06
2017
2017. december 6.  |  22:56

Csoportmásodikként zárt az Olaj

Ahogyan azt a beharangozóban Dragan Alekszics elmondta, Vojvoda Dávid egy kisebb sérülés miatt nem utazott el a csapattal Oroszországba. Bár mindkét gárdának biztos volt a továbbjutás, a csoport első helye azonban még nem dőlt el a találkozó előtt.

7-0-s futással indította a találkozót az Olaj, Perry öt, míg Andric két pontot szerzett (0-7). Kezdett éledezni a Novgorod is, Veremeenko zsákolásával ki is egyenlített az orosz együttes (7-7), Zakharov büntetőjével a vezetést is átvették. Innentől fogva az első negyedben inkább a hazai akarata érvényesült, 20-14-gyel ért véget a játékrész.

Nem kezdte jól a második etapot a Szolnok, a Novgorodnak pedig Gubanov triplájával kétszámjegyűre nőtt az előnye (25-14). Phillip kosarával jött be tíz alá Dragan Alekszics csapata, majd Andric is betalált (30-24). Egyszer még megléptek tízzel a hazaiak (34-24), de jól sikerült a félidő utolsó két perce Milosevicséknek, 37-33-as orosz vezetéssel ért véget a találkozó első fele.

Igen pontszegény volt a harmadik negyed, mindössze huszonöt pont született. Perry ziccerével zárkózott a magyar csapat, de a Novgorodnak mindig volt válasza. Ott loholt ellenfele nyakában a Szolnok, viszont a vezetést nem tudta átvenni. 44-43-nál beragadtak Fordék, a hazaiak Gubanov és Uzsinszki hármasaival 50-43-ra léptek meg. Milosevics két büntetője volt az utolsó említésre méltó momentum, 50-45-ös eredménnyel kezdődhetett a záró felvonás.

Két pontra zárkózott a Szolnok Andric kettesével (54-52), majd Gubanov volt eredményes először kintről, majd középtávolról (59-52). Strebkov is beköszönt, majd a nagyot játszó Gubanov büntetőzhetett, nem hibázott, újfent tíz fölött volt a differencia (63-52). Tartották előnyüket a hazaiak, az Olaj nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez. Tóth Ádám révén egyszer még feljöttek 72-64-re, viszont ekkor már csak másfél perc volt hátra. Végül 78-70-es győzelmet aratott a Novgorod, ezzel a csoportelsőség is eldőlt - írja a BB1.hu.

BC Nyizsnyij Novgorod - Szolnoki Olaj KK 78-70 (20-14, 17-19, 13-12, 28-25)

FIBA Europe Cup, H-csoport, 6. forduló

Trade Union Sport Palace

Novgorod: Strebkov 7/3, Odum 4, Zsakharov 15/9, Gubanov 21/9. Veremeenko 7. Csere: Kolyushkin -, Komolov 2, Jelovac 11, Zhbanov 3, Popov -, Panin 3/3, Uzsinszki 5/3.

Szolnok: Perry 15/3, Kovács 2, Milosevics 12/6, Ford 6, Andric 10. Csere: Polyák -, Tóth Á. 8, Tóth Z. 2, Phillip 15/12.

Vereséggel is továbbjutott az Alba

Bár az Alba Fehérvár kikapott Fehéroroszországban a Cmoki Minszk vendégeként, miután az izraeli Bnei Herzliya hatalmas csatában legyőzte a Proximus Spirou Charleroi-t, így mégis továbbjutott - a tavalyi év után ismét - Braniszlav Dzunics együttese a következő körbe.

Nem indult jól a meccs a tartalékosan felálló magyar bajnok számára, az első negyedet végig a hazaiak uralták, és meg is nyerték 23-16-ra. A folytatásra sem sikerült javulni, sőt. Teljesen leblokkolt az Alba támadójátéka, már majdnem húsz volt közte. A nagyszünetre sikerült visszakapaszkodni, de a huszadik perc végére így is 42-31 állt a táblán.

A szünetben sikerült rendeznie a sorokat a magyar csapatnak, sokkal nagyobb lendülettel jöttek ki az öltözőből Lóránték, teljesen nyílt, egál volt a meccs. Az i-re azonban nem sikerült feltenni a pontot, és ez annyira visszavetette ismét a vendégeket, hogy elúszott a meccs a harmadik negyed végére (68-52).

Bár a végén még indított egy nagy hajrát az Alba, ez azonban már túl késő volt, a Minszk nem engedte kiénekelni a sajtot a szájából, és megérdemelten nyert - írja a BB1.hu.

