22
2017
2017. október 22.  |  14:28

A Körmendé az első vasi rangadó

2017. október 21. a sportderbik napja volt Magyarországon. Fociban Fradi-Újpest, kézilabdában Szeged-Veszprém, kosárlabdában pedig Körmend-Falco rangadókat rendeztek szombaton.

Egy perc után Govens szerezte a meccs első találatát, magasembereket megszégyenítő centerjátékkal. Borisov triplájára Wright felelt. Pattanásig feszültek az idegek, sok hibával játszott mindkét csapat. Végig a Falco irányította az első negyedet, Perl kosara után, a kilencedik percben, 13-18-nál időt kért Potocnik. Az első negyedet is a szombathelyiek Eb-hőse zárta, egy tempóval (15-20).

Norfleet triplájával indult a második etap, majd Zsigeranovics tette fel közelről, máris tíz közte. Még csak egy perc telt el, de Perl ziccere után nem bírta tovább Potocnik, 15-27-nél időt kért. Sikerült felráznia csapatát, többször is tízen belülre kerültek a hazaiak, 30-34-nél Szekulovics lépett az asztal felé. Hiába. Touyo vezérletével teljesen ledolgozta hátrányát az MTE. Sőt, az utolsó percben Fanning kosara után már a vezetést is átvette. Váradit feldöntötték - a vendégek támadó faultot reklamáltak -, Fanning pedig ezzel mi sem törődve bevágott egy trojkát, 41-36-tal fordultak a csapatok.

Alig, hogy elindult a második játékrész, Davis máris jelentkezett egy távolival, majd Tuoyo szerezte meg a tízedik pontját, ezzel pont ennyi lett a két csapat között. 5-0 után köszönt be Borisov kintről. Úgy tűnt, újra elkapja a fonalat a Szombathely, 55-48-nál Potocnik időt kért. Nem tartott sokáig, egyénieskedővé vált a vendégek játéka, a Körmend pedig élt a lehetőséggel, és kihasználta a megyei rivális hibáit. Wright 3+1-es akciót ért el, majd Davis kosara után, 63-48-nál időt kért a Falco. Váradi a hármasa után kért számon egy faultot, amiért technikait kapott. Szerencséjük is volt bőven a piros mezeseknek, még 0.4 másodperccel a vége előtt is kosarat tudtak szerezni Csorvási „pöcizésével". 71-54-ről indult a záró felvonás.

Tuoyo triplája után húszra rúgott a differencia (76-55). Szekulovics a 34. percben, 80-58-nál megint időt kért. A végére sikerült kozmetikáznia az eredményen csapatának, de a lényeg már nem változott - írja a BB1.hu.

Egis Körmend - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 91-76 (15-20, 26-16, 30-18, 20-22)

Körmend, Városi Sportcsarnok, 2020 néző

V.: Benczur T., Török R., Jakab L. (Várhalmi Zs.)

Körmend: Wright 15/3, Hollins 15/6, Fanning 14/6, Tuoyo 19/3, Horti -. Csere: Csorvási 7, Ferencz 13/6, Davis 7/3, Halász -, Márton -.

Falco: Govens 8, Váradi 8/6, Perl 22/3, Borisov 18/12, Tóth N. 2. Csere: Zsigeranovics 2, Pustahvar 8/3, Norfleet 8/6.

Kipontozódott: Tuoyo (39. perc).

Izgalmas meccsen verte az Olaj az Atomot

Álmosan kezdte a Szolnoki Olaj elleni idegenbeli mérkőzést az Atomerőmű együttese. A Tisza-partiak 12-0-val indítottak, a vendégek négy perc elteltével tudtak csak pontot szerezni. Szépen-lassan aztán magára talált a Cizmic-legénység, az első negyed végén 20-12-t mutatott az eredményjelző.

A második tíz perc Ford triplájával kezdődött, majd Kovács Péter is betalált távolról, így hiába volt közben eredményes a Paks is, a csapatok közti különbség tovább nőtt (26-16). Hiába jött a vendég időkérés, az agilisen játszó Ford pontjaival már 13 pont volt az Olaj előnye (34-21). Az etap második felében zárkózni tudott az Atom, Perry triplájára Eilingsfeld válaszolt hármassal. Perry azonban a félidő utolsó percében bevágott még egy trojkát, így a nagyszünetre 13 pontos fórral mentek a hazaiak (45-32).

A második félidő első kosarát Ogunyemi szerezte, majd Allen egy hármast is elsüllyesztett a hazai gyűrűben. Kicsit bealudt a szünetben az Olaj, Hinds és Ogunyemi újabb kosara után jött is a hazai időkérés (47-47). Az egyperces pihenő után Polyák értékesített egy triplát, így újra tíz pont volt a különbség., ezért Cizmic rendelte magához övéit. A Szolnok azonban újra elkapta a fonalat, a negyed derekára már 15 volt közte. A Paks azonban nem adta fel, a harmadik etap utolsó két percét nagyon megnyomta, és a negyedet nyolc ponttal megnyerve felzárkózott öt pontra (61-56).

