BL: hatalmas harc után esett ki az Alba
02
2017
2017. október 2.  |  22:56
Pénteken 92-90-re nyert az akkor még Lóránt Pétert is soraiban tudó Alba Fehérvár, a csapatkapitány azonban megsérült, így Simpson, Macon és Lóránt nélkül várhatta a visszavágót Braniszlav Dzunics csapata.

Luka Markovics szerezte meg a találkozó első kosarát, a hazaiaknál Jarrod Jones válaszolt egy 2+1-es akcióval. Az Alba irányította a találkozót, míg a Karsiyaka futott az eredmény után. Hatpercnyi játék után vezetett először a török csapat, Güven duplája után 16-15-öt mutatott az eredményjelző, Keller Ákos kosaraival viszont rögtön visszavette az előnyt a Fehérvár (16-19). A magyar állampolgársággal is rendelkező Jones kiválóan játszott, nagy szerepet játszott abban, hogy az etap végén a Karsiyaka vezetett. Kovács Ákos büntetőzött, mindkét kísérlete sikeres volt (22-24), viszont a túloldalon egy utolsó másodperces triplát dobott Wood, így a hazaiaknál volt a vezetés az első negyed végén (25-24).

Majd' két percet kellett várni a második játékrész első kosarára, melyet Waters szerzett meg, később Kennedy büntetőivel már öt volt közte (29-24). Markovics hármasával zárkózott az Alba, Harris büntetőivel pedig újra egál volt az eredmény (29-29). Fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a találkozó ezen szakaszában inkább a hazaiak diktálták a ritmust. Kennedy zsákolása után Fenner köszönt be távolról, 38-38 volt az állás nagyszünetben.

Keller két kosarával és Markovics hármasával rajtolt a második félidő, a 7-0-s fehérvári futás után időt is kért a hazaiak mestere (38-45). Waters révén zárkózott a török csapat, de az Alba tartotta előnyét, állandósulni látszott a 6-7 egységnyi magyar fór, de Jones továbbra is ihletett formában játszott, vezérletével feljött a Karsiyaka egy pontra (50-51). Ugurlu kosara utána már egált mutatott a tábla (52-52), Waters dupláját követően pedig a vezetést is átvették (54-53). Kennedy ziccere zárta a harmadik játékrészt, három ponttal, 56-53-ra vezetett a Pinar Karsiyaka.

Továbbra is az egyenlő erők küzdelme jelzőt lehetett használni a meccsre. Bár a Karsiyaka irányított, az Alba nem hagyta meglógni ellenfelét. Fenner triplája után 63-63 volt az állás, de mindig volt egy hazai játékos, akinek nem remegett meg a keze. Waters büntetőivel 68-66-ra vezetett csapata, Kovács Ákos triplája után azonban újra az Albánál volt az előny (68-69), ekkor három és fél perc volt hátra a találkozóból. 7-0-s futással válaszolt a Karsiyaka, 1:20-szal a vége előtt 75-69-re vezettek a törökök. Az Alba próbálkozott, faultoltak, bízván abban, hogy kiszédülnek a büntetők, de Jonesék nem tették meg ezt a szívességet. Bár óriásit küzdött, de 81-72-re kikapott Braniszlav Dzunics csapata, így 171-164-es összesítéssel a Pinar Karsiyaka jutott tovább, Markovicsék pedig az Europe Cup főtábláján folytathatják nemzetközi szereplésüket - írja a BB1.hu.

Pinar Karsiyaka - Alba Fehérvár 81-72 (25-24, 13-14, 18-15, 25-19)