01
2017
2017. november 1.  |  23:07

Megvan az Alba első győzelme

Mescharakou kosara nyitotta a találkozót, Harris nevéhez fűződtek az első fehérvári pontok. 8-8-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd egy 6-0-s futással meglépett a Minszk. Az Alba pontatlanul játszott, kimaradtak az üres dobások, ziccerek. Jól használta ki a hibákat a fehérorosz gárda, Trastsinetski hármasa után tízre nőtt a különbség (14-24), majd a tavaly Körmenden és Jászberényben is pattogtató Saddler szerzett négy pontot, 14-28-cal ért véget az első etap.

Kovács Ákos jól szállt be a mérkőzésbe, lendületet hozott a tavalyi bajnok játékába, duplája után tízen belülre zárkózott csapata (22-31). Jobban mozogtak Lóránték, mint az előző játékrészben, de még így is akadtak hibák. Horton is betalált, már csak héttel vezetett a Minszk (31-38), ám a félidőre visszaállt a tízegységnyi differencia, 34-44-es eredménnyel mehettek fújni egyet a játékosok. Kimagasló adat volt a vendégektől az 58.33%-os triplamutató.

Előbb Lóránt talált be, ezt követte Simpson hármasa, Kovács is eredményes volt, 41-41-ra zárkózott az Alba. Hill duplája után már csak egy pont volt a hátrány, majd Lóránt csarnokrobbantó hármasával átvette a vezetést a magyar együttes (50-48). Teljesen más felfogásban játszott Braniszlav Dzunics a harmadik negyedben, nagyobb volt a küzdőszellem, ami pedig az első félidőben kimaradt, az most bement. Czerapowicz talált be a dudaszó pillanatában távolról, 54-51-re vezetett a Minszk, de a lélektani előny egyértelműen Kelleréknél volt.

Simpson kosara után újfent az Albánál volt az előny, majd egy 6-0-s futással 62-56-ot mutatott a tábla. Adamovics fél perc alatt két távolit is a helyére küldött, visszahozta csapatát 62-62-re. Újabb jó fehérvári periódus következett, masszív volt a védekezés, lendületesen tudtak támadni Kovácsék, Hill ziccerével kilenc ponttal lépett meg a magyar csapat (69-62). Volt még hátra bő két perc, de a Cmoki Minszk már nem tudott felzárkózni, végül Lóránt büntetőivel ért véget a találkozó, 73-64-re nyert az Alba Fehérvár - írja a BB1.hu.

Alba Fehérvár - Cmoki Minszk 73-64 (14-28, 20-16, 17-10, 22-10)

FIBA Europe Cup, F-csoport, 3. forduló

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcentrum

Alba: Hill 7, Harris 6, Simpson 14/6, Lóránt 17/3, Keller Á 2. Csere: Kovács 13/3, Fenner 4, Keller I. 2, Horton 8.

Minszk: Adamovics 20/18, Kudrautsau 7, Czerapowicz 12/6, Mescharakou 6, Semianiuk 2. Csere: Saddler 7, Trastsinetski 6/6, Salash -, Paliashchuk -, Kravish 4.

Élre állt a Szolnok a H-csoportban

A sérüléssel bajlódó Milosevics vállalni tudta a játékot. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, többnyire az oroszok jártak előbbre, köszönhetően elsősorban a szerb centernek, Jelovacnak. Tóth Ádám jól szállt be, Perry utolsó másodperces ziccerével zárult az első negyed (22-24).

Phillip, Jelovac, majd Perry is triplát dobott a folytatásban. 12-3-mal kezdett az Olaj (34-27), a második negyed derekán időt kértek a fekete mezesek. Nem álltak le Andricék, hamar kétszámjegyűvé vált a különbség. Vojvoda triplája után, 42-27-nél megint magához hívta övéit Lukics. 20-3-nál tartott ekkor a magyar csapat. Popov törte meg a vendégek nagyon hosszú kosárcsendjét, már majdnem húsz volt ekkor közte. 47-32-es állással vonultak szünetre a csapatok.

Jelovac újabb triplát jegyzett, majd Andric zsákolt nagyot a fordulás után. A 25. percben Vojvoda triplájával lépte át a húszat a különbség (58-37). Azonnal időt kértek az oroszok. Nehezen bírták megemészteni a történteket a novgorodiak, Gubanov kapott technikait reklamálásért, ezen kívül kétszer is sportszerűtlen faultot követtek el. 74-51-ről indult a záró felvonás. A nagy kérdések eldőltek, már csak a számszerű végeredmény volt ismeretlen.

