28
2017
2017. október 28.  |  05:40

Három vereség után újra nyert a Szeged

A hazaiak kettő, a vendégek egy győzelemmel várták a találkozót, mindkét csapatra ráfért - volna - tehát a győzelem. A Szedeák csapatkapitánya, Andrija Csirics egy kötést viselt a jobb kezén, míg soproni oldalon a kéztörést szenvedett Tóth Gergely hiányzott egyedül.

Nagyon bekezdett a Szeged, Sulovics vezérletével két perc után 9-0 volt az állás, egy perccel később, 11-3-nál időt is kért Váradi. Hiába, nem sokkal később, Csirics hármasával már tízzel jártak előbbre a hazaiak (17-7). Boltics ellen ítéltek sportszerűtlent, de csak egy pontot ért el belőle az SKC. Zagorac hozta közelebb csapatát, az első negyed 19-15-tel zárult. Érdekes, hogy Andjelko Mandics lehozta csere nélkül a nyitó felvonást.

Juhos és Duvnjak is megszerezte első pontjait a folytatásban. Sőt, miután Duvnjak kintről is betalált, 25-21-re zárkóztak a vendégek. A második negyed derekán még ennél is közelebb jutott a Váradi-legénység, 30-27-nél időt is kért a kolléga. Zagorac triplával egyenlített, majd Duvnjak közelről fordított. Mandics megint felmutatta a T-betűt. Már hattal is vezettek a vendégek, Fortune büntetőivel a félidő végén mégis SZTE-előnyt mutatott a tábla (42-41).

Fej-fej mellett haladtak a csapatok a fordulás után, a színvonal és a pontok száma is visszaesett. Juhos, Sulovics és Fotune tolta a hazaiak szekerét, míg a másik oldalon Zagorac okozott sok fejtörést. 58-56-ról indult a záró felvonás. Semmi nem dőlt el.

Nem volt szép a meccs, de legalább izgalmas. Watkins kipontozódott, a reklamáló Váradi pedig technikait kapott, majd a fiatal tréner a 35. percben, 68-63-nál megpróbálta megfogni a mérkőzést. Hiába, meglógtak a csongrádiak, és innen már nem volt visszaút. Három vereség után megérdemelten nyert újra a Szedeák - tudósított a BB1.hu.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Sopron KC 77-67 (19-15, 23-26, 16-15, 19-11)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 600 néző

V.: Földházi T., Jakab L., Hervay T. (Hartyáni Zs.).

Szeged: Boltics 6, Fortune 14/6, Csirics 11/3, Juhos 21, Sulovics 17. Csere: Kovács Á. 5, Révész 1, Wirth 2.

Sopron: Duvnjak 9/3, Autrey 12/3, Dénes -, Zagorac 26/9, Watkins 9. Csere: Greene 5, Takács 6, Mészáros -, Bagó -.

Kipontozódott: Watkins (35. perc)

A bajnok sem tudta megállítani a Szolnokot

Lóránt visszatért, és rögtön a kezdőben szerepelt. Ezúttal azonban Markovics hiányzott az Albából. Tóth Ádám horgával indult a meccs, Hill büntetőkkel egyenlített. Felváltva vezettek a csapatok, a hazaiak Lóránt pontjaiban bíztak, a másik oldalon Milosevics és Vojvoda villant jó párat. Lépéselőnybe került a trónkövetelő, 10-17-nél időt kért Dzunics. 15-19-es állással ért véget az első negyed.

Andric közelijével folytatódott a meccs. 5-0-val kezdett az Olaj, 15-25-nél már szólt is a „Tíz! Tíz! Tíz!" a vendégtáborból. Sok volt a hiba mindkét oldalon, elvesztette a ritmust a bajnok. Kemény, férfias csata folyt a pályán. Aztán a Szolnok is beragadt. Keller kapcsolt rá, és hozta vissza látótávolságon belülre az Albát (29-32). 31-34 volt a félidő.

Lóránt középtávolijával indult a második játékrész, majd Perry és Milosevics is visszatette saját lepattanóját. Tovább őrizték előnyüket a piros mezesek, miközben fikarcnyit sem javult a színvonal. A hangulatra legalább nem lehetett panasz. Az utolsó percben 44-48-ig zárkózott a Fehérvár. Sőt, Keller triplájával egészen 47-49-ig.

A továbbiakban azonban nem volt okuk örömre a fehérvári szurkolóknak. Andric hintett egy középtávolit, majd Ford szerzett ziccert. Milosevics harmadik hármasát szerezte a meccsen, 7-0-val kezdett a Szolnok, időt kért Dzunics. Hiába. Perry hármasával újra kétszámjegyűvé vált a különbség. Padlót fogott a címvédő, 16-0-s szériát repesztett a vendég együttes. Hat perc után találtak be a hazaiak. Ezzel el is dőlt a meccs. Ötödik meccsén negyedik vereségét szenvedte el a magyar bajnokság címvédője, a Szolnok viszont továbbra is hibátlan - írja a BB1.hu.

Alba Fehérvár - Szolnoki Olaj KK 60-70 (15-19, 16-15, 16-15, 13-21)