FIBA-kupa: a Körmend nyert, az Alba kikapott
24
2017
2017. október 24.  |  21:38
Küzdött, de megint kikapott az Alba

Az izraeli Herzliya elleni vereség után a Proximus Spirou Charleroi ellen, újra hazai pályán folytatta szereplését a FIBA Europe Cup-sorozatban a Fehérvár. Filipovity triplájával indult a meccs, aztán „szétzsákolták" az első körben Minszkből győztesen távozó belgák az Albát. 10-0-s szériát futottak, majd váratlanul elkezdtek kapkodni, hibázni a vendégek, így egy hasonló 10-0-val visszavették a vezetést Kellerék. 13-10-nél időt kért a Spirou. Nem javult a színvonal, az első negyed 15-18-as állással ért véget.

Keller Ákos büntetőivel folytatódott a meccs, majd Markovics ziccerével visszavette a vezetést a magyar csapat. Több mint négy percig nem találtak be a piros mezesek. Aztán persze felébredtek „Csipkerózsika-álmukból", két perccel a vége előtt, 26-30-nál mégis a Charleroi kért időt, majd Tuttle kosara után Dzunics is lépett az asztal felé. Delalics ziccerével 29-34 lett az első félidő.

Markovics és Harris ziccereivel, 4-0-val zárkózott az Alba a fordulás után. Hill pincérdobásával pedig nem egészen két perc alatt vissza is vette a vezetést a házigazda (6-0), nem csoda, hogy időt kértek a belgák. Jött is az újabb fordulat, megállt a Fehérvár, 12-0-val meglógott a Proximus. 35-46-nál kialakult az addigi legnagyobb különbség, pedig az ellenfél sem játszott jól, sőt... Macon törte meg a hosszú kosárcsendet, a palánk alól. A 27. percben magához hívta játékosait Dzunics. A harmadik negyed Gibbs ziccerével zárult (42-50).

Harris dudaszós triplájára Thomas felelt távolról, majd a center Jarocsevics horga után újra tíz lett közte. Megrázta magát Hill és az Alba, 49-55-nél megijedt Brian Lynch, és időt ért. Bár szinte végig látótávolságon belül volt a Fehérvár, de nem tudta átvenni a vezetést. Grant három büntetőjét követően, két perccel a vége előtt, 58-68-nál Dzunics elhasználta utolsó időkérését. A nagy feltámadás elmaradt, így a Charleroi két idegenbeli győzelemmel kezdte a FIBA-kupát, míg az Alba két hazai vereséggel - írja a BB1.hu.

Alba Fehérvár - Proximus Spirou Charleroi 60-72 (15-18, 14-16, 13-16, 18-22)

FIBA Europe Cup, F-csoport, 2. forduló

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok

Alba: Hill 17, Markovics 8, Harris 9/3, Filipovity 6/6, Keller Á. 8/3. Csere: Keller I. -, Kovács Á. 10/6, Simpson -, Macon 2, Brbaklics -.

Spirou: Marnegrave 6, Libert 6, Thomas 5/3, Tuttle 17, Fusek 6. Csere: Marchant 2, Gorgemans 1, Gibbs 5, Grant 11/3, Delalics 2, Jarocsevics 11/3, Casero Ortiz -.

Simán nyert a Körmend

Kedd este a belga Basic-Fit Brüsszel csapatát fogadta az Egis Körmend a FIBA Europe Cup második játéknapján. Két elrontott belga büntető után Horti középtávolról szerezte a találkozó első kosarát, majd Ferencz triplájával már 5-0 volt az állás. Már a meccs elején magához ragadta a kezdeményezést a Körmend, öt perc játék után 13-6-ra vezettek a vasiak, a vendégek vezetőedzője kénytelen is volt időt kérni. Az egyperces szünet után erőre kapott a belga csapat, és 17-15-ös állásnál már Gasper Potocnik rendelte magához övéit, ám a negyed végére megmaradt a kétpontos különbség.

A második etap Csorvási pontjaival kezdődött, majd Hollins sikeres büntetőivel folytatódott. A belgák hosszú percekig nem tudtak eredményesek lenni, így könnyedén elhúzott tízzel az Egis Körmend (27-17). A brüsszeli gárda nem tudott túl nagy ellenállást tanúsítani, így a nagyszünetben 13 pontos hazai vezetést, 42-29-et mutatott az eredményjelző.

A második félidőt a vendégek kezdték jobban, melynek köszönhetően felzárkóztak tízen belülre (45-36). A mérkőzés intenzitása és színvonala nem verdeste az eget, mindkét csapat sok hibával játszott, és a megszokottól eltérően a hangulat is edzőmeccsre emlékeztetett. A negyed második felére azért újra összekapta magát a Körmend, és a zárófelvonás előtt visszaállította a tíz egység feletti különbséget (59-45).

A negyedik negyed elején Davis hatalmas zsákolása hozta lázba újra a hazai publikumot, a Körmend előnye pedig már 19 pontra is duzzadt (66-47). Az utolsó öt perc innentől kezdve már csak a formalitás jegyében telt. Bár a végére kicsit kiengedtek, a vasi piros-feketék félgőzzel is simán verték gyengébb képességű ellenfelüket, a végeredmény 74-61 - írja a BB1.hu.

Egis Körmend - Basic-Fit Brüsszel 74-61 (19-17, 23-12, 17-16, 15-16)

FIBA Europe Cup, D-csoport, 2. forduló

Körmend, Városi Sportcsarnok

Körmend: Hollins 6, Fanning 15, Ferencz 7/3, Davis 5, Horti 9 Csere: Csorvási 6, Németh 6/3, Halász 3, Tuoyo 13, Bán 2, Koch 2, Oroszi -.

Brüsszel: Peciukevicius 2, Harrel 7/3, Muya 6, Simmons 3, Lichodziewski 15 Csere: Luobry 7/3, Depuydt 2, J. Foerts 7/3, Peterson 10, Lambrechts -, N. Foerts 2.

Fotó: fiba.com