23
2017
Női Amatőr bajnokság
2017. november 23.  |  21:30
Az utóbbi hetekben akadtak meccsek, amelyek valóságos kosáresőt hoztak a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban, de akadt olyan is, amelyen a két résztvevő együttes összesen 78 pontot hozott össze. A TFSE nehezen őrizte meg veretlenségét a piros csoportban, a fehérben először nyert MAFC, a zöldben pedig rangadót nyerve továbbra is veretlen a Szeged.

TFSE - Aluinvent DVTK U23 71-65

Bár korábban több meccset is az első negyedben döntött el a TF, ezúttal nehezen pörögtek föl Boros Zoltán tanítványai, 7-0-lal kezdtek a vendégek. Ezt követően produkált ugyan egy 15-2-t a Németh Alma (16/3 pont, 7 lepattanó)- Miháczi Diána (13/3 pont, 8 szerzett labda, 6 gólpassz)-Fuisz Viktória (9/3 pont, 4 lepattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz) trió vezette TF, ám a negyed végén visszavették a vezetést a miskolciak. A második negyedet 10-2-vel indította a TF, de az Arad Zsófia (18 pont, 13 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda)-Sikora Emőke (14 pont, 4 lepattanó)-Vörösházi Jázmin (11/3 pont - 4/4 mezőnyből - 5-5 lepattanó és eladott labda) trió vezete vendégek ismét magukra találtak. s feljöttek. A félidő végén 6 ponttal ellépett a vendéglátó. Az üldözőverseny folytatódott, a második félidő elején 10 pontosra nőtt, de a 3. negyed végére 2 pontosra apadt a TFSE előnye. Izgalmasan alakult a záró etap, amelyben ha szűken is, de sokáig a vezetett a hazai együttes, ám a 37. percben átvették a vezetést a disógyőri fiatalok, A végjátékban jól jött a TF játékosainak nagyobb tapasztalata, egy 9-2-vel végül megnyerték a meccset a hazaiak, de ezért a sikerért a vártnál sokkal jobban meg kellett küzdeniük. A jól játszó miskolci fiatalok vereségében jelentős szerepet játszott az igen sok, szám szerint 26 eladott labda.

Kecskeméti KC - ELTE-Fortis 100.- 57

Nem tudott felnőni a feladathoz az ELTE-Fortis csapata, amely csupán a záró etapban tudott egyenrangú ellenfele lenni a kecskeméti együttesnek - csakhogy addigra már eldőlt az összecsapás. Az első 30 percben nagy fölényben játszó hazaiak Burján Laura (19/6 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Farkas Petra (18/3 pont, 15 lepattanó, 4 gólpassz), Jurzt Kamilla (15/3 pont, 4 lepttanó, 3 gólpassz) és Kálló Dóra (14 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével a lepattanó harcot 54-30-ra megnyerve úgy arattak fölényes győzelmet, hogy 6 játékosuk is 10 pont fölé jutott. Kapornai Dóra (18/6 pont, 5 lepattanó) volt a fővárosi együttes messze legeredményesebb játékosa, druszája, Hizsnyik 10 ponttal zárt.

DEAC-DSI - Szolnoki MÁV SE 46-32

A két csapat összesen 78 pontot hozott össze azon a mérkőzésen, amelyen 30 percen át Bozsó Katica (12/3 pont - 19 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 4 szerzett labda) vezérletével a Szolnok 3 negyeden át tartani tudta a lépést a vendéglátó debreceniekkel. A 4. negyedben elsősorban Gál Annamária (15/3 pont, 11 lepattanó) és Radványi Ágnes (9 pont - 12 mezőnykísérlet - 14 lepattanó) jóvoltából ellenfele fölé kerekedett a lepattanózásban 47-35, gólpasszok tekintetében pedig 13-4 arányban jobbnak bizonyuló DEAC.

Fehér csoport:

ELTE-BEAC Újbuda - ZTE NKK II. 74-58

A Pusztai Petra (28/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz)-Kovács Vanessza (10 pont, 17 lepattanó) duó vezérletével a BEAC fiataljai végig kézben tartva a zalai fiatalok elleni összecsapást biztosan nyertek, éppen annyit kiadva magukból, amennyi egy gond nélküli diadalhoz kell. Az egerszegieknek főként Kovács Georgina (18/9 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) és Varga Kamilla (10 pont - 13 mezőnykísérlet - 2-2 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda) jóvoltából volt tartásuk, jól tartották magulat, de nem tudták kétségessé tenni a címvédő sikerét.

MAFC - ZTE II 78-68

Az első negyed közepén egy 6-0-lal ellépett a MAFC a zalai fiataloktól, ám a vendégek a második szakasz elején fordítani tudtak. Ekkor ismét egy 6-0-t a MAFC, ám a jól küzdő vendégek Liska Nikoletta (16 pont, 7 lepattanó), Kovács G. (15/9 pont, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Hersics Adrienn (12-12 pont és lepattanó), valamint Kovács Cintia (10/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) vezetésével ismét ledolgozták háátrnyukat. A meccs kiementele szempontjából döntő volt, hogy a Hercze Szandra (18/12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Abaházy Anna (15 pont, 8 lepattanó, 4 blokk) és Tarnai Kata (12/6 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) vezette MAFC egy 9-2-vel 7 pontos előnyt szerzett szünetre. A találkozó végképp a 3. negyed második felében dőlt el, ekkor egy 12-2-vel 15 pontosra növelte előnyét, a MAFC. A záró etap közepén a jól küzdő zalaiak feljöttek 6 pontra, de a fővárosiak újtani tudtak, s megszerezték első győzelmüket.

