Elszenvedte első vereségét a Körmend
02
2017
2017. december 2.  |  22:22
A Körmend százszázalékos mérleggel, viszont Gasper Potocnik, Hencsey Tamás, Ferencz Csaba, Justin Tuoyo és Marquis Wright nélkül utazhatott Csehországba. Később kiderült, hogy Eric Fanning, Andre Hollins és Horti Bálint sem tartott a csapattal.

Grunt büntetője után Halada talált be kintről, körmendi oldalon Davis szerezte meg az első pontokat (4-2). Inkább a Decín akarata látszott érvényesülni, Siska kosarával 8-2-re vezettek a csehek. A Körmend felzárkózott (8-8), a vezetést azonban csak kilenc másodperccel a negyed vége előtt tudta átvenni (18-19), de jött a válasz Pomikalektől, 20-19-cel ért véget az első etap.

Halászék futottak az eredmény után, a Decín pedig egyre inkább kezdte átvenni az irányítást. Festr köszönt be kétszer is a triplavonalon kívülről, először volt kétszámjegyű a különbség (36-26). A hazaiak már negyvenkét dobott pontnál jártak, amikor Bán távolijával megszakadt a vasi gólcsend (42-29), végül 44-31-es eredménynél szólalt meg a nagyszünetet jelző duda.

Sokáig tartotta megnyugtató előnyét a Decín, viszont a harmadik játékrész közepén elkezdett zárkózni a Körmend. Halász két, míg Davis egy triplát vállalt, máris ott volt ellenfele nyakában a vasi gárda (51-48). Állandósult a felek közti négy-ötegységnyi differencia, viszont a negyed végére Halász újabb triplájával felhozta a magyar csapatot egy pontra, 59-58-as Decín-vezetéssel kezdődhetett a záró felvonás.

Halász talált be ismét, az első negyed óta először vezetett az MTE (59-60). Ebben a periódusban jobban játszott Ziga Mravljak együttese, viszont 72-71-es vezetésnél megtorpantak Csorvásiék. Négy perc volt hátra ekkor a találkozóból, a Körmend pedig nem talált be a hátralévő időben. Sok elrontott támadásuk volt Bánéknak, az ellenfél pedig több könnyű kosarat is szerzett. Végül 80-72-re nyert a Decín, ezzel megvan az Egis Körmend első veresége az Alpok Adria Kupában - írja a BB1.hu.

BK ARMEX Decín - Egis Körmend 80-72 (20-19, 24-12, 15-27, 21-14)

Alpok Adria Kupa, B-csoport, 3. forduló

ARMEX Sportcentrum

Decín: Siska 14/3, Halada 5/3, Bazant 7/3, Houska 11, Grunt 5. Csere: Pomikalek 13, Landa 2, Kroutil 1, Jezek 6, Krakovic 2, Festr 14/12.

Körmend: Halász 17/9, Bán 11/9, Oroszi 3/3, Davis 12/3, Csorvási 17. Csere: Németh 8/6, Koch 4, Márton -.