31
2017
Női Amatőr bajnokság, 5. forduló
2017. október 31.  |  01:04

Színvonalas derbit nyert a KLKS az ELTE Fortis ellen, a Csata 102 pont különbséggel verte a Szolnokot, a TFSE pedig remek első negyedével biztos győzött a Kecskemét ellen a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A fehérben a gyengén dobó Szombathely Tatán, a MAFC pedig saját pályáján maradt alul. A zöld csoportban a Szeged jó első negyedére építve verte a Baját, a veretlenek rangadóján a PINKK a második negyedben állva hagyta, s ennek köszönhetően legyőzte a tartalékos Vasast.

PIROS CSOPORT

ELTE Fortis - Kiss Lenke KS 69-80

Az első félidőben Kapornai Dóra (16 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Galli Hirling Borbála (14 pont, 17 lepattanó, 4 eladott labda), Hizsnyik Dóra (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 8 eladott labda, 3 gólpassz) és Tarnai Klára (12 pont - 14 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz) vezérletével kimondottan jól játszva erőn felül tartotta magát az ELTE Fortis. A KLKS a második félidő első felében Orosz Anett (14 pont, 9 lepattanó), Nagy Andrea (14 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett, 6 eladott labda), valamint a roppant hasznosan kosarazó Nagy Zsófia (12 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz) vezérletével egy 13-0-s rohammal lényegében eldöntötte a meccset a maga javára.

Csata DSE - Szolnoki MÁV SE 130-28

A csoport eddigi eredményei alapján várható volt, hogy jelentős különbség lesz a felek között. Az első negyedet 31-2-re nyerő Csata egyetlen negyedben sem engedte 10 pont fölé a szolnoki együttest. Igazi egységes csapatmunkával nyerte meg végül 102 pont különbséggel a meccset a Csata, amelyből 9 játékos szerzett legalább 10 pontot. Pálinkás Enikő 17 pontjával, 9 szerzett labdájával és 8 gólpasszával alig maradt el a tripla-duplától. A vendégektől Bozsó Katica 6/3 ponttal és 10 lepattanóval - igaz 9 labdát eladott -, Lovrity Dóra pedig 6 ponttal zárta az összecsapást.

DEAC DSI - Aluinvent DVTK Miskolc U23 56-40

A küzdelmes északkeleti összecsapás két középső negyedében Gál Annamária (18 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Foltin Blanka (11 pont, 16 lepttanó) és Stekler Kamilla (11 pont, 5 lepattanó) vezérletével a debrecniek rákényszerítették akaratukat az erősen egyemberes csapat benyomását keltő miskolciakra. amelyből egyedül Arad Zsófia (13 pont, 16 lepattanó) jutott 10 pont fölé.

Statiszika: http:/:/netcasting.webpont.com/n6/?whun2a_25

TFSE - Kecskeméti KC 79-45

A 31-7-re megnyert első negyedével erőt demonstrált a TF, amelynek fölénye ugyan a folytatásban már messze nem volt olyan nyomasztó, mint az első negyedben, de Gereben Dorka (11/6 pont, 5 lepattanó), Németh Alma (10 pont, 9 lepattanó), és Miháczi Diána (10 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) vezérletével magabiztos győzelemmel őrizte meg veretlenségét. A vendégek elsősorban Farkas Petra (13/6 pont - 14 mezőnykísérlet - , 3 gólpassz) és Schlégl Odett (12/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) jóvoltából tették kiegyenlítetté a játékot a második negyedtől.

FEHÉR CSOPORT

MAFC-Széchenyi KA Győr 73-88

Az első negyed közepén csupán 11-7-re vezettek a vendégek, ám a negyed második félében Chroméj Hajnalka (20 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz), Biczó Laura és Török Barbara (10 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda) ponterőssége révén, remek dobóformát mutatva 30 pont fölé jutva megnyugtató, 13 pontos előnyt szerzett a győri csapat. Bár voltak felvillanásai a MAFC-nak, a játékot az első 3 negyedben egyértelműen uraló Győr 24 pontos előnyt épített ki a 3. negyed végére. A záró szakaszban Fülep Csilla (15/3 pont, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Abaházy Anna (10 pont, 8 lepattanó) és Hercze Szandra (10/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) révén kozmetikázott vereségén a MAFC, de szorossá tenni nem tudta a találkozót.

