08
2017
2017. november 8.  |  22:18

Alaposan visszavágott az Alba a Herzliyának

Az Alba Fehérvár ahhoz a Bnei Herzliyához látogatott a FIBA Europe Cup F-csoportjának negyedik fordulójában, amely Székesfehérváron az első meccsen 93-74-re nyert. Dzunicsék azonban bizakodhattak, hiszen javuló formát mutatnak az utóbbi hetekben.

A kezdésnél viszont kicsit elaludt az Alba, a második perc végén már 8-0-t mutatott az eredményjelző. Az első magyar pontokat Hill szerezte, majd ezután Lóránt is betalált (8-4). A fehérváriak aztán egyre jobban felpörögtek, a félidő derekánál ők produkáltak 8-0-s rohamot - Lóránt ebből hat ponttal vette ki a részét -, ennek következtében pedig három perccel a negyed vége előtt 14-14-re visszajöttek, majd Harris triplájának is köszönhetően 21-23-nál lett vége az első tíz percnek.

A lendület a második etapban is megmaradt, az izraeliek az első öt percben csupán öt pontot szereztek, az Alba viszont jeleskedett a triplákban: Kovács, Harris és Filipovics is betalált távolról - utóbbi kétszer is -, így 26-39-nél a hazai trénernek muszáj volt időt kérnie. A rövid megbeszélés sem segített sokat a Herzliyán, a szünetig még tovább nőtt a különbség, Keller Ákos egy szép zsákolást is bemutatott, 33-47-es állásnál mentek pihenőre a csapatok.

Keller Iván faultja után Archie sikeres büntetőivel indult a harmadik felvonás, majd Keller Ákos duplája volt erre a válasz a túloldalon. Az Alba a szünetet követően is magabiztosan tartotta az előnyét, hiába javult fel az izraeliek támadójátéka, Kovácsék is jól céloztak a befejezéseknél. A Herzliya tízen belülre sem tudott férkőzni,a legkisebb különbség ebben a szakaszban 50-61-nél volt. A harmadik negyedet végül egy ponttal nyerték a hazaiak, de az Alba győzelme egyáltalán nem forgott veszélyben (58-71).

A záró tíz percben aztán gáláztak a fehérváriak, a hazaiak öt percig nem tudtak pontot dobni, így 12-0-s sorozatot könyvelhettek el Kellerék. Fenner is összehozott egy szép zsákolást, az izraeliek pedig csak tíz egységet kapartak össze a záró negyedben, így a végén már a harmincpontos különbség is közel volt. A meccset végül Sharp triplája zárta, az Alba simán nyert - írja a BB1.hu.

Bnei Herzliya - Alba Fehérvár 68-93 (21-23, 12-24, 25-24, 10-22)

FIBA Europe Cup, F-csoport, 4. forduló

HaYovel Herzliya

Herzliya: Green 5/3, Sharp 17/15, Dawson 8, Adrien 7/3, Archie 15/3. Csere: Thames 13/9, Maayan -, Rosenberg 3/3.

Alba: Hill 16/3, Harris 6/6, Simpson 7/6, Lóránt 15/3, Keller Á. 10. Csere: Horton 12, Brbaklic -, Kovács Á. 18/9, Markovics -, Fenner 3, Filipovics 6/6, Keller I -.

Továbbjutott a Körmend

Azok után, hogy a Keravnosz tegnap nyert hazai pályán, a továbbjutásért szállt harcba ma a hibátlan Körmend a nyeretlen Balkan ellen. Fanning bokasérülése nem jött rendbe, így ő csak civilben nézte a meccset. Nem ijedt meg a bolgár csapat, Petkov vezérletével egészen jól tartotta magát az elején. A Körmendnél Wright és Davis volt jó, az első negyed Németh Ákos egy jó büntetője után 17-17-es döntetlennel ért véget.

Koch triplájával folytatódott a meccs. Továbbra is a vendégek irányítottak. A 14. percben, 22-25-nél Potocnik nagyon dühös volt, amikor időt kért. 22-32-nél már majdnem tíz volt közte, aztán Hollins és Csorvási gyors kosarai után a zöld mezeseknél jött a timeout. Hasonló volt a forgatókönyv a folytatásban is: megint elment kilenccel a Botevgrad, majd Ferencz triplája és ziccere után újabb vendég időkérés következett (31-35). Lendületben maradt a kapitány, az első félidőt is a válogatott bedobó középtávolija zárta.

