26
2017
Második meccsét is megnyerte a Körmend
2017. november 26.  |  01:14
Öt-nullás rohanással kezdett az Egis Körmend a Decín elleni Alpok Adria Kupa-meccsen, de az ellenfél erre még tudott reagálni. Ezt követően viszont ismét a hazaiak lendültek bele, majd újfent jött egy kisebb hullámvölgy, és már csak egy pontra olvadt az előny. A csehek aztán át is vették a vezetést, de a negyedet hazai előny zárta (23-15).28-22-re is vezettek már a hazaiak, de ekkor ismét megálljt parancsolt az ellenfél, és egy 10-0-s rohanással fordított. Hullámzó volt a meccs, a vendég vezetésre ismét a Körmend reagált jól, s 39-34-es előnyre tett szert a szünetre - írja az ország legolvasottabb kosárlabdával foglalkozó honlapja a Bb1.hu.

A második félidőt ott folytatták a vasiak, ahol az elsőt abbahagyták: tíz pont fölé nőtt a különbség a csapatok között. Ezt sikerült is állandósítaniuk a Hollins és Csorvási vezette hazaiaknak, így 58-49-ről indult a záró etap. Az utolsó tíz percre sem fáradtak el a csehek, 70-67-nél ismét egyetlen kosárnyi volt a különbség, de a hajrá ezúttal is a Körmendé volt, mely 77-71-es sikerrel második csoportmeccsét is megnyerte.

Egis Körmend - BK ARMEX Decín 77-71 (23-15, 16-19, 19-15, 19-22)

Körmend:Wright 10/3, Hollins 24/12, Oroszi 1, TUOYO 12/3, Horti 7. Csere: Csorvási 15, Halász 2, Bán 4, Márton Á. 2.

Decin:Jezek 2, Siska 8/3, Kroutil 5/3, Houska 13/3, Grunt 2. Csere: Landa 17/9, Halada 2, Bazant 13/6, Festr 9/9.