A Szeged nyerte a szezon első bajnokiját
29
Sep
2017
2017. szeptember 29.  |  21:00
A szezon első bajnokiját az újonc Debrecen és a Szeged játszotta egymással péntek este. A mérkőzés a játékvezetők késése miatt néhány perces késéssel indult, a vendégek centere, Sulovics szerezte a 2017/18-as szezon első kosarát. Eleinte fej-fej mellett haladtak a csapatok, pedig elég gyatrán dobott a DEAC távolról. A pontszegény első negyed 16-16-os döntetlen eredménnyel ért véget. A csongrádiak csere nélkül tudták le a nyitó játékrészt.

Molnár szerezte az első hazai trojkát. Nem sokat változott a játék képe a folytatásban sem. Csirics ponterős volt, 29-27-nél időt kért az újonc. Bár szinte végig a hajdúságiak jártak pár ponttal előbbre, végül Vágvölgyi közelijével mégis 33-35 lett az első félidő. Lilovot jól semlegesítette korábbi csapata.

A harmadik negyedben tovább őrizte, majd növelte előnyét a Szedeák. Feljavult Boltics és Juhos, 48-54-ről indult a záró felvonás. Csirics duplája, majd harmadik hármasa után, a 32. percben tíz fölé kúszott a differencia, 48-59-nél időt kért a DEAC. A végére paprikássá vált a hangulat, Armwood szabálytalankodott Bolticcsal szemben, de a videóbírózás után a játékvezetők nem találtak semmi durvaságot. Innentől már nem volt visszaút, megérdemelt vendég győzelem született - tudósított a BB1.hu.

DEAC - Naturtex-SZTE-Szedeák 66-78 (16-16, 17-19, 15-19, 18-24)