Nov
2017
Férfi NB I B
2017. november 15.  |  00:41
Eddig is látszott, hogy több a szoros meccs, s hogy jó döntés volt erősorrend alapján két csoportra osztani a férfi NB I B mezőnyét. A napokban az izgalmak a tetőfokukra hágtak az erősebb, piros csoportban: három mérkőzés is csak a hosszabbításban dőlt el, Nagykőrösön ráadásul dupla ráadást produkáltak a felek.

Nagykőrösi Sólymok - Bp. Honvéd 96-95

Az első félidőt követően 8 pontos előnye volt a Tóth Viktor (30 pont, 7/7 dupla, 16/16 büntető, 9 lepattanó, 7 eladott labda, 4 gólpassz)-Lakosa Ákos (19/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz)-Dobos László (10 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda, 4 blokk) trió vezette hazai Sólymoknak. Térfélcsere után Máté Márk (20/15 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 7 szerzett labda, 8 gólpassz), Kováts Róbert (17/3 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz), Vincze Balázs (14 pont, 3 lepattanó) és Stefán Dávid (10 pont, 6 lepattanó) vezérletével nemhogy ledolgozta hátrányát a Honvéd, hanem a 38. percben 5 ponttal vezetett is. Egy 7-0-lal visszaszerezték a vezetést a hazaiak, ám egyenlített a Honvéd - hosszabbítás következett. A ráadásban váltott vezetéssel haladtak a felek, végül a hazaiak egyenlítettek, egy 8-8-as 5 perc után jöhetett az újabb ráadás. Ennek első felében a fővárosiak vezettek, a hazaiak egyenlítettek. Az utolsó percben Máté triplájával visszavette a vezetést a Honvéd, de a meccsen dobást nem rontva 30 pontig jutó Tóth V. keze nem remegett meg a vonalon, így hihetetlen izgalmak közepette a hazaiak örülhettek a győzelemnek. Statisztikailag több érdekessége is van ennek az 50 perces ütközetnek. A magassági fölényben játszó hazaiak 47-39-re megnyerték a lepattanó csatát, s a jelek szerint jóval kosárra törőbben támadva a gyűrűt, sokkal inkább operáltak játékosai egyéni képességeire, mint a kollektív csapatjátékra építő Honvéd. Ezt 2 adat is alátámasztja: a hazaiak 47, a Honvéd játékosai 17 büntetőt dobhattak, ugyanakkor a fővárosiak csaknem kétszer annyi gólpasszt (27) kézbesítettek egymásnak, mint a hazaiak (14).

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - MEAFC 76-73 (15-16, 23-13, 17-16, 11-21, 10-7)

Volt tartása legújabb, az évad során 3. vezetőedzője Walke Károly irányításával pályára lépő miskolci gárdának az előző évad döntője vesztesének otthonában. A kiegyenlített első 10 perc után 1 ponttal a vendégek vezettek, de a második 10 perc a hazaiaké volt, akik a dupla-duplát szállító Körtélyesi Gergely (22/6 pont, 12 lepattanó) vezérletével szünetre 9, a szintén kiegyenlített 3. negyed végére pedig 10 pontos előnyt szereztek. A záró etapban azonban a debütáló Walke dirigálta MEAFC Szögi Ádám (17 pont, 4 lepattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz) és Drahos Gábor (16/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 6-6 eladott labda és gólpassz) vezérletével fokozatosan csökkentette hátrányát, s a végjátékban 6-ból 6 büntető értékesítve egalizált, hosszabbításra mentette a meccset. A ráadásban azonban nem tudta érvényesíteni lélektani előnyét a vendég gárda, Körtélyesi, valamint Helmeczi András (11 pont, 6 eladott labda) jóvoltából 6-0-lal kezdték a hazaiak, s erre építve végül behúzták a meccset. Abban, hogy ez talán a vártnál nehezebben sikerült a Veszprémnek, nagy szerepe volt annak, hogy a miskolciak féken tartották, sok hibába hajszolták bele a Veszprém amerikai irányítóját Ryan Cook-ot (12 pont - 17 mezőnykísérlet, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda).

PVSK Kronosz Kiadó - Nyíregyháza Blue Sharks 102-90

Végig kiélezett, szoros, fordulatos mérkőzésen a Demeter Attila (20 pont, 11 lepattanó), Veljko Dragasevic (20/6 pont, 8 lepattanó), Krajanski Boris (19/3 pont, 7 gólpassz), Popgyákunik Balázs (13/9 pont, 5 lepattanó) és Antóni Csanád (12/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) vezette pécsi gárda kezdett jobban. A második negyed a Czura Attila (32/9 pont, 7 lepattanó, 8 eladott labda, 10 gólpassz)-Sitku Márton (18/12 pont, 3 lepattanó)-Lee Delegal (17 pont, 12 lepattanó)-Nagy Krisztián (10 pont, 8 lepattanó) négyesfogat által húzott vendégeké volt, akik fordítottak, s szünetben 3 ponttal vezettek. Térfélcsere után végig kiegyenlített, szoros volt a meccs, a rendes játékidő végén Antóni triplájával egalizált a hazai gárda. Bár a ráadás Sitku triplájával kezdődött, a pécsi fiatalok a hosszabbításban kihasználták lélektani előnyüket, a vendégek triplájára 9-0-lal feleltek, végig uralva a ráadást, a játékmesterüket, Bus Ivánt nélkülöző ellenfelük fölé kerekedtek.