02
2017
Utánpótlás körkép
2017. november 2.  |  22:03
Utánpótlás körkép: a fiú serdülők a harmadik, a leány serdülők a második alapszakasz-fordulót játszották

A serdülő fiúknál a területi alapszakasz harmadik fordulójára került sor. Öt régióban rendeztek mérkőzéseket; az előző szezon bajnoka, a Vasas Akadémia/A a Közép régió A-csoportjában a MAFC/A ellen hosszabbítást követően 98-93-ra kikapott, a Kaszások Akadémiát pedig 109-48-ra legyőzte. A MAFC a csoport negyedik résztvevőjével is izgalmas meccset játszott: végül a Zsíros Akadémia Kőbánya/A nyert 73-72-re.

A serdülő lányoknál a második alapszakasz-fordulót rendezték meg. Az előző kiírás győztese, a Csata DSE a B-csoportban a Szolnoki Sportcentrumot 133-19-re, az MVSI Vadmacskák/A-t pedig 80-41-re verte meg, és négyből négy győzelemmel vezeti a tabellát.

A leány junioroknál a Kiemelt A-csoportot a Vasas Akadémia/A vezeti, amely legutóbbi három mérkőzését megnyerte; többek közt az előző szezon bajnokát, a BEAC-Újbuda KA/A-t is legyőzve (126-41). A BEAC jelenleg a negyedik; második győzelmét a DVTK Akadémia elleni hosszabbításos meccsen aratta (76-72). A kiemelt B-csoportot a Csata DSE vezeti hibátlan mérleggel; legutóbb a PEAC-Kosárlabda Akadémia Pécs ellen nyert 76-68-ra.

A kiemelteknél a fiú juniorok Nyugati-csoportjában a tabella két hibátlan csapatának összecsapásán az Alba Fehérvár 66-45-re legyőzte a Kosárlabda Akadémia Pécs/A-t. Keleten mindkét éllovas elvesztette veretlenségét: az előző bajnok Nyíregyházi Sportcentrum/A 94-62-re kapott ki a Budapest Honvéd/A-tól, a SZEDEÁK/A pedig a Kaszások Akadémiától 79-74-re. A tabella első helyét a Debreceni KA vette át.

A fiú kadettek Nyugati-csoportjában a címvédő Alba Fehérvár/A a Kosárlabda Akadémia Pécs/A 68-56-os legyőzésével továbbra is veretlenül vezeti a táblázatot. Keleten a legutóbb megrendezett két mérkőzésen a Szolnoki Sportcentrum/A 65-56-ra nyert a Vásárhelyi Kosársuli/A ellen, a Vasas Akadémia/A pedig 76-59-re győzte le a Zsíros Akadémia Kőbánya/A-t.