29
Sep
2017
2017. szeptember 29.  |  20:48
A sérült fehérvári center, Macon végül nem vállalta a játékot. Alaposan bekezdett a török csapat az elején, elképesztően extrán dobtak a vendégek, 22-31-re meg is nyerték az első negyedet. Wood 15/15-ös, Jarrod Jones pedig 9/3-as pontmutatóval zárt, mindketten százszázalékos dobóteljesítménnyel. Többnyire Lóránt próbálta tartani a lelket a hazaiakban.

A folytatásban egy 11-4-es rohammal sikerült kettőre visszajönniük a fehérváriaknak (33-35), a második etap derekán időt is kértek a törökök. Ez sem törte meg a Dzunics-csapat lendületét, amely fordított. Sokat javult védekezésben és palánk alatti játékban is a magyar bajnok. Tizenkét pontot vert ellenfelére ebben a játékrészben az Alba, a félidőben 49-46 volt az állás.

Woodot sikerült semlegesíteni, Lóránt és Jones vívott nagy csatát egymással a palánkok alatt. Pontra pont volt a válasz mindkét oldalon. A harmadik negyedben tovább nőtt öt ponttal a különbség, 77-69-ről indult a záró felvonás. 6-2-vel kezdett a Pinar.

Bár egy darabig továbbra is az Alba járt előbbre, a Karsiyaka egy pillanatra sem szakadt le. Sőt, három perccel a vége előtt újra Gülaslanéknál volt az előny. Ezzel azonban még nem volt vége, jött az újabb fordulat, Jones sima és technikai faultja után Lóránt büntetőivel kétpontos előnyre tett szert a Fehérvár - írja a BB1.hu.

Alba Fehérvár - Pinar Karsiyaka 92-90 (22-31, 27-15, 28-23, 15-21)