A zárófelvonás első perceiben felváltva estek a kosarak, majd robbantott az ASE, és Hinds tripljával kiegyenlített (68-68), amikor hat és fél perc volt vissza a meccsből. Alekszics időkérése után Ford pontjainak köszönhetően visszavették a vezetést a hazaiak, majd Vojvoda triplájával újra négy volt az előny (78-74). Innen már nem engedte ki a kezéből a találkozót a Szolnoki Olaj, és 91-86-ra megverte a nagyot küzdő Paksot - írja a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE 91-86 (20-12, 25-20, 16-24, 30-30)

Tiszaligeti Sportcsarnok

V: Farkas G., Praksch P., Balog Gy. (Farkas Z.)

Olaj: Perry 21/9, Kovács P. 3/3, Vojvoda 21/9, Ford 21/6, Andric 12 Csere: Polyák 3/3, Tóth Á. 4, Phillip 6.

ASE: Hinds 12/6, Allen 32/15, Barnies 11/3, Eilingsfeld 13/6, Ogunyemi 10 Csere: Ruják 4, Garamvölgyi 2, Gulyás -, Medve 2.

Újabb rangadót nyert meg a DEAC

Fontos találkozó előtt állt mindkét csapat, a MAFC-nak mindössze egy győzelme volt, Berényi Sándor pedig korábban említette, hogy szerinte a Jászberény és a MAFC lesznek a legfőbb riválisaik.

Kiválóan kezdte a találkozót a fővárosi csapat, szűk négy perc elteltével 10-2-re vezettek, a tíz pontból hetet Davis szerzett. Kezdett belemelegedni a játékba a DEAC is, jó ritmusban támadtak, Molnár triplája után a vezetést is átvették (10-11). A rutinos bedobó újabb hármasa után Armwood is beköszönt kintről (12-17), az újonc meg is tartotta vezetését, 16-19-et mutatott a tábla az első negyed után.

A MAFC futott az eredmény után, 21-25-nél azonban megakadt a gépezet, amit a Debrecen jól használt ki, tíz fölé nőtt a különbség Molnár András harmadik távolija után (21-33). Zárkóztak Hoték, Neighbour hármasával feljöttek hatra (27-33), és bár lett volna lehetőségük szorosabbá tenni az eredményt, maradt a hategységnyi differencia félidőre (34-40).

Nem kezdett jól a MAFC a nagyszünet után, meg is lépett a DEAC 49-39-re. Próbált közelebb férkőzni ellenfeléhez a hazai együttes, Hot duplájával feljöttek négyre, de a játékrész végén Armwood egy lélektanilag nagyon fontos triplát süllyesztett el a gyűrűbe, 47-54-gyel várhatták a felek a záró felvonást.

Ismét beragadtak Jovica Arsics tanítványai, Molnár kosara után 59-47-re vezetett csapata. Fodor hármasával jött közelebb a MAFC, később Hot büntetőivel 55-59-et mutatott a tábla. Velkey pillanatai következtek, vezérletével újra tízre nőtt a különbség (55-65). Bár a végéhez közeledve még megpróbáltak egy nagy hajrát Lakitsék, idejük viszont már nem maradt, 75-70-re nyert Berényi Sándor csapata - írja a BB1.hu.

MAFC - DEAC 70-75 (16-19, 18-21, 13-14, 23-21)

Budapest, Gabányi László Sportcsarnok

V.: Kapitány G., Ádám J., Válé F. (Gencsev P.)

MAFC: Hot 18/6, Lakits -, Misek 10/3, Davis 17/3, Cvetkovics 2. Csere: Fodor 12/3, Neighbour 9/3, Debreceni 2.

DEAC: Jones 7, Lilov 13/3, Molnár 18/12, Armwood 19/9, Lauderdale 2. Csere: Farkas 5, Kósa 2, Velkey 9/3.

Az Alba fejreállt Pécsen

Az Alba Fehérvárt sújtó páratlan sérülésorozat pécsi összeomláshoz vezetett. A hazaiak 26-6-ra nyerték az első, míg 25-6-ra a második negyedet, ezzel gyakorlatilag eldöntve a találkozót.

Csirke Ferenc csapatában több, egészen jó produkció is akadt, míg a másik oldalon gyakorlatilag az egész csapat fejreállt, az Alba védekezése szétesett, és támadásban sem akart semmi sikerülni.

A PVSK fölényes győzelme annak ellenére nem forgott egy percig sem veszélyben, hogy a második félidőre Trevis feljavult, a Dzunics-legények így tudtak két szoros negyedet produkálni - írja a BB1.hu.

Pécsi VSK-PANNONPOWER - Alba Fehérvár 79-47 (26-6, 25-6, 16-15, 12-20)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok,

V.: Frányó P., Hervay T., Goda L. (Faidt M.)

Pécs: Durham 8, Supola 9/6, Demeter -, Budimir 19/15, Sarlija 17. Csere: Antóni 4, Dukics 8/6, Harazin 12, Simon 2, Popgyákunik -, Demeter -, Bíró -, Kővágó -.

Alba: Hill 7, Harris 7/3, Markovics 3, Filipovity 2, Keller Á. 2. Csere: Kovács Á. 2, Simpson 15/15, Macon 2, Keller I. -, Brbaklics 7/3.