04
Nov
2017
2017. november 4.  |  00:25
Bekezdett a Szeged (5-0), a paksiak új centere, Guinn már a harmadik percben beállt, de ő sem tudott új színt vinni a vendégek játékába. Végig a Mandics-legénység vezetett, az első negyed végére átlépte a tízet a különbség. Pocsékul dobott az ASE. Fortune triplájával 22-8 volt az állás.

A nagyot játszó Juhos kosaraival tovább nőtt a különbség, a Paks teljesen szétesett, továbbra is sokat rontott, leginkább csak eredménytelenül hajigált. A 12. percben a válogatott kerettag erőcsatár, Juhos hármasával 29-10, időt kért Cizmic. Csirics is bevágta kintről, szétdobták a hazaiak a vendégeket. Semmi sem változott, pillanatok alatt, 36-12-nél megint felmutatta a T-betűt Cizmic. Állandósult a különbség, a félidőre 48-25-tel mentek öltözőbe a csapatok. Teljes K.O.

A szünet után sem változott a játék képe, a Szedeák tovább növelte előnyét. Már majdnem harminc is volt közte. A harmadik etapot legalább egálra hozták a piros-feketék, így a végére 60-37-re „visszajött" az ASE.

A meccs azonban már idejekorán eldőlt. Kovács Ádám nyitotta az utolsó negyedet. Pihent több kulcsember is a csongrádiaknál, lehetőséget kaptak a fiatalok is. 70-39-nél még időt kért Cizmic. De ez már nem osztott, nem szorzott, az SZTE magabiztos, meggyőző játékkal, ilyen arányban is megérdemelten nyert - írja a BB1.hu.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Atomerőmű SE 86-54 (22-8, 26-17, 12-12, 26-17)