Hollins hármasával hosszú idő után visszavette a vezetést az MTE. De ez is csak tiszavirág életűnek bizonyult. Washington és Iliev is 2+1-es akciót hozott össze. Nagyon éles volt a Balkan, de nem adta fel a Körmend sem, Davis a 27. percben újra fordított (48-47). 56-59-ről indult a záró(nak hitt) felvonás.

Esett a színvonal, rohanóssá, kapkodóssá vált a játék, két percig egyik oldalon sem született pont. Zahariev triplája törte meg a kosárcsendet. Brooks is betalált kintről, 56-65-nél időt kért Potocnik. Ferencz vezérletével újra visszajöttek a hazaiak, 63-65-nél a vendégek próbálták meg rendezni soraikat. Pattanásig feszültek az idegek, a reklamáló körmendi kispad kapott technikait. Három és fél perc volt hátra, amikor 65-71-nél megint a vasiak kértek időt. Nem történt változás a játékban, így 71-76-nál ismét. Hollins eredményes volt kintről, majd Petkov csak egy büntetőt dobott be, a végén pedig Ferencz a dudaszó pillanatában hárompontosával hosszabbításra mentette a meccset.

A sírból jött vissza a Körmend, amely elkapta a fonalat. Tuoyo vette vissza a vezetést. Úgy tűnt, sima lehet a vége, 1:40 volt vissza, amikor 87-80-nál még megpróbálta megfogni a meccset a Balkan. Vissza is jöttek, maradt még izgalom a végére, de a kulcspillanatokban hibáztak Kesarék, így a magyar csapat győzelmével kiharcolta a továbbjutást - írja a BB1.hu.

Egis Körmend - BC Balkan Botevgrad 90-86, h.u. (17-17, 16-18, 23-24, 21-18, 13-9)

FIBA Europe Cup, D-csoport, 4. forduló

Körmend, Városi Sportcsarnok

Körmend: Wright 16/3, Hollins 16/6, Ferencz 19/12, Davis 13/6, Horti 4. Csere: Tuoyo 13, Koch 3/3, Csorvási 5, Bán -, Halász -, Németh 1.

Balkan: Brooks 9/3, Iliev 3, Washington 18, Zahariev 10/6, Kesar 9/3. Csere: Hristov -, Kochev -, Haughton 12, Petkov 25/18.

Idegenben is sima Olaj-győzelem

Az első fordulóban hazai pályán 94-73-as győzelmet aratott a Szolnok a Karposz Szokoli ellen. Abban a tudatban vághattak neki Vojvodáék a mai találkozónak, hogyha nyernek, biztosan átveszik az első helyet a csoportban.

Ford 2+1-es akciója nyitotta a mérkőzést, hazai oldalon Labovic nevéhez fűződtek az első pontok. Egészen kiegyenlített volt az első negyed, eleinte inkább a Szokoli futott az eredmény után, az Olaj nem tudott megnyugtató előnyt kialakítani. Csomagics büntetőjével átvette a vezetést a macedón együttes, majd megléptek négy ponttal (21-17). Vojvoda kosarával feljött a Szolnok egyre (22-21), ám végül ötegységnyi hazai vezetéssel ért véget a nyitó játékrész (26-21).

Egyértelműen látszott a javulás Dragan Alekszics csapatán, Andric és Perry vezetésével 14-0-val kezdett az Olaj (26-35). Brown és Labovic dupláival zárkózott a Szokoli (30-35), ám másfél perc elteltével már tíz fölött volt a differencia (30-41), végül 45-34-es szolnoki vezetéssel mehettek nagyszünetre a felek.

A játék képe továbbra sem változott, a Szolnok diktálta a ritmust. Andric büntetői után Vojvoda kosara következett, közel járt az Olaj a húsz pontos előnyhöz, ami később Tóth Ádám duplájával valósult meg (37-57). Az etap végéhez közeledve kicsit közelebb férkőzött a Szokoli Fordékhoz (51-66), végül 68-51-es eredménnyel vághattak neki a játékosok az utolsó negyednek.

A lényegi kérdések már eldőlni látszottak, de a hazaiak nem adták fel, McFadden vezérletével feljöttek tíz pontra (61-71), Alekszicsnek időt kellett kérnie. Gjuroszki hármasával már csak hétegységnyi volt a szolnoki előny (66-73), de Andric kosara lendületet adott a társaknak, a Szokoli nem tudott betalálni, míg az Olaj egy 9-0-s futással végleg lezárta a találkozót. Collins kettesével ért véget a mérkőzés, 91-73-ra nyert a Szolnok, ezzel csoportja élére állt.

Karposz Szokoli - Szolnoki Olaj KK 73-91 (26-21, 8-24, 17-23, 22-23)