Nov
2017
Férfi NB I
2017. november 16.  |  21:37
Sulovics kosarával indult a csütörtök esti Szeged-Jászberény bajnoki mérkőzés, melyre Rakics a vendégektől egy triplával válaszolt. A meccs elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, öt perc játék után 10-11-et mutatott az eredményjelző. Az etap második felében aztán elhúzott a Szedeák, és 27-19-es hazai vezetéssel indult a második negyed.

Akadozott a pontgyártás a folytatásban, sok hibával játszottak a csapatok. Három és fél perccel a nagyszünet előtt Wallace és Kerpel-Fronius hármasa után már csak három pont volt a különbség (34-31), jött is a hazai időkérés. A JKSE feljött aztán egyetlen pontra is, de a félidőben 40-35-re a Szeged vezetett.

A térfélcsere után Juhos triplájával megint elhúzott kicsit a Szedeák, ám a berényiek nem hagyták magukat, a harmadik negyed közepére ismét felzárkóztak egy pontra (47-46). A következő percekben aztán elkapta a fonalat a hazaiak, és egy 10-0-s rohanással, Sulovics és Juhos vezérletével állva hagyták a Jászberényt. A zárófelvonást végül tízpontos előnnyel várta a Szeged (59-49).

Nelson kettő plusz egyes akciójával kezdődött, amire Fortune válaszolt a túloldalon. Juhos Levente ihletett formában játszott: újabb kosarai után már 13 ponttal vezetett a Szedeák (71-58), Lazics-mester kénytelen is volt időt kérni korábbi csapata ellen. Hiába, innen már nem volt visszaút a Jászberény számára. A Szeged végül 85-70-re nyert, és megszerezte idei ötödik győzelmét - írja a BB1.hu.

Naturtex-SZTE-Szedeák - JP Auto - JKSE 85-70 (27-19, 13-16, 19-14, 26-21)