07
2017
2017. október 7.  |  21:08

Megvan a DEAC első győzelme

Az újonc Debrecen az első fordulóban hazai pályán szenvedett 78-66-os vereséget a Szegedtől, míg az ASE a Falco ellen nyert rangadót 84-68-ra.

Velkey triplája indította a találkozót, az első paksi pontokat Ogunyemi szerezte meg. A DEAC kapta el jobban a fonalat a találkozó elején, Jones büntetőivel 7-4-re vezetett Berényi Sándor csapata. Medve hármasa után először volt az ASE-nél az előny (8-9), de nem kellett sok idő ahhoz, hogy újra Molnárék vezessenek. Eilingsfeldéknek kellett futniuk az eredmény után, 20-18-ra vezettek a hazaiak ez eső játékrész végén.

Ruják és Allen duplái után átvették a vezetést az atomvárosiak, de most sem örülhettek sokáig, hiszen a jól játszó DEAC-nak azonnal reagált. Lilov és Armwood vezérletével kétszámjegyűre nőtt a hajdúságiak előnye, 39-29, Cizmic egyből időt kért. Barnies hármasával zárkózott a Paks, de egyből jött a válasz Lilovtól. Bár Medve Máté távolija után a negyed végéhez közeledve feljött öt pontra az ASE (42-37), de a félidő hajrája a Debrecené volt: előbb Molnár dobott két büntetőt, majd Kósa talált be kintről, 47-37-es eredménnyel mehettek egyet fújni a csapatok.

Visszafogottan kezdtek a felek a második félidőben, a különbség nem is nőtt és nem is csökkent. A huszonötödik perc felé közeledve a DEAC elkezdett pörögni, előbb Armwood, majd Molnár is sikeresen tüzelt kintről (61-44). Medve révén zárkóztak a paksiak, de jöttek az újabb debreceni hárompontosok, már majdnem húsz volt a differencia (67-49). Bár a játékrész végén Barnies és Eilingsfeld is eredményesek voltak, így is tetemes hátránnyal kellett küszködnie Teo Cizmic együttesének, 67-53-ra vezetett a DEAC.

Eilingsfeld kosarai után halvány reménye még lehetett a vendégeknek (67-57), de Lilov és Armwood tarthatatlannak bizonyultak. Négy perccel a vége előtt már húsz volt közte, a lényegi kérdések itt tulajdonképpen eldőltek, végül magabiztos játékkal, 87-69-re nyert a DEAC - írja a BB1.hu.

DEAC - Atomerőmű SE 87-69(20-18; 27-19; 20-16; 20-16)

Debrecen, Oláh Gábor utcai Sportcsarnok, szombat, 17:00

V.: Benczur T., Ádám J., Hervay T. (Bodrogváry I.)

DEAC: Jones 15/3, Lilov 24/18, Molnár 11/3, Velkey 8/6, Armwood 26/6. Csere: Kósa 3/3, Lajsz -, Omenaka -, Fazekas -, Kozák -, Tóth -, Opre -.

ASE: Hinds 17/6, Medve 9/9, Allen 6, Eilingsfeld 8, Ogunyemi 11. Csere: Barnies 11/3, Ruják 7/3, Garamvölgyi -, Gulyás -, Pajor -.

Végletekig kiélezett meccsen verte az Egis Körmend a MAFC-ot

A román Steaua ellen győzelem után a Sopront idegenben legyőző MAFC-ot fogadta hazai pályán az Egis Körmend. A találkozó első pontját a Körmenden jól ismert Fodor Márton szerezte büntetőből, de a negyed derekára Wright és Tuoyo pontjai után már a hazaiak vezettek 10-5-re. A folytatásban Hollins is elkezdte a pontgyártást, de a fővárosiak jól tartották magukat, így tíz perc játék után 15-13 volt az állás.

A második negyedben nehezen indult be a pontgyártás, az első öt percben mindkét csapat csupán 5-5 egységet tudott szerezni. Három perccel a nagyszünet előtt Hot triplájával átvette a vezetést a MAFC (24-25), de Wright egy hármassal és egy kettessel gyorsan válaszolt is. A második etapot végül minimálisan megnyerte a MAFC, így félidőben 29-28-at mutatott az eredményjelző.

A harmadik negyed elején is tapadt a vasiakra a MAFC, egy ideig, ugyanis Ferencz és Wright trojkája után hat pontra ellépett a Körmend (40-34). A fővárosi együttes azonban nem ijedt meg, sőt a folytatásban Davis büntetőivel ki is egyenlített (42-42). A Körmend megint vezetett, ám Fodor Márton egalizált, így 45-45-el várták a csapatok a zárófelvonást.