Tatai SE - Szombathelyi Egyetem 83-43

A vendég szombathelyiek főként Szabó-Haklits Zsuzsanna (11/3 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda) és Molnár Anna (10 pont, 8 lepattanó) jóvoltából egy negyeden át tudták tartani a lépést a hazaiakkal, de főleg távolról (2/22-es 9,1%-os triplamutató) nem érezték a tatai gyűrűt. A második negyedtől a hazaiak Takács Emese (14 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz), az ismét dupla-duplát elérő Lendér Lilla (13/9 pont, 16 lepattanó), valamint a 11 ponttal, 4 lepattanóval és 3 gólpasszal záró Novák Anett vezérletével fokozatosan elhúztak, s végül nagy különbségű győzelmet arattak.

ZÖLD CSOPORT

Szegedi KE - Bajai NKK 91-74

A teniszes (30-15) első negyed után úgy tűnt, a veretlen Szeged a papírformának megfelelően fölényesen veri a nyeretlen Baját. Lepattanózásban (64-26), a két dupla-duplát elérő játékosa, Radócz Fanni (15/3 pont, 10 lepattanó), és Jáhni Zsófia (10 pont - 12 mezőnykísérlet - 13 lepattanó, 4 gólpassz), s az ettől egyetlen lepattanóval elmaradó Kecskés Fanny (24 pont, 9 lepattanó) révén ez így is történt. A második negyedtől azonban a Baja a Ferencz Andrea (24/12 pont - 24 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 6 eladott labda)-Kucsora Réka (24/12 pont - 13 mezőnykísérlet - 3-3 lepattanó és szerzett, 6-6 gólpassz és eladott labda)-Szöllősy Boglárka (12/12 pont, 6 lepattanó) trió révén kiegyenlítetté tette a játékot, de a Szeged biztos győzelmét nem tudta megakadályozni.

Dávid Kornél KA - Fonti Trans-Petőfi SE 89-64

A messze átlagon felüli triplamutatóval (8/12, 66% kirukkoló hazaiak Orsó Viktória (20/9 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz), Nagy Annamária (20/6 pont, 6 lepattanó), Fekete Csilla (17/6 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) és Ehmann Dalma (11 pont, 7 lepattanó) vezérletével minden negyedet megnyerve magabiztos győzelmet arattak. A vendég baranyaiaktól az előző évadban még Székesfehérváron kosarazó Pap Regina (24 pont, 12 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) játéka kiemelkedett, Czirják Noémi 10 pontig, 9 lepattanóig 3 szerzett s 4 eladott labdáig jutott, Molitor Dorottya pedig 10/6 ponttal és 3 lepattanóval zárta a találkozót.

PINKK SE - Vasas Akadémia 72-63

Tekintettel arra, hogy a Vasas első csapata e találkozó időpontjában a Cegléddel tusakodott az élvonalban, s a másodosztályú együttesben is számításba vett jó néhány játékosnak ott volt jelenése, a PINKK otthonában - ahol két veretlen együttes találkozott - a Vasasná valóban a második sor lépett pályára. A hazaiak teljes csapatukkal, több az élvonalbeli együttesben is szereplő játékossal léptek pályára. A második negyed döntött a vendéglátók javára, akkor szétesett a pasaréti fiatalok játéka, elsősorban a védekezése. Ekkor a hazaiak a dupla-duplát elérő Zsilinszky Lilla (19/3 pont, 13 lepattanó, 4 gólpassz), a szerb Tijana Csukics (15/9 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), valamint Séra Nikolett (10 pont, 6 lepattanó) eredményessége révén jelentős előnyt szereztek. Volt azonban tartásuk a vendégeknek, Tóth Franka (13/3 pont, 8 lepattanó), Nadja Smailbegovics (13 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda) és Budácsik Dorottya (12 pont, 7 lepattanó) vezérletével a hajrában 5 pontra is feljöttek, de a végjátékban újított, s nyert a PINKK.