13
2017
Női Amatőr bajnokság
2017. október 13.  |  03:01
A Csata 46 pontos verést mért a debreceniekre, a Vasas második csapata pedig 73 pont különbséggel verte az MTK fiataljait. A MAFC otthonában nyert a Tata, a Szeged pedig Pécsett. A szigetszentmiklósiak folytatták menetelésüket - lássuk, mi történt a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság múlt hét végi fordulójában.

Piros csoport:

Kiss Lenke KS - Nyíregyházi Kosársuli 72-98

A két középső etapban a szabolcsi együttes az igazi vezérként kosarazó Papp Klaudia (21 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz) 30 pontot vert a KLKS csapatára. Fister Alexandra 18 pontos, 10 lepttanós dupla-duplával vette ki a részét a sima vendégsikerből, 4 gólpasszal. A fővárosiaktól egyedül Mészáros Anna (12 pont, 6 szerzett labda) játéka emelhető ki, az 1/16-os hazai triplamutató is közrejátszott a vendég szabolcsi együttes sima sikerében.

Csata DSE - DEAC-DSI 98-52

Akkor is igazi erődemonstráció ez a csatásoktól, ha az előző években a bajnokság meghatározó, a középmezőny elejéhez, de inkább az élbolyhoz tartozó debreceniek sérülések és távozások miatt erre az évadra valamelyest meggyengültek. A vendégek elsősorban Foltin Blanka (10 pont, 6 lepattanó) és Jávor Petra (10/6 pont) révén csupán egy negyeden át tudták tartani a lépést a Csata csapatával. A második 10 perctől a Boros Dorka (21 pont, 5 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz)-Bernáth Réka (19/3 pont, 6 szerzett labda, 3 gólpassz) duó vezérletével fokozatosan egyre nagyobb fölénybe került, s végül nem várt nagy különbségű győzelmet aratott- 30 eladott labdába belehajszolva riválisát.

Fehér csoport:

MAFC-Tata 70-76

A fordulatos találkozón három negyed után döntetlenre álltak a felek, sőt még a záró etap közepe táján is egál volt a meccs. 61-61 után azonban egy 8-1-gyel ellépett, s lerázta magáról a Fülep Csilla (13/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda)-Horváth Enikő (12/6 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda) duó vezette MAFC-ot a Tata. Mindkét csapat 6-6 triplát szerzett, csak amíg a vendégek ezt főleg idegenben jónak mondható találati aránnyal 15 kísérletből szerezték (40%), addig a vendéglátók nem kevesebb, mint 27 alkalommal kísérleteztek (22,22%). Lendér Lilla egy igen mutatós (26/3 pont, 15 lepattanó) dupla-duplával volt vezére a vendég tatai együttesnek, Takács Emese 18/3 ponttal s 6 lepattanóval zárta az összecsapást, Gusztafik Lilla pedig sokoldalúan játszva 12/3 pontig, 7 lepattanóig és 5 gólpasszig jutott.

Zöld csoport:

PINKK SE - Baja 94-70

A dupla-duplát elérő Raus Vivien (27/9 pont, 11 lepattanó)-Séra Nikolett (25 pont, 9 lepattanó)-Zsilinszky Lilla (22 pont, 7 lepattanó) trió 74 pontot összehozva vezette győzelemre a PINKK csapatát. A szoros, kiegyenlített első szakasz után fokozatosan húztak el a hazaiak. Bajai részről Hilcz Alexa (19/6 pont (2/10 tripla), 6-6 lepattanó, gólpassz és eladott labda), Kucsora Réka (18 pont, 8 lepattanó) és Elek Rebeka (14/3 pont) jutott 10 pont fölé.

PEAC-Pécs Pinvinek - Szegedi KE 67-87

A nyitó etap után még 10 ponttal a Szűcs Réka (18/9 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda) és Wentzel Hanna (13/3 pont) eredményességére építő pécsi fiatalok vezettek. A folytatásban azonban Kecskés Fanny (22/3 pont (9/11 mezőnyből), 10 lepattanó), Radócz Fanni (18 pont, 6 lepattanó) és a speciális tripla-duplát elérő Jáhni Zsófia (17/3 pont, 18 lepattanó, 10 eladott labda, 6 gólpassz) vezérletével fokozatosan átvette a játék irányítását a Szeged, amely különösen a 3 negyedben ellenfelére kényszerítve akaratát végül biztos, 20 pontos győzelmet aratott.

Vasas Akadémia - MTK Budapest 123-50

Az első negyed (20-15) után valószínűleg senki nem gondolta a pasaréti csarnokban, hogy 73 pont különbségű kiütésessel végződik a két szomszédvár, Pasarét és Városmajor közvetlen utánpótláscsapatainak csatája. Pedig ez történt, a második negyedtől a nyáron a 3x3-as U18-as Eb MVP-je, Tóth Orsolya (23/6 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda), valamint a hagyományos szakág U16-os kontinensviadalának All Star csapatába beválasztott, ezúttal roppant sokoldalúan, hasznosan kosarazó Dombai Réka (22 pont, 9 lepattanó, 7 szerzett labda, 8 gólpassz) vezetésével a Vasas fiataljai szinte átrohantak riválisukon, a lepattanó harcot 54-39-re nyerve, 37 labdaeladásba belehajszolva az MTK fiataljait. Öt Vasas játékos is 10 pont fölé jutott, a vendégektől ez csak Wéber Fruzsinának (18 pont, 6 lepattanó) és Szalay Kingának (11/3 pont, 5 lepattanó) sikerült, bár előbbinek 5, utóbbinak pedig 10 eladott labda került a statisztikai lapjára.

BKG DSE - Dávid Kornél KA 86-40

A végeredményt, s ha azt nézzük, hogy a lepattanózást 51-21-re nyerték a szigetszentmiklósi együttes, azt is mondhatjuk: a fehérváriak lepattantak a hazaiakról. Doktor Anna (22/3 pont, 14 lepattanó) és Shirian Fatime (10 pont, 14 lepattanó) dupla-duplával, Ruttner Réka pedig 14 ponttal járult hozzá a vártnál könnyebb hazai sikerhez, amely a végén lett igazán nagyobb különbségű. A fehérváriaktól Nagy Annamária 15/3 ponttal - 18 mezőnykísérletből - Orsó Viktória pedig 12 ponttal zárt. Érdekesség, hogy amatőr bajnokságban szereplő csapatokhoz képest mindkét csapat kiválóan dobta a büntetőket - BKG: 12/14, 85,7%, DKKA: 13/14, 92,8%