Szombathelyi Egyetem - ELTE-BEAC Újbuda 64-52

Talán a hétközi meccs miatt a BEAC a 17 pontos, 17 lepattanós dupla-duplát elérő Angyal Nikolett mellett második csapatának második sorával utazott el Szombathelyre. Bár a fővárosiak jól tartották magukat, ha szűken is, de minden negyedet elveszítettek, így alulmaradtak, A Jakubovics Dóra (18 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda, 5 gólpassz)-Simon Cintia (16/3 pont - 17 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda)-Molnár Anna (14 pont 6 lepattanó) trió vezette Szombathely legyőzte az erősen tartalékos címvédőt.

Tatai SE - Széchenyi KA Győr 102-90

Valóságos kosáresőt és kiegyenlített első félidőt hozott a két együttes összecsapása. Szünet után a Lendér Lilla (30/18 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Orsós-Bogdán Lívia (23/15 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Takács Emese (22/6 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz), Kiss Judit (10 pont) és Gusztafik Lilla (9/3 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpssz és eladott labda) vezette, összesen 15 triplát vágó hazaiak ellenfelük fölé kerekedtek. A győriek elsősorban Biczó Laura (19 pont, 7 lepattanó), Nagy Rebeka (19 pont, valamint Szirony Dorina ( 13/3 pont, 5 lepattanó eredmlynes, valamint Simon Anikó (7 pont - 14 mezőnykísérlet - 14 lepattanó) és Chroméj Hajnalka (7-7 pont és gólpassz) hasznos játéka révén voltak méltó partnerek egy színvonalas, látványos mérkőzéshez.

ZTE KK - Ajka Cserpes Trudi 83-91

Hiába volt Kovács Gerogina (32/12 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz) a mezőny legeredményesebb játékosa, s jutott el 18/12 pontig, valamint 7 gólpasszig Vincze Virág, s záer 12/3 ponttal és 7 lepattanóval Hersics A., a vendég ajkaiak remek csapatmukával - öten szereztek legalább 15 pontot a vendégektől - a mérkőzés nagy részében vezetve nyertek. Az ajkai csapat végül Balsay Rita (25/3 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Balsay Anna (18/12 pont, 9 lelapttanó, 7 eladott labda, 3 gólpassz), Fabini Borbála (16 pont, 6 lepattanó), Püspöki Lotti (15/6 pont, 6 gólpassz) és Csikász Anna (15 pont, 8 lepattanó) hatékony játéka révén nyerte meg a színvonalas összecsapást.

Zöld csoport:

BKG DSE Szigetszentmiklós - PEAC-Pécs-Pingvinek 62-65

A fordulatos mérkőzés félidejében még a Bodnár Fanni (18 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Nulasi Barbara (10/6 pont)-Gundel-Takács Anna (9 pont, 11 lepattanó) trió vezette hazai csapatnak volt 7 pontos előnye, de a második félidőben a pécsi fiatalok elsősoran Demeter Nóra (20 pont, 10 lepattanó), Varga Eszter (12 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) és Tenyér Zsófia (9 pont, 3 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz) révén a maguk javára fordították a találkozót.

Fonti Trans Petőfi SE - Bajai NKK 90-80

A látványos, összesen 24 hárompontos kosarat hozó találkozó nagy részében előnyben játszott az egyik legjobbját, Czirják Noémit nélkülöző Petőfi, amely Pap Regina (28 pont, 10 lepattanó) és Seri Éva (11-11 pont és lepattanó, 6 eladott labda, 7 gólpassz) dupla-duplájára, valamint Molitor Dorottya (22/12 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) és Herendi Zsófia (14/9 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) távoli találataira építve kerekedett ellenfele fölé. Bajai részről is volt két dupla-duplázó Ferencz Andrea (32/21 pont, 13 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Hilcz Alexa (10/6 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz) személyében. Szöllősy Boglárka 16/12 ponttal, 6 lepttanóval és 3 szerzett labdával, Kucsora Réka pedig 14 ponttal és 4 lepattanóval zárta a találkozót. Azt azért érdekességképpen megjegyezzük, a 24 sikeres triplát összesen nem kevesebb, mint 87 kísérletből hozták össze a felek.

Szegedi KE - BKG DSE Szigetszentmiklós 69-57

Az első három negyedben a Kecskés Fanny (18 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz)-Tóth Cecília (16/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda)-Vári Zita (13/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) trió vezette veretlen vendéglátó szegediek küzdelmes mérkőzésen biztosan verték a szigetszentmiklósiakat. A jól küzdő, a befejező negyedet megnyerő vendégektől Lakatos Dóra (14/3 pont) és Bodnár Fanni (13/3 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) volt a két legeredményesebb játékos.

Dávid Kornél KA - PINKK SE 58-77

A páros negyedekben fölényben játszva Sánta Petra (24 pont, 5 lepattanó), Zsilinszky Lilla (15 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda), Raus Vivien (13/9 pont, 7 lepattanó), Séra Nikolett (13 pont, 8 lepattanó) és a nagy mezőnymunkát végző Tijana Csukics (4 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz) vezérletével biztos győzelmet arattak az Orsó Viktória (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Nagy Annamária (14/3 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) vezette DKKA otthonában.

PEAC-Pécs-Pingvinek - MTK-Budapest 89-64

Minden negyedet megnyerve Demeter N. (19 pont, 11 lepattanó), Tenyér Zs. (16/3 pont), Kovács Kitti (15 pont, 4 lepttanó) és Sellei Dalma (14 pont, 4 gólpassz) vezérletével a pécsi fiatalok biztosan győztek az MTK második csapata ellen, amelyből Zólyomi Karina (24/3 pont, 7-7 lepattanó és eladott labda) eléggé magára maradt a pontszerzésben.