla-duplát elérő Dombai Réka (25 pont 10 lepattanó, 8 gólpassz), Mérész Beatrix (20 pont, 7 lepattanó 3-3 gólpassz és eladott, 6 szerzett labda), a 3x3-as U18-as Eb MVP-je Tóth Orsolya (10 pont - 11 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 6 szerzett labda, 2 gólpassz) és Heljic Sara (10 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) vezérletével nagy fölényben játszott a Vasas, s a vártnál jóval nagyobb különbséggel nyerte a rangadót.

Fonti Trans-Petőfi SE - PEAC-Pécs Pingvinek 78-69

A záró negyed előtt még 2 ponttal a Szűcs Lili (22/6 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Szűcs Réka (15/3 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda, 6 gólpassz) és Tenyér Zsófia (12/3 pont, 4 lepttanó, 3 szerzett labda) vezette PEAC-Pingvinek csapata állt jobban 2 ponttal a baranyai derbin, de a záró szakaszban felülkerekedett a rutin, s a Czirják Noémi (29/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 9 gólpassz)-Pap Regina (24 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Mojzes Gina (10/3 pont, 15 lepattanó, 3 gólpassz) trió vezérletével fordított, s nyert a Petőfi SE.

BKG DSE Szigetszentmiklós - PINKK SE 48-42

Végig kiélezett, küzdelmes mérkőzésen döntő volt, hogy Shirian Fatime (14 pont, 13 lepattanó, 3 gólpassz), Gundel-Takács Anna (9 pont, 12 lepattanó) és Ruttner Réka (9 pont - 10 mezőnykísérlet - 12 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével a hazaiak 57-35-re nyerték a lepattanóharcot a Raus Vivien (11/9 pont, 8 lepattanó) és Tijana Csukics (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) vezette baranyiak ellen.