11
2017
2017. október 11.  |  23:43

Otthon könnyebben nyert a Falco

Sztojan Ivkovics, a magyar válogatott szövetségi kapitánya is a helyszínről tekintette meg a Falco - Balkan FIBA-kupa mérkőzést. Govens kezdte meg a pontgyártást, eleinte a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, de aztán hamar belelendültek a vendégek is. Alacsony színvonalú volt a játék, inkább a streetball dominált mindkét oldalon. 13-14-nél időt kért Szrecsko Szekulovics, ez pedig meghozta az új lendületet csapatának: innentől egy 9-2-es szériának köszönhetően 22-16-ra a vasiak nyerték az első negyedet.

Elsősorban Govens és Váradi volt ponterős a sárga-feketéknél. A második etapot is megnyerte hárommal a Falco. Ivanov ziccerével alakult ki a 42-33-as félidei állás.

Kesar kosarával folytatódott a meccs, majd Ivanov tett rá egy triplát. Perl vette vállára a Szombathelyt, előbb egy triplát, majd két sikeres büntetőt tett hozzá. A Balkan azonban egy pillanatra sem adta fel, és megint ledolgozta hátrányát, visszajött egészen 54-51-ig. Az utolsó akciónál Brooksot még „sapkázni" tudta Zsigeranovics, de a labdára Haughton csapott le, és a dudaszó pillanatában szerzett kosara után 60-55-ről indult a záró felvonás.

A szombatinál gyengébben célzott a Falco, de szerencséjére a Balkan is mellédobált, így maradt a különbség. Aztán Zsigeranovics villanásai után sikerült újra meglépnie a magyar csapatnak, 70-57-nél időt kértek a vendégek. A szerb óriás lendületben maradt, 76-60-nál megint magához hívta csapatát Nebojsa Vidic. Haughton nagyot javult a második félidőre, aminek (is) köszönhetően az utolsó percre tízre feljöttek a botevgradiak (81-71), de még egyszer nem lépett ugyanabba a folyóba a Falco, ezúttal nem engedte ki az előnyt a kezéből. Szrecsko Szekulovics együttese kettős győzelemmel, teljesen megérdemelten jutott tovább, a FIBA Europe Cup csoportkörébe.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - BC Balkan Botevgrad 84-74 (22-16, 20-17, 18-22, 24-19)

FIBA Europe Cup-selejtező, 3. forduló

Szombathely, Aréna Savaria

Falco: Govens 21/3, Perl 21/6, Váradi 14/9, Borisov 10, Tóth N. 3. Csere: Zsigeranovics 7, Norfleet 4, Pustahvar 3/3, Kucsora 1.

Balkan: Brooks 16/3, Fortenberry 8, Washington 6, Ivanov 5/3, Kesar 14/3. Csere: Iliev -, Haughton 22, Petkov 3/3, Kochev -.

Továbbjutott: a Falco, 180-169-es összesítéssel.

Leadta előnyét a Szolnok

Bár sokáig ma is vezetett, gyengébb második félidejének köszönhetően két ponttal kikapott a svéd Södertälje Kings vendégeként a Szolnok szerdán este a FIBA Europe Cup-selejtező harmadik fordulójának visszavágóján.

Az előzetesen formalitásnak tűnő - a több mint húszpontos előny tudatában - mérkőzésen jól kezdett az Olaj, sokáig magabiztosan uralta is a játékot. Pahlmbladék azonban a záró negyedben kihasználták a magyar csapat hullámvölgyét, és előbb kiegyenlítettek, majd izgalmas, fordulatos hajrában meg is nyerték a meccset. Igaz, a csodától messze voltak. Az igazsághoz pedig az is hozzátartozik, hogy Andric az utolsó negyedben már egyáltalán nem, Milosevics és Vojvoda pedig csak alig játszottak - írja a BB1.hu.

