08
Nov
2017
2017. november 8.  |  00:43
A találkozót a helyszínről tekintette meg Sztojan Ivkovics, a magyar férfi kosárlabda válogatott szövetségi kapitánya. A vendégeknél már játékra jelentkezett az új center, a napokban igazolt belorusz klasszis, Vladimir Veremenko. A vendégeket a nagy távolság ellenére is elkísérte öt lelkes orosz szurkoló. Egyébként egész meccsen extra volt a hangulat.

Tóth Norbert 2+1-es akciója után fordított az ellenfél. Jelovac két perc után három faultot szedett össze, akárcsak a hazai oldalon Váradi, egy perccel később. Érkezett is a deréksérüléséből lábadozó Norfleet. Egy tripla + két büntetős akcióval elmentek hattal az oroszok (11-17), akik parádésan dobtak távolról. Az első negyed Zsigeranovics kosarával zárult (19-22).

Elég keményen, sőt néha már túl keményen játszott a Novgorod. Megint elmentek hét ponttal a fekete mezesek, de aztán beállt Pustahvar, és tripláival visszahozta 29-30-ra a Falcót. Időt is kért Lukics a 15. percben. Hiába, fordítottak is a vasiak. A félidőre aztán mégis hátrányba kerültek, Perl egy büntetője után 42-43 állt a táblán a szünetben.

A fordulás után sok volt az eladott labda mindkét oldalon. A 23. percben, 44-51-nél időt kért Szekulovics. Semmit sem puhult a BC NN játéka. Váradi büntetőkkel egyenlített (56-56). Amint újra csapatként funkcionált támadásban, visszavette az előnyt a Szombathely. Egy perc volt hátra a harmadik etapból, amikor 63-56-nál Lukics kért időt. Perl és Govens húzta a Falco szekerét. Az amúgy félelmetesen célzó Komolov triplája már időn túli volt, így maradt a 63-56.

5-0-val kezdtek az oroszok. Nagyon kellett Govens triplája a hazaiaknak. „Beragadt" az eredményjelző, majd Váradi hintett egy trojkát. Tóth Norbert egy középtávolit tett rá, 71-61-nél időt kért a vendég együttes. Innentől aztán leblokkolt a magyar csapat. Két gyors triplával és egy tiszta ziccerrel vissza is jött a rivális (71-69). Fáradni látszott a Falco, három perccel a vége előtt időt kért Szekulovics. Az extrán dobó oroszok 74-74-nél kiegyenlítettek egy távolival. A hajrából is ők jöttek ki jobban, kimaradtak a hazai dobások, ők viszont magabiztosan büntetőztek. Bár nagyot küzdött, összességében egy nyerhető meccsen veszített a Szombathely - írja a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - BC Nyizsnyij Novgorod 79-84 (19-22, 23-21, 21-13, 16-28 )