Nov
2017
Győzelmek a csúcsrangadó előtt
2017. november 30.  |  04:51
Pénteken a két veretlen, a TFSE és a Csata DSE csúcsrangadójára kerül sor a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. Mindkét csapat magabiztos diadallal hangolt a rangadóra, bár a Csata 20 pontos sikere messze eddigi legszorosabb győzelme volt. A fehér csoportban a MAFC gyengén dobva kikapott Szombathelyen, a győri fiatalok pedig nagy küzdelemben legyőzték a Tatabányát. A zöldben a Vasas simán nyert a DKKA ellen, az MTK viszont hamar jelentős hátrányba kerülve alulmaradt a Petőfi SE-vel szemben, a pécsi fiatalok pedig a lepattanózást nagy fölnnyel nyerve győztek Baján.

Piros csoport:

Nyíregyházi Kosársuli - TFSE 40-80

A tartalékos hazaiak Fekete Dóra (9 pont - 10 mezőnkísérlet - 7 szerzett labda) és Takács Anna (7/3 pot, 4 lepattanó) jóvoltából az első negyedben még jól tartották magukat. Ezt követően a TF nagy fölényben játszott, Németh Alma (30/3 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda) otthonosan mozgott a nyíregyházi csarnokban. Rajta kívül még Kováts Gabriella (13 pont, 5 lepattanó), valamint a szokásához híven nagy mezőnymunkát végző Miháczi Diána (5 pont, 10 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) tett sokat a TF fölényes győzelméért.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Csata DSE 71-91

Angyal Barbara (26/18 pont, 6/7 tripla) és Bernáth Réka (18/12 pont, 4/4 tripla, 4 gólpassz) remek dobóformája, valamint Pálinkás Enikő (10 pont, 8 lepattanó), Mányoky Réka (9 pont, 7 lepattanó) és Solymosi Noémi (8 pont, 6 gólpassz) hasznos játéka révén az első félidőben 60 pontot dobva 22 pontos előnyt szerezve bztosan nyert a Csata a jól küzdő, s helyenként jól is játszó diósgyőri fiatalok ellen. Szünet után Arad Zsófia (19 pont, 14 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), Sikora Emőke (15 pont, 9 lepattanó), Eperjesi Nóra (11/6 pont, 6 eladott labda, 3 gólpassz) és Vasas Orsolya (11/3 pont, 6 lepattanó) vezérletével felnőttek a feladathoz és kiegyenlítetté tették a játékot. Ez volt a Csata eddigi messze legszorosabb mérkőzése a bajnokságban, csapatszinten is kiválóan dobták a triplákat a fővárosiak (10/15, 66%).

Kiss Lenke KS - Kecskeméti KC 95-88

Látványos, színvonalas, kosarakban gazdag mérkőzésen remekül kezdett a KLKS, és Szabó Enikő (23/15 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz), Orosz Anett (23 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Nagy Andrea (21/3 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda) eredményességére, valamint Opitz Petra (8-8 pont és lepattanó) és Berényi Luca (7 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 8 eladott lsbda, 10 gólpassz) mezőnymunkájára alapozva a KLKS egy őrült üldözőversenyben verte a Farkas Petra (23 pont, 14 lepattanó, 6 szerzett, 9 eladott labda, 7 gólpassz), Révész Sára (14/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Kálló Dóra (11 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) és Fekete Adrienn (10 pont, 3 lepattanó) vezetésével szívósan küzdő kecskemétieket. A hazaiak a második negyed elejét leszámítva végig vezetve, a 3. negyed hajrájában már 15 pontos előnyt felépítve nyertek, A vendégek a záró szakasz közepén 3 pontra feljöttek, de a KLKS a hajrában tudott újítani, s megnyerte ezt a remek meccset, amelyért mndkét fél dicséretet érdemel.