8-0-val indított a magyar csapat, a harmincat is átlépte a differencia (82-51). Parádéztak Kovács Péterék, a válogatott hátvéd triplája után megint időt kért a BC NN. Nagy csoda már nem történt, maximum annyi, hogy harmincon belül maradt a Novgorod - írja a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK - BC Nyizsnyij Novgorod 97-71 (22-24, 25-8, 27-19, 23-20)

FIBA Europe Cup, H-csoport, 3. forduló

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok

V.: Somos (görög), Milicevic (bosnyák), Kardum (horvát)

Szolnok: Perry 19/6, Vojvoda 20/12, Ford 4, Milosevics 12/6, Andric 23. Csere: Polyák -, Kovács 8/6, Tóth Á. 4, Phillip 7/3.

Novgorod: Uzsinszki 7, Strebkov -, Gubanov 4/3, Komolov 6, Jelovac 28/9. Csere: Martynov 8/6, Grigoryev 1, Popov 11, Panin 2, Zakharov 4, Zbanov -, Zverev -.

Leolvadt a Körmend húszpontos előnye, de így is nyert

Hollins szerezte a meccs első kosarát, amit Davis triplája követett, majd újra Hollins volt eredményes közelről (7-0). Alig két perc után időt kért a Keravnosz. Fanning is bevágott egy hármast. Közel négy percet kellett várni, mire megszerezte első kosarát a vendég, igaz Bussey akkor hatalmasat zsákolt. Ferencz triplája után a hatodik percben már 20-6 volt az állás. Nagyon szellős volt a ciprusiak védekezése, 22-8-nál megint időt kért az edzőjük. Tuoyo triplájával 31-17-tel zárult az első negyed.

A második etapot is Hollins nyitotta. Nem álltak le a pontgyártással a körmendi légiósok, ráadásul elég jó százalékkal is dobtak. A 23. perc elején Tuoyo triplájával már húsz volt a különbség (39-19). Hiába volt jobb a palánk alatt a Keravnosz, távolról jobban dobtak a vasiak. 43-27-nél mégis a Körmend kért időt. A tizennyolcadik percre szépen visszaaraszoltak 43-35-re a szigetországiak, így megint időt kért Potocnik. Bussey mindkét büntetőjét elrontotta a végén, így 47-35-tel zárult a félidő. Érdekesség, hogy a vendégek egyetlen triplát sem dobtak az első húsz percben.

Barker rögtön az első akcióból betalált kintről, egy pillanatra tízen belülre hozta övéit. Mindkét csapat rengeteget hibázott, állandósult a tíz pont körüli különbség. A Keravnosz le tudta lassítani a Körmend játékát. Nem volt jó a meccs, röpködtek a sportszerűtlen faultok és volt egy technikai is. Davis triplája után, 59-53-nál időt kért Potocnik. A második után a harmadik etapot is megnyerték a bordó mezesek, 65-57-ről indult az utolsó(nak hitt) tíz perc.

0-7 után egyre csökkent az MTE előnye, 65-64-nél jött is a timeout. Abukar 67-67-nél kiegyenlített, méghozzá egy triplával. Még öt perc hátra volt a meccsből, amikor elkezdtek kipontozódni a vendégek légiósai. Úgy tűnt, sikerülhet lezárni a meccset, de Bussey megint visszahozta a ciprusiakat. Wright az utolsó percben gól jó plusz egyes akciót hozott össze, ráadásul King csak egyet dobott be, de Ferencz egyet sem. Az utolsó támadásnál Bussey triplája lejött, de Abukar „pöcijével" hosszabbításra mentette a meccset.

Büntetőt büntető követett a ráadásban, először vezetett a Sztrovolu. Két perc volt vissza, amikor 83-87-nél időt kért Potocnik. Abukar kosara után már hat volt közte, Hollins viszont ezt azonnal megfelezte, miután hármat dobhatott, sikeresen. Koronides egy büntetője után Ferencz vágott egy fontos triplát. Abukar is rontott egyet a vonalról. Wright nagyon messziről talált be. 27.3 másodperc volt hátra, időt kért a Keravnosz. Még King és Wright hozott össze egy-egy pontot, a végén Tuoyo blokkolta Abukart, így a fordulatos meccset végül a Körmend nyerte - írja a BB1.hu.

Egis Körmend - Keravnosz Sztrovolu 93-92 (31-17, 16-18, 18-22, 14-22, 14-13)

FIBA Europe Cup, D-csoport, 3. forduló

Körmend, Városi Sportcsarnok

Körmend: Hollins 26/6, Fanning 19/3, Ferencz 6/6, S. Davis 5/3, Horti 2. Csere: Halász -, Tuoyo 13/9, Koch 2, Wright 14/3, Csorvási 6.

Keravnosz: Michail 2, Bussey 15, Barker 6/6, Parks 6, Abukar 29/3. Csere: King 18, Markou -, T. Davis 8/6, Koronides 8/6.

Fotó: fiba.com