16
2017
Női Amatőr bajnokság
2017. október 16.  |  21:31
Csonka fordulót rendeztek a héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. Komplett összeállításában már nyerni tudott a címvédő, a BEAC második csapata, a Csata DSE pedig a Nyíregyháza elleni rangadót is fölényesen nyerte.

ELTE Fortis - Aluinvent DVTK Miskolc U23 42-51

A küzdelmes mérkőzés első félidejében az izmos dupla-duplával jelentkező Arad Zsófia (16 pont, 15 lepattanó, 5 gólpassz, 2 blokk), valamint Vörösházi Jázmin (10 pont, 6 lepattanó) vezette vendégek 10 pont fölötti előnyhöz jutottak. Szünet után ugyan egyszer 4 pontra is feljöttek a Kulcsár Bianka (10/3 pont) és Galli Hirling Borbála vezette hazaiak, ám a gyenge dobószázalékuk (15/55, 27%) miatt nem tudták szorosabbá tenni az összecsapást a iélezett helyzetekben rendre újítani képes miskolciakkal szemben.

Csata DSE - Nyíregyházi Kosársuli 102-57

A veretlenek csatájában a tartalékos, Fister Alexandrát nélkülöző vendégek egy negyeden át tudták tartani a lépést a Csatával, elsősorban Papp Klaudia (18/6 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda, 7 gólpassz) és Hidas Réka (12 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) eredményessége révén. A második negyedtől a Bernáth Réka (24/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda)-Solymosi Noémi (23 pont, 7 lepattanó)-Angyal Barbara (21/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) trió vezérletével fölénybe került, s a záró szakaszra elfogyó szabolcsi hölgyekkel szemben a végén közel 50 pontos győzelmet aratott a Csata.

Fehér csoport

Tatabánya - ELTE-BEAC Újbuda 45-69

Az első meccsén második csapata második sorával súlyos vereséget szenvedett a címvédő, amely Tatabányán már teljes, első sorával felállva Szabó Dóra (18/12 pont, 8 lepattanó), Pusztai Petra (18/9 pont, 4-4 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda) és Gocsman Ágota (10/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével biztos győzelmet aratott. A jónéhány ex-BEAC játékossal felálló hazaiak főként Horváth Szilvia (15 pont, 7 lepattanó), Pénzes Kitti (8 pont, 10 lepattanó) és Szamosi Rita (8/6 pont, 10 lepattanó) révén próbáltak közelebb férkőzi a jórészt élvonalbeli játékossal felálló fővárosiakhoz - ami egyes időszakokban ugyan sikerült, de a címvédő dolgát összességében nem tudta megnehezíteni.

Zöld csoport:

Dávid Kornél KA - PEAC-Pécs Pingvinek 54-56

Csupán egyetlen - jelesül a második - negyedet nyert meg a vendég pécsi együttes, amely a mutatós dupla-duplával jelentkező Demeter Nóra (20 pont, 16 lepattanó), Szűcs Lilla (12/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) és Szűcs Réka (10/6 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz) eredményességére építve 10 pont fölötti előnyt szerzett szünetig. Térfélcsere után rendezték soraikat a hazaiak, akik Laufer Gabriella (17/6 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Fekete Csilla (12/3 pont, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), valamint Nagy Annamária (11/3 pont, 6-6 lepattanó és szerzett labda) vezérletével fokozatosan csökkentette hátrányát, a végén egy 8-0-lal 2 pontra feljött, s volt esélye egyenlíteni, vagy fordítani, de az már nem sikerült.