Férfi NB I: Pakson nyert a Kecskemét
28
2017
2017. október 28.  |  21:05
A mostani bajnokságban négy meccsből három győzelmet arató és a nemzetközi porondon is jól szereplő Körmend látogatott az újonc DEAC-hoz, amely meglepően erősen kezdte a szezont.

Az első perc végén Fanning triplája jelentette az első kosarat, majd Lilov és Armwood is jól célzott közelről (4-3). Nem meglepő, a vendégek következő sikeres dobása is a hárompontos volt, ezúttal Hollinsnak köszönhetően. A félidő közepéhez érve egyre nőtt a vasiak előnye,a padról beszálló Ferencz és Tuoyo is hozzátette ehhez a magáét, Koch pedig feliratkozott a triplázók közé (14-21). Elsősorban Armwood és Lilov pontjaival az utolsó percre négyre zárkózott a DEAC, de Ferencz hármasával zárult a negyed (20-27).

A második etap elején az első öt pont a Körmendé, a második öt pont pedig a DEAC-é volt (25-32). Bán is jól szállt be a padról, hármasból és közelről is betalált, a vendégek előnye pedig egyre csak nőtt, a nyolcadik perc közepén Davis kettese után már 33-48 állt az eredményjelzőn. A szünetig azonban kapaszkodott a DEAC, megérkeztek az első triplák Armwood és Velkey révén, így 41-50-nél mentek a felek pihenni.

A második félidő Davis és Farkas kettesével indult. Armwood a második perc közepénél még betalált hármasból (46-54), ám ezután nagyon szétesett a DEAC támadójátéka, egészen a hetedik perc közepéig csak két pontot sikerült szerezniük a hazaiaknak. Ez az időszak pedig végleg eldöntötte a találkozót, hiszen Molnár büntetőjével 48-74-re alakult az állás. Ekkor már csak egy csapat volt a pályán, a harmadik negyed vége 53-80-nál jött el.

Az utolsó felvonás is hasonlóan nagy vendég fölényben folytatódott, a Körmend a hetedik perc felénél Csorvási büntetőjével érte el a száz pontot (64-100), majd az utolsó szó is az övé volt egy tripla formájában, ezzel kialakult a 70-110-es végeredmény.

DEAC - Egis Körmend 70-110 (20-27, 21-23, 12-30, 17-30)

Debrecen, Oláh Gábor utcai Sportcsarnok

V.: Györffy P., Farkas G., Minár L. (Fekete L.)

DEAC: Jones 7, Lilov 15/3, Farkas 6, Molnár A. 10, Armwood 24/6. Csere: Velkey 5/3, Fazekas -, Lajsz -, Tóth B. 3/3, Fazekas -, Opre -.

Körmend: Halász 11/6, Hollins 10/6, Fanning 19/9, Davis 21, Horti 6. Csere: Tuoyo 8, Csorvási 8/3, Ferencz 10/3, Koch 3/3, Németh 3, Bán 11/9, Oroszi -.

Számolatlanul szórták a pontokat a csapatok a mérkőzés elején. A védekezéssel nem sokat törődött a Falco, és a Kaposvár sem. A 4. percben már 10-15 volt az állás, a vasiak nem tudtak mit kezdeni a palánk alatt Spicával, aki négy perc alatt hét pontig jutott. A vendégeknek Pustahvar semlegesítése volt megoldhatatlan probléma, ő is hét pontnál járt ekkor.

Szinte minden támadásból kosár született, mindkét csapat 67%-al dobott. Az első tíz perc vége: 30-29.

A pontgyártás a második negyedben is folytatódott. Dunn tripla egyik oldalon, Perlé a másikon. A Falco őrizgette öt-hat pontos előnyét, majd 44-34-nél közé tette a tízet is.

A megnyugtató előny birtokában brutális sebességre kapcsoltak a hazaiak, a Kaposvár semmit nem tudott kezdeni a Falco támadójátékával. Fekete Ádám -17-nél kért időt, sikerrel. A Kaposvár a játékrész hajrájában visszajött a meccsbe, de így is 59-47-el mentek nagyszünetre a csapatok.

A második félidőben ott folytatták a csapatok, ahol az elsőben abbahagyták. Nem töltöttek, csak tüzeltek. A Falco tette nagyobb hatékonysággal, a vendégek a 25. percben, 73-54-nél kértek ismét időt, de a játék képén nem tudtak változtatni. 86-67.

Az utolsó negyed már csak formaság volt. A szombathelyiek fölényes sikere egy percig sem volt veszélyben.

Falco-Vulcano Energia KC - Kaposvári KK 106-82 (30-29, 29-18, 27-20, 20-15 )

Szombathely, 2500 néző, Aréna Savaria

V.: Papp P., Tőzsér D., Gál J. (dr. Gincsai J.)

Falco: Govens 21/6, Váradi 2, Pustahvar 24/12, Boriszov 17/9, Zsigeranovics 12. Cserék: Kucsora 6/6, Perl 18/3, Tóth N. 6, Hódi -, Kovács B. -, Dancsecs -.

Kaposvár: Dunn 32/3, Evans 5/3, Ivosev 22/6, Heindlein 6, Spica 11. Cserék: Hock 4, Blaskovics 2, Bogdán - Grebenár -.

Szombat este a Kecskemét együttesét látta vendégül az Atomerőmű SE a bajnokság hatodik fordulójában. Borzasztóan kezdte a meccset a hazai együttes, amely az első negyedben csupán 13 pontot tudott dobni. Nem is ezzel volt a baj, hanem a kapott 30 egységgel.

A második tíz percben aztán valamelyest magára talált a Paks, meg is nyerte az etapot, de ez csak arra volt elég, hogy megtartsa a különbséget. A nagyszünetben 16 ponttal vezettek a vendégek, akiknél Djerazsimovics ihletett formában kosarazott, duplát és triplát sem hibázott. Ennek ellenére a hazai szurkolók előtt ekkor még lehetett egy halvány reménysugár a fordításra.

Csakhogy a második félidőt is úgy kezdte az ASE, ahogy az elsőt. A paksiak védekezése egyáltalán nem működött, így harmadik etapot megint tíz ponttal elveszítették. A zárófelvonás már csak a formalitás jegyében zajlott, de a két csapat közti különbség csak tovább nőtt, az Atom ugyanis 0-10-el kezdte a negyedet. A mérkőzés végérvényesen eldőlt, a KTE végül 96-78-ra ütötte ki az Atomerőműt. Mindenképp megsüvegelendő Djeraszimovics teljesítménye, aki duplából 7/7, triplából 5/5-öt dobott be, tehát hibátlanul értékesítette próbálkozásait, csupán két büntetőt hagyott ki.

Atomerőmű SE - KTE-Duna Aszfalt 78-96 (13-30, 27-26, 16-26, 22-14)