Södertälje Kings - Szolnoki Olaj KK 75-73 (7-17, 17-19, 24-23, 27-24)

Södertälje, Täljehallen

Södertälje: Lindström 24/12, Pahlmblad 10/6, Ramstedt 14, Bizaca 8/6, Spires 10/6. Csere: Blazevic 2, Holm 2, Anderson 5.

Szolnok: Perry 6, Vojvoda 18/6, Ford 11/3, Milosevics 7, Andric -. Csere: Polyák 7/6, Kovács -, Tóth Á. 10, Tóth Z. -, Phillip 14/3.

Továbbjutott: a Szolnok, 159-138-as összesítéssel.

Idegenben is győzött a Körmend

91-75-re nyerte meg az első találkozót hazai pályán az Egis Körmend, így megnyugtató, tizenhat pontos előnnyel várhatta a visszavágót.

Marinov kosarával indult a találkozó, a Körmend első pontjait Wright szerezte meg. Visszafogottan kezdtek a csapatok, aki sokpontos első negyedre számított, az tévedett. Fanning büntetői uán először vezetett az MTE, de nem hagyta meglógni a Hortiékat a Steaua. Taylor duplája után Ferencz köszönt be távolról, 16-15-ös magyar körmendi előnnyel ért véget az első etap.

Ahogyan azt Gasper Potocnik a meccs előtti nyilatkozatában mondta, csapata nem akarja őrizgetni a tizenhat pontos előnyét, ők bizony nyerni mennek Romániába. Ez a fajta hozzáállás látszott is a játékosokon, Ferencz Csaba vezérletével egy 12-0-s futás után 16-31-et mutatott az eredményjelző. Bár a nagyszünetre faragott hátrányából a Steaua, a Körmend továbbjutása nem forgott veszélyben, 25-37-tel zárult az első félidő.

Állandósulni látszott a felek közti tízegységnyi differencia, a Steaua próbálkozott, de nem tudtak közelebb férkőzni Hollinsékhoz. Csorvási büntetője zárta a harmadik játékrészt, 53-40-re vezetett a magyar csapat.

Elkezdte a felzárkózást a román együttes, a tavaly még Fehérváron pattogtató Taylor egymaga dobott tizenkét pontot két perc alatt, Wright törte meg a körmendi kosárcsendet (52-55). Négy és fél perccel a vége előtt egalizáltak a hazaiak, de Wright jól időzített triplájával megnyugtatta a kedélyeket. Az irányító újabb hármasával már 69-62-re vezetett az MTE, de a Steaua nem adta fel, Marinov zsákolása után átvették a vezetést (70-69). Fanning és Hollins mehettek büntetőzni, előbbi csak egy, utóbbi mindkét kísérletét értékesítette (70-72). Fanning fultolta hárompontos dobás közben Lapornikot, de a szlovén kihagyta a másodikat (72-72). Fanning is mehetett büntetőzni, de ő csak kettőt dobott, amiből az egyiket elmérte (72-73), a Steaua tehát a győzelemért támadhatott. Taylor vállalta magára a mindent eldöntő dobást, azonban pontatlanul célzott, így összesítésben tizenhét ponttal volt jobb a Körmend román ellenfelénél - írja a BB1.hu.

BC Steaua Bukarest - Egis Körmend 72-73 (15-16; 10-21; 15-16; 32-20)

FIBA Eurpoe Cup-selejtező, 3. forduló

Targoviste, Sala Sporturilor,

Steaua: Taylor 26/9, Fraseniuc 2, Marinov 14, Boone 4, Runkauskas 8. Csere: Lapornik 10/3, Baciu -, Zekovic 8/3, Negoitescu -.

Körmend: Wright 19/6, Hollins 14/3, Fanning 10, Tuoyo -, Horti 2. Csere: Halász -, Csorvási 12, Koch 3/3, Ferencz 13/6, Davis-Smith -, Németh -, Bán -.

Továbbjutott: az Egis Körmend, 164-147-es összesítéssel.

Fotó: fiba.com