Fehér csoport:

SzoESE - MAFC 63-44

Egy negyed után még vezetett a MAFC, ám a folytatásban - Tarnai Katát (15/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Abaházy Annát (11 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) leszámítva játékosai nagyon gyengén dobtak. A 3/28-as triplamutató azt jelenti, hogy a távolról 3/5-ös, azaz 60%-os találati aránnyal dobó Tarnain kívül a többiek 0/23-mas triplamutatót hoztak össze. A második negyedtől Simon Cintia (25/15 pont, 13 lepattanó) vezérletével, Jakubovics Dóra (9 pont), Szabó-Haklits Zsuzsanna (8 pont, 11 lepattanó) és Molnár Anna (7 pont, 11 lepattanó) hasznos játékára építve átvette az irányítást a Szombathely, s a lepattanó harcot 55-49-re megnyerve simán győzött.

Széchenyi KA Győr - Tatabánya 68-56

Ha szűken is, de a Chroméj Hajnalka (16 pont, 4 szerzett, 6 eladott labda, 5 gólpassz), Simon Anikó (10 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), valamint Nagy Rebeka (8 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) vezette győriek minden negyedet megnyertek, s így nagy küzdelemben legyőzték a rutinosabb játékosok alkotta, Pénzes Kitti (15 po t, 14 lepattanó)-Horváth Szilvia (12 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda)-Guti Alexandra (11/3 pont) trió vezette Tatabányát.

Zöld csoport:

Vasas Akadémia - Dávid Kornél KA 84-57

Minden negyedet megnyerve Farkas Fanni (21 pont), Tóth Franka (17 pont), valamint a két dupla-duplát elérő játékosa, Dombai Réka (16/3 pont, 6-6 lepattanó és szerzett labda, 10 gólpassz) és Heljic Sara (15 pont, 25 lepattanó) 8 eladott labda, 7 gólpassz) vezérletével, néhány kulcsjátékosát nélkülözve is gond nélkül hozta a kötelező győzelmet a Vasas.A fehérváriaktól Rozsics Tünde 17 pontot, 7 lepattanót és 5 labdát szerzett - igaz hatot el is adott -, Laufer Gabriella 13/3 pontig és 6 lepattanóig, Fekete Csilla 10 pontig, 4-4 lepattanóig és gólpasszig jutott - 5 labdát eladva, Orsó Viktória pedig 9/3 ponttal és 4 lepattanóval zárta az összecsapást.

MTK-Budapest - Fonti Trans-Petőfi SE 46-55

Az első negyedet a Pap Regina (17 pont, 7 lepattanó)-Czirják Noémi (13/3 pont - 17 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 4 szerzett labd, 6 gólpassz) duó vezérletével 20-8-ra nyerték a vendégek. Ezt követően az MTK fiataljai futottak az eredmény s baranyai riválisuk után. Hogy csak felzárkózniuk sikerült, de fordítani nem, az elsősorban annak volt köszönhető, hogy Wéber Fruzsina (14 pont, 15 lepattanó) nagyon magára maradt a pontszerzésben.

Bajai NKK - PEAC-Pécs Pingvinek 73-87

Az első negydet még megnyerte, ám gyenge triplamutatója (5/33, 15,15%) miatt alulmaradt a Baja, amelyből Ferencz Andrea (20 pont - 25 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 11 szerzett labda) közel volt a tripla-duplához. Kucsora Réka 18 pontig és 4 gólpasszig jutott, 7 labdát eladva, Szöllősy Boglárka 14/9 ponttal - 16 mezőnykísérletből - 8 lepattanóval és 6 szerzett labdával, Hilcz Alexa pedig 13/6 ponttal és 7 lepattanóval zárta az összecspást.

Az irányítást a második negyedtől átvevő pécsi fiatalok Sellei Dalma (21/9 pont, 16 lepattanó), Szűcs Luca (13 pont), Kovács Kitti (10 pont, 13 lepattanó), Szűcs Lili (10 pont, 14 lepattanó) és Hegedűs Rebeka (10 pont, 8 lepattanó) jóvoltából egységes csapatmunkát bemutatva, a lepattanó harcot pedig óriási fölénnyel, 72-29-re nyerve vendéglátói fölé kerekedtek.