Cmoki Minszk - Alba Fehérvár 87-82 (23-16, 19-15, 26-21, 19-30)

FIBA Europe Cup F-csoport, 6. forduló

Minszk, Falcon Club

Minszk: Adamovics -, Kurdravcov 4, Czerapowicz 24/9, Mescsaraku 5/3, Kravish 14. Csere: Saddler 17/9, Traszcinecki 9/9, Salash 12/6, Szemanyuk 2, Vabiscsevics -.

Alba Fehérvár: Hill 18/3, Simpson 21/12, Harris 8/6, Lóránt 15/6, Keller Á. 11/3. Csere: Horton 4, Keller I. -, Fenner 5/3, Filipovity -.

Kikapott és másodikként ment tovább az Egis Körmend

A csoport első helye volt a tét szerda este a Keravnosz-Egis Körmend FIBA Europe Cup-csoportmeccsen. Jól kezdte a találkozót a magyar csapat, de az első negyed végén a hazaiak vezettek 19-13-ra. A második etap aztán a vasi piros-feketéknek sikerült jobban, megnyerték a negyedet hét ponttal, így a nagyszünetben a Körmendnél volt az előny.

A fordulás után fordítani tudott a Keravnosz, és szépen lassan el is húzott a Potocnik-csapat előtt. A zárófelvonást végül ötpontos fórral várta a hazai együttes, amely az utolsó negyedben megtartotta, sőt növelni is tudta előnyét. A ciprusiak végül tíz ponttal nyertek, az Egis Körmend így a második helyen jutott tovább a csoportból - írja a BB1.hu.

Keravnosz - Egis Körmend 75-65 (19-13, 13-20, 27-21, 16-11)

FIBA Europe Cup, D-csoport, 6. forduló

Strovolos, Costas Papaellinas Arena

Keravnosz: Michail 7/3, Scott 6/6, Barker 17/9, Parks 4, Abukar 26/3 Csere: King 5, Neophytou -, Davis 10/6, Koronides -.

Körmend: Wright 5/3, Hollins 12/3, Németh 2, Smith 6/3, Tuoyo 7/3 Csere: Halász -, Horti 6, Koch -, Fanning 4, Csorvási 10, Ferencz 13/9.

FIBA-kupa rekordot állított fel a Falco

Tét nélküli meccsel zárta nemzetközi szereplését a 2017/18-as szezonban a Falco, amely az anyagi csőd szélére kerülő Karpos Szokoli vendége volt. A magyar gárdát húszfős szurkolótábor is elkísérte Macedóniába.

A betegeskedő légiós, Milos Borisov nem öltözött át, csak civilben nézte társait, akárcsak a hasmenéssel bajlódó válogatott center, Tóth Norbert. Az első három percben nagyon gyenge volt a színvonal, aztán pillanatok alatt átrohant a Falco tini ellenfelén. Egyértelműen Perl Zoltán volt a vezér, aki ezúttal is klasszis teljesítményt nyújtott: ha kellett blokkolt, jól védekezett, labdákat és lepattanókat szerzett, gólpasszt adott és természetesen a pontgyártásból is kivette a részét. Nem tudták tartani a macedónok, Kucsora Csaba kosarával alakult ki a 8-24-es első negyedbeli eredmény.

A folytatásban a húszat, majd a harmincat is átlépte a különbség, ekkor főleg a fiatal Durázi Krisztofer villogott. 21-56 állt a táblán a 20. perc végén. Szrecsko Szekulovicsnak nem volt sok mondanivalója a félidőben, a Falco be sem ment az öltözőbe...

A fordulást követően másfél perc után jött egy 0-5, és máris negyven volt közte. Majd a harmadik negyed végére az ötvenet is átlépte a differencia (32-83). Érdekesség, hogy a harmadik felvonásban nem is volt fault egyik oldalon sem.

Négy perccel a vége előtt meglett a hatvan is. Brutális volt a különbség a két csapat között, pedig a Falcóban sem éppen öregek játszottak: Perl (22), Váradi (22), Hódi (21), Kucsora (19), Durázi (19), és Dancsecs (17)...

Alighanem a FIBA Europe Cup történetének legsimább meccsét játszotta egymással a két gárda - írta a BB1.hu.

Karpos Szokoli - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 43-104 (8-24, 13-32, 11-27, 11-21)

Szkopje, Sports Centre Jane Sandanski

Szokoli: Atanaszov 10, Najdovszki 9/3, Szapundziev 8, Naumovszki 2, Zarevszki 6. Csere: Pecalevszki 8, Jakimovszki -.

Falco: Govens 12/6, Perl 14, Váradi 10/3, Pustahvar 14/6, Zsigeranovics 6. Csere: Durázi 21, Norfleet 12/12, Kucsora 8, Hódi 2, Dancsecs 5/3.

Fotó: fiba.com