Megvan az első győzelem
26
2017
2017. november 26.  |  20:39
A pénteki, lengyelek elleni 70-60-as vereség után a magyar válogatott Debrecenben fogadta Koszovót.

Másfél percet kellett várni az első kosárra, Shoshi talált be, magyar oldalon Allen nevéhez fűződtek az első pontok (1-2). Kovács duplája után Allen zsákolt, 5-2-re vezettünk. Igazi dobópárbaj alakult ki, előbb Mornia talált be kintről, ugyanezt tette Vojvoda is a túloldalon, de jött a válasz Bamforth-tól (8-8). Jól védték a zónát a koszovóiak, nem igazán találtuk az ellenszert. Perl ziccere után négyegységnyi előnyünk volt, ám Bamforth és Veseli kosarai után Koszovónál volt a fór, amit meg is tartottak a negyed végéig (20-21).

Perl kosara után Shoshi talált be, később Bamforth volt újra eredményes, ekkor a vendégek léptek meg minimálisan (23-27). Karahodzsics révén zárkóztunk, de Bamfroth egy újabb triplát emelt be (25-30). Wittmann pontjaival visszajöttünk egálra (32-32), Eilingsfeld hármasa után pedig már mi vezettünk (35-34). Nem volt szerencsénk az utolsó pillanatokban, Berisha dobása a gyűrűben landolt, egypontos hátránnyal mehettünk félidőre (35-36).

Soshi révén növelte előnyét Koszovó a nagyszünet után, de Wittmann pontjai után már nálunk volt az előny (39-38). Számunkra jó periódus következett, egy 15-0-s futást produkáltunk, Vojvoda és Benke 6-6, míg Wittmann 3 egységgel vette ki a részét (54-40). Koszovó pillanatai következtek, Berisha révén zárkózott ellenfelünk, 54-48-ig jöttek fel. Allen törte meg a gólcsendet, végül 59-51-gyel várhattuk a záró felvonást.

Vojvoda talált be, Eilingsfeld és Allen is eredményesek voltak, újfent tíz fölé hízott a differencia (64-51). Bamforth ziccerére Vojvoda válaszolt kintről, később Wittmann is betalált, ekkor volt a legnagyobb a különbség (70-55). Nem adták fel a vendégek, próbálkoztak becsülettel, de győzelmi esélyeik már nem voltak, végül 84-76-os győzelmet aratott a magyar válogatott, megszerezve ezzel az első vb-selejtezős győzelmet.

Magyarország-Koszovó 84-76 (20-21, 15-15, 24-15, 25-25)

Világbajnoki selejtező, C-csoport, 2. forduló.

Debrecen, Főnix Csarnok

Magyarország: Wittmann 20/12, Kovács 2, Vojvoda 20/9, Allen 15/3, Keller 3. Csere: Perl 6, Eilingsfeld 6/3, Váradi 2, Karahodzsics 2, Benke 8/6.

Koszovó: Bamforth 21/9, Bersiha 22/6, G. Rugova -, S. Rugova 7, Soshi 16. Csere: Veseli 5/3, Morina 3/3, Mekaj 2, Zekiqi -.