Férfi NB I: megvan az első soproni győzelem
13
2017
2017. október 13.  |  23:25
A hazaiak felemásan, a Sopron gyengén kezdte a bajnokságot. Ennek megfelelően kapkodva kezdett mindkét együttes. Kecskeméti kosárra mindig érkezett a soproni válasz. 19-20 az első negyed, 19-13 a második negyed vége.

A második félidőre azonban elfelejtett kijönni Forray Gábor csapata. Öt perc alatt csinált egy 2-15-öt a Sopron, végül azonban 21-13-ra tudták megnyerni ezt a tíz percet.

A záró részben fej-fej mellett haladtak a csapatok, ahogy a játék képe alapján számítani lehetett rá, sok hibával tarkított, izgalmas végkifejletet láthattak a nézők.

Két perccel a vége előtt 68-68 volt az állás, 15 másodperccel a vége előtt viszont már két ponttal a vendég Sopron vezetett, az ellentámadásból azonban Thompson eladta a labdát, így megszületett forduló nagy meglepetése. Kecskeméten nyerte első meccsét a Sopron ebben a bajnokságban - írja a BB1.hu.

KTE-Duna Aszfalt - Sopron KC 72-76 (19-20, 19-13, 13-21, 21-22)