Női Amatőr Bajnokság
2017. november 6.  |  23:49
Piros csoport:

Szolnoki MÁV - TFSE 41-80

Ahogy eddigi mérkőzésein, most is erődemonstrációt tartott az első negyedben a TFSE, amely 10 perc után 20 ponttal vezetett. Boros Zoltán szépen elosztotta a játékperceket kosaras lányai között, s egyetlen kivétellel minden játékosa szerzett pontot. Németh Alma 17 ponttal és 7 lepattanóval, Fuisz Viktória pedig 11 ponttal és 8 lepattanóval zárta az összecsapást. A második negyedtől a játékot helyenként kiegyenlítetté tevő hazaiaktól Munkácsi Éva 22 mezőnykísérletből 13 pontig jutott, s mellé leszedett 3 lepattanót, de eladott 5 labdát, Ratkai Bonita pedig 10 pontot dobott.

Zöld csoport:

Bajai NKK - Dávid Kornél KA 68-87

A színvonalas, kiegyenlített első félidőt követően a Ferencz Andrea (25/12 pont, 8 lepattanó, 7 szerzett, 5 eladott labda)-Kucsora Réka (19/6 pont, 8 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda)-Hilcz Alexa (15/15 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) trió jóvoltából csupán 1 pont hátrányban volt a hazai együttes. Térélcsere után Nagy Annamária (25/3 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz), Laufer Gabriella (23 pont, 12 lepattanó, 8 eladott labda), Fekete Csilla (12/6 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Orsó Viktória (11/3 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett labda, 3 gólpassz) és Szabó Eszter (14/3 pont, 4 lepattanó) vezérletével fölényben játszottak, s végül magabiztos győzelmet arattak a vendégek, akik 46-28-ra nyerték a lepattanó csatát.

BKG DSE - Fonti Trans Petőfi SE 60-35

A 15-15-ös tenisz döntetlennel záruló első 10 perc után a szigetszentmiklósiak szokásukhoz híven ismét kiegyensúlyozott, egységes csapatjátékuknak köszönhetően fokozatosan őrölték fel ellenfelük ellenállását, bár Ruttner Réka 12 pontos 16 lepattanós dupla-duplája mindenképpen kiemelendő. Katona Bianka 10 ponttal, 7 lepattanóval és 4 gólpasszal vette ki részét a BKG magabiztos sikeréből. Érdekesség, hogy a 3. negyedben a hazaiak lenullázták baranyai ellenfelüket, a vendég együttes a szünetet követő 10 percben nem tudott a hazai gyűrűbe találni. A baranyai alakulatból csupán Mojzes Gina (11/9 pont, 8 lepattanó) jutott 10 pont fölé. A lepattanózást 55-39-re nyerte a BKG a mezőnyből igen gyengén (12/58, 20,7%) dobó Petőfi SE-vel szemben.

MTK Budapest - Szegedi KE 49-72

Zólyomi Karina (18 pont, 6-6 gólpassz és szerzett labda), valamint Lutche Klaudia (12/9 pont, 5 lepattanó) vezérletével a nyeretlen MTK remekül tartotta magát a veretlen Szegeddel szemben. A 3. negyedben a tripla-duplától nem túl messze záró Jáhni Zsófia (18 pont, 10 lepattanó, 7 gólpassz), Kecskés Fanny (17 pont, 8 lepattanó), Vári Zita (12 pont, 6 szerzett labda, 4 gólpassz) és Radócz Fanni (11 pont, 4 lepattanó) eredményessége révén eldöntötte a meccset a maga javára a vendég együttes, amelynek magabiztos győzelmében jelentős szerepe volt annak, hogy a lepattanózást nagy fölénnyel, 52-19-re nyerte.