16
2017
Női Amatőr bajnokság
2017. november 16.  |  02:49
Közel állt első győzelme megszerzéséhez az ELTE-Fortis, s nem álltak távol a bajnok megcsípésétől a győri fiatalok a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A PINKK fiataljai fordulatos meccsen a záró etap közepén még vezettek, de nem tudták elvenni a szegedi együttes veretlenségét.

Piros csoport:

ELTE-Fortis - DEAC DSI 54-55

Ellentétes félidők mérkőzése. Az első félidőben a Száva Dorina (20 pont, 4 lepattanó)-Gál Annamária (12 pont, 16 lepattanó) duó vezette debreceni együttes 8 pontos előnyt szerzett. A 3. negyedben Hizsnyik Dóra (20 pont, 4 lepattanó)-Kulcsár Bianka (11/3 pont - 17 mezőnykísérlet - 5 lepattanó)-Kapornai Dóra (10/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda)-Tarnai Klára (6 pont, 12 lepattanó) kvartett jóvoltából fordított a nyeretlen hazai együttes. Érdekesen alakult a záró etap, amelynek közepére a 8-2-vel indító hazai együttes 7 ponttal elhúzott. Egy 7-0-lal egalizáltak a vendégek, majd fej-fej mellett haladtak az együttesek, oly módon, hogy a hazaiak vezettek, a vendégek pedig egyenlítettek. Az utolsó szó azonban Száva büntetője formájában a vendégeké volt, akik minimális különbséggel nyertek.

Fehér csoport

Szombathelyi Egyetem -Tatabánya 70-64

Érdekes, fordulatos találkozón a Simon Cintia (24/12 pont, 3 lepattanó)-Szabó Haklits Zsuzsanna (21/12 pont, 12 lepattanó) duó vezéréletével a hazaiak kezdtek jobban, de a két középső szakaszban átvette az irányítást a Tatabánya, amely elsősorban Sipos Mirjam (14/6 pont - 21 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 3 gólpassz), Guti Alexandra (14/6 pont - 16 mezőnykísérlet - 3-3 lepattanó és szerzett labda), Sipos Boglárka (12 pont - 15 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és gólpassz) és Kerti Adrienn (10/6 pont), valamint a nagy mezőnymunkát végző Pénzes Kitti (6 pont, 12 lepattanó, 7 gólpassz) jóvoltából fordított, s 3 pontos előnnyel várhatta a befejező etapot, amelynek közepén még 5 ponttal vezetett. hajrá azonban a hazaiaké volt, a negyed második felét 15-4-re nyerve a maga javára fordította a találkozót a szombathelyi együttes,

Széchenyi KA Győr - ELTE-BEAC Újbuda 70-76

Az első félidőben főként Chroméj Hajnalka (14/3 pont - 15 mezőnykísérlet - 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda), valamint Biczó Laura (14 pont, 7 lepattanó) révén jól tartották magukat a címvédő ellen a hazaiak. A 3. negyedben Pusztai Petra (18/9 pont, 4 gólpassz), a Győrből a BEAC-hoz érkező Kovács Vanessza (16 pont, 18 lepattanó), Gocsmann Ágota (14 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Szabó Dóra (10/6 pont, 10 gólpassz) és György Tímea (10-10 pont és lepattanó) jóvoltából elhúztak a BEAC fiataljai, s 15 pontos előnnyel várhatták a záró etapot. Ennek elején 19 pontosra nőtt a vendég előny. Ekkor egy 9-0-lal 10 pontra zárkóztak föl a győri fiatalok, majd a hajrában egy 6-0-lal 4-re, a címvédő, ha nehezen is de nyert.

Ajka-Cserpes Trudi - MAFC 87-54

A 24-8-ra megnyert első negyedével lényegében eldöntötte a meccset a Püspöki Lotti (26/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Balsay Rita (23 pont, 16 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), Csikász Anna (16 pont, 10 lepattanó), valamint Balsay Anna (11-11 pont és gólpassz, 8 lepattanó, 6 szerzett labda) vezette hazai együttes. A két középső negyedben a vendégek az egyedüliként jó dobóformát kifogó Horváth Enikő (15/9 pont) jóvoltából kiegyenlítetté tették a játékot. A magabiztos hazai vezetést pillanatnyi veszély nem fenyegette, de a záró etapban azért rátettek még egy lapáttal az ajkaiak, akik fölényes győzelmet arattak.

ZTE NKK II - Tatai SE 77-65

Megnyugtató, 16 pontos előnyt szerzett az első félidőben a Varga Kamilla (21/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz)-Vincze Virág (19/15 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz)-Jurkó Noémi (18 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) trió vezette ZTE II. a Tata ellen. Bár szünet után elsősorban Takács Emese (25/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Lendér Lilla (14 pont, 11 lepattanó) és Gusztafik Lilla (12/3 pont, 5 lepattanó) jóvoltából már felnőtt a feladathoz a Tata, olyannyira, hogy a záró etap közepén 4 pontra feljött, de a hajrában újítottak a hazaiak, s egy 12-4-es utolsó 5 perccel felül kerekedtek.

Zöld csoport:

PINNK SE - Szegedi KE 60-67

Sánta Petra (16 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Benke Sára (15/9 pont, 7 lepattanó), és Séra Nikolett (10 pont, 5 lepattanó) jóvoltából az első félidőben a PINKK fiataljai egyenrangú riválisai voltak a veretlen szegedieknek. Térfélcsere után ellépett a Radócz Fanni (20/6 pont, 5 lepattanó)-Jáhni Zsófia ( 18 pont, 15 lepattanó, 5 gólpassz)-Tóth Cecília (12/3 pont, 5 gólpassz) trió vezetésével 10 pontos előnyt szerző Szeged. Fordulatos volt a záró etap, első felét 14-0 (!)-ra nyerve fordított a szívósan küzdő, s ekkor jól is játszó hazai együttes. A szakasz második felében, azaz a hajrában új erőre kaptak a szegediek, s egy 14-3-mal végül a maguk javára fordították az érdekes, fordulatos találkozót.