A főtábla kapujába ért az Olaj
04
2017
2017. október 4.  |  22:17
A Szolnok azzal a Södertälje Kingsszel találkozott a selejtező harmadik körében, amely néhány évvel ezelőtt csoportellenfele volt a Falcónak a FIBA Europe Cup főtábláján.

Parádésan kezdett a magyar csapat, nem egészen öt perc után már 11-2 volt az állás, Fordon kívül mindenki betalált a hazaiaktól. Aztán beállt Bizaca a vendégekhez, és visszahozta a meccsbe övéit. De csak egy pillanatra, sikerült ugyanis váltaniuk a piros-feketéknek, és Ford triplája után, a hetedik percben, 19-7-nél időt is kért a svéd bajnokság bronzérmese. Az első negyed után 23-14 állt az eredményjelzőn.

Vojvoda triplájával folytatódott a játék, Bizaca pedig megszerezte tízedik pontját. A második negyed 8-2-vel indult, 31-16-nál már majdnem kétszer annyi pontja volt a Szolnoknak, mint az ellenfélnek, a 14. percben időt is kértek a skandinávok. A félidőben már majdnem húsz volt közte (45-27).

A fordulás után bealudt a magyar csapat, a harmadik negyed Södertäljéról szólt, amely tízen belülre is került. Leromlott az Alekszics-legénység dobószázaléka, miközben Bizaca továbbra is tarthatatlan volt. Ráadásul felnőtt mellé Ramstedt is. 59-48-ról indult a záró felvonás.

Sikerült ismét rátenni egy lapáttal, 18-8 után ismét húsz fölé kúszott a differencia (77-56). Perry is ponterős volt, de Polyák is belelendült (Vojvoda pedig hozta a szokásos, tőle elvárhatót). Végül 23 ponttal győzött az Olaj, amely megnyugtató előnyt szerzett a visszavágóra - tudósított a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK - Södertälje Kings 86-63 (23-14, 22-13, 14-21, 27-15)