A remekül játszó David sikeres büntetőinek köszönhetően az utolsó etap elején átvette a vezetést a MAFC (50-51), Hot triplája után pedig "meglógott" 53-56-ra is, és Wright által hiába jött a válasz távolról, Neighbour is elsüllyesztett egy hármast (59-60). Ezen az estén Wright volt az, akire hazai oldalon a nehéz pillanatokban lehetett számítani, újabb triplájával visszavette a vezetést a hazai együttes, amikor már csak három perc volt vissza. A fővárosi időkérés után a legjobbkor jött Ferencz sikeres távolija, de ismét volt válasza a MAFC-nak: David triplája és Hot kettese után már a hazaiak kértek időt (67-65). Az utolsó másfél percben sikerült megőriznie előnyét a hazaiaknak, akik végül 69-67-re nyertek a MAFC ellen - írja a BB1.hu.

Egis Körmend - MAFC 69-67 (15-13, 14-15, 16-17, 24-21)

Körmendi Városi Sportcsarnok

V: Pálla Z., Praksch P., Kulcsár T. (Faidt M.)

Körmend: Wright 20/12, Hollins 14/6, Oroszi -, Tuoyo 8, Csorvási 6 Csere: Fanning 11, Horti -, Halász -, Ferencz 8/6, Koch -, Németh -, Bán 2.

MAFC: Hot 20/6, Fodor 15/6, Lakits -, Davis 15/3, Cvetkovic 5 Csere: Szanyi -, Neighbour 9/3.

Lendületben az Olaj, a Sopront is legyőzte

A vártnál szorosabban kezdődött a Sopron szolnoki vendégjátéka. Az első negyed 21-18-as hazai vezetéséhez egy utolsó perces Perry tripla is kellett. Váradi Kornél csapata szemmel láthatóan feledtetni akarta a hazai, MAFC elleni vereségét.

A második etapra felébredt azonban a Szolnok, sorra jöttek a hazai kosarak. Nyílt az olló, nőtt a bajnokesélyes fölénye. A 12. percben már tíz volt közte. A félidő végére pedig már 16 ponttal vezet az Olaj. 49-33.

A második játékrészben az edzőmeccsé degradálódott a bajnoki. 86-64-re megérdemelten nyert az Olaj. A soproni csapatnál bőven van még munkája Váradi Kornélnak.

Szolnoki Olaj KK - Sopron KC 86-64 (21-18, 28-15, 18-16, 19-15)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok,

V.: Györffy P. A., Frányó P., Balogh Gy. (Hartyáni Zs.)

Szolnok: Perry 11/3, Kovács P. 2, Vojvoda 12/6, Milosevics 8/3, Tóth Á. 14. Csere: Polyák 5/3, Phillip 9, Andric 15, Ford 7/3, Tóth Z. 3/3.

Sopron: Duvnjak 15/9, Autrey 4, Takács 2, Zagorac 21/3, Watkins 14. Csere: Dénes -, Greene 4, Mészáros 3/3, Tóth G. 1, Élő -, Kántor -.

Alaposan visszavágott a Falco az Albának

Közel négy hónap után megismétlődött a tavalyi döntő Szombathelyen. A vendég szektort leszámítva telt ház fogadta a csapatokat. Markovics vállalni tudta a játékot a vendégeknél. Fenner szerezte az első pontokat. Potyogtak a kosarak, Borisov vezérletével 2-6 után egy 11-0-s szériával fordított a Falco. Govensre nagyon figyeltek a fehérváriak, rádobásig is alig jutott az első negyedben az amerikai. A nyitó tíz perc Kovács Ákos tempójával zárult (21-22).

Markovics triplájával tovább nőtt a vendég előny. A 15. percben, 30-31-nél Szekulovics kérte ki a meccs első idejét. Nem sokkal később Norfleet követett el sportszerűtlen faultot, miután elveszítette a labdát a félpályánál. Mindkét csapat sokat hibázott, leálltak a játékosok a pontgyártással, 32-33-nál Dzunics hívta magához övéit. Sokat állt a játék, az utolsó percben még a Falco és az Alba is elhasznált egy-egy timeoutot. Keller és Filipovity közös „pöcizésére" Borisov egy dudaszós triplával felelt, így a félidőben 39-37 állt az eredményjelzőn.

Keller közelről, Norfleet és Govens távolról próbálkozott, sikeresen. Alaposan elkapták a fonalat kintről a sárga-feketék, Borisov trojkája után, 50-43-nál Dzunics időt kért. Hiába, a hazai hengert nem tudta megállítani. Alig hat perc alatt brutális, 20-10-es rohammal kezdett a Falco. 59-47-nél újra időt kértek a kék mezesek. Pillanatok alatt húsz közte. Harris erőszakolt be egy kosarat a palánk alól, 70-54-ről indult a záró felvonás.

A nagy kérdések eldőltek. Perl büntetői után már a harmincat is elérte a különbség. A végén lehetőséget kaptak mindkét oldalon a fiatalok, ilyen arányban is megérdemelt szombathelyi siker született - tudósított a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Alba Fehérvár 94-66 (21-22, 18-15, 34-17, 24-12)