07
2017
NB I B: Kálmán-parádé Pápán
2017. október 7.  |  22:18
A Hepp-kupa forduló miatt csupán néhány meccset rendeztek a hét végén a férfi másodosztályban. Voltak izgalmas, színvonalas mérkőzések, az 1971-es születésű Kálmán László pedig legszebb napjaira emlékeztető játékkal keserítette a fehérvári fiatalok életét

PIROS CSOPORT

HOYA Pannon Egyetem Veszprém - Bp. Honvéd 83-70

Az első fordulóból elhalasztott meccsét játszotta le az előző kiírás döntőjének vesztese, a Veszprém, amely otthonában fogadta a Honvédot.

Ahogy Győrben Veszprémben is a rajtnál a Honvéd, 8-0-lal kezdett a Veszprém, s a Honvéd a 4. perc elején szerezte első pontjait, a negyed végén tucatnyi ponttal jártak előrébb a hazaiak.

A második szakaszt jól kezdték a fővárosiak, az U18-as válogatott Mucza Tamás két triplájára építve egy 10-2-vel 4 pontra feljöttek, ám ennél közelebb a rutinos hazaiak nem engedték magukhoz a Honvédot, félidőben 6 ponttal a Veszprém.

Térfélcsere után óriási dobópárbaj vette kezdetét. Előbb a negyed során remeklő Drevenka Dávid triplájával, majd druszája, Stefán kosarával 3 pontra feljött a Honvéd, s a szakasz közepéig tapadni is tudott vendéglátójára, majd egy 8-1-gyel 10 pont fölé nőtt a hazai előny. A Veszprémben két extra egyéni teljesítmény is akadt, a dupla-duplától 2 lepattanóra "járó" Körtélyesi Gergelyé, valamint a tripla-duplától egyetlen lepattanóval, s 2 gólpasszal lemaradó légiós Ryan Cooké. Szokásához híven nem adta olcsón a bőrét a Honvéd, a negyed hajrájában egy 8-2-vel 6 pontra feljött, a záró etap előtt 8-cal vezettek a hazaiak. Bár ez Honvéd kosárral kezdődött, ám erre két tripla majd egy dupla formájában 8-0-lal felelve a Veszprém "lerázta magáról" a szívósan küzdő Honvédot, amely belefáradt az eredmény s ellenfele folyamatos üldözésébe, a vége 83-70 lett a hazaiak javára.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Calle PubFood Békés 98-90

A Békés az előző fordulóban otthon, s most Győrben is 90 dobott ponttal kapott ki, a védekezéssel lehet gond a Viharsarokban.

Látványos, fordulatos mérkőzés volt, amelyet igazi csatamunkával a Győr, amelyből 6 játékos ért el legalább 10 pontot. A nem egészen 18 esztendő Nagy Tamás nevét minden bizonnyal megjegyzik a békésiek, a győriek ifjú kosarasa 7/9-es (77,77%) mezőny, s azon belül 5/6-os (83.33%) triplamutatóval jutott el 21/15 pontig. Puszta Dávid ezúttal, amellett, hogy azért betett 12 pontot a közösbe, előkészítő szerepkörben jeleskedett, 8 gólpasszal, Nárai Bence pedig 1 lepattanóval maradt el a dupla-duplától.

Békési részről Kertész Dániel 14/3 pontos, 11-11 lepattanós és gólpasszos tripla-duplájára büszke lehet, miként Hajdu Márton is a hibátlan, 9/9-es mezőnymutatóval elért 23/3 pontjára, Koma Dánielnek pedig - Náraihoz hasonlóan egy pattanó hiányzott a dupla-duplához. A hárompontosokat jobban dobó (11/27 40,27 ill. 7/28, 25%) hazaiak kerekedtek felül a látványos, színvonalas összecsapáson.

OSE Lions - Nyíregyháza Blue Sharks 88-84

"Állati" meccs volt az oroszlánok találkozója a kék cápákkal. A színvonalas, kiegyenlített nyitó etap után a második 10 perc egyértelműen a roppant sokoldalúan kosarazó Kovács Gábor (13/6 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz), Sömenek Martin (20/3 pont, 7 lepattanó), Madár András (14/12 pont) és Zsíros Péter (11/9 pont, 7 lepattanó) kvartett vezette hazaiaké volt, akik a záró szakasz közepéig tartani tudták 15 pont körüli előnyüket. A záró etap közepén 84-71-re vezető OSE biztos győztesnek látszott, ám a Bus Iván (21/6 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Czura Attila (18/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Eddie Delegal (17/6 pont, 6 lepattanó) alkotta nyírségi trió ebbe nem volt hajlandó belenyugodni. A szabolcsi legénység a talán tudat alatt már kissé megnyugvó hazaiakkal szemben egy 12-0-t 1 pontra feljött, s az utolsó percben labdája is volt a fordításhoz, ezt az akciót azonban nem sikerült pontokra váltaniuk a vendégeknek. A végén a hazai együttes légiósa, Thomas Spagnolo lépett elő, aki 6 pontjából 4-et az utolsó percre, a végjátékra tartogatott, s kosaraival végül az OSE megnyerte ezt a valóban "állati" találkozót.

ZÖLD CSOPORT

DEAC U23 - Salgótarjáni KSE 76-84

Az első félidőben egyértelműen az igen jó dobóformát (14/30, 46,66% tripla) kifogó vendégek akarata érvényesült, a 23/12 pontos, 12 lepattanós dupla-duplát jegyző Surmann Péter, valamint druszája, Csapai vezérletével szünetben 14 ponttal vezetett a Salgótarján. A debreceni fiataloknak azonban volt tartásuk, Fazekas Csaba (16/12 pont - igaz 20 mezőnykísérletből, 6 lepattanó), a nigériai Ekene Omenaka (11 pont, 8 lepattanó), Tisza Bálint (13/3 pont, 3 szerzett labda) és Kozák Márton (9/3 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) feljavult játéka révén apránként faragtak hátrányukon a hazaiak. A záró szakasz közepén 4 pontra csökkent a csoport egyik favoritjának tartott nógrádi alakulat előnye, ám a hajrában egy harmadik Péter, Jakab (21/9 pont, 5 lepattanó) lépett elő vezérré a a vendégeknél, s Surmann P. két sikeres büntetője után két triplát beemelve eldöntötte a meccset csapata javára.

Motax Pápa - Alba Fehérvár 90-55

Az 1971 decemberében született Kálmán László a fénykorát idéző dobóformát nyújtva (10/13 mezőnyből 76,9%, 4/6 tripla 66,66%) jutott el 28/12 pontig a fehérvári fiatalok ellen. Hegedűs Attila - biztos ami biztos - ismét hozzátett egy dupla-duplát, megfejelve 4 blokkal. Kettejük vezetésével az első három negyedben nagy fölényben játszott a Pápa, a játékot csupán a záró 10 percre - addigra már eldőlt a találkozó - kiegyenlítetté tévő fehérvári fiatalok közül egyedül Balsay Ádám (21 pont) jutott 10 fölé - sima